Banknot – odnawialna linia pożyczkowa do 5 000 zł na 4 m-ce 1


Pożyczka Banknot to szybka i wygodna odnawialna linia pożyczkowa. Jest ona udostępniana za pośrednictwem serwisu Banknot.pl, na którym można pożyczyć na dowód kwotę od 500 zł do 5 000 zł. Umowę podpisuje się na okres 4 miesięcy z możliwością zawarcia kolejnej. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 192,5%. Wystarczy mieć od 19 do 70 lat, dowód osobisty, własny telefon komórkowy i konto w banku, by móc skorzystać z pożyczki. Wszystkie fprmalności odbywają się w 100% online, a decyzję można otrzymać już w 5 minut. Od klientów nie są wymagane żadne zaświadczenia ani inne dodatkowe dokumenty. Każda spłata zmniejsza zadłużenie powiększając kwotę dostępnych dla Klienta środków, z których może on ponownie skorzystać w dowolnym momencie. Klient ponosi koszt jedynie za te dni, w których rzeczywiście korzysta z pieniędzy. Oferta ta wypełnia lukę an rynku pozabankowym pomiędzy krótkoterminowymi chwilówkami a długoterminowymi pożyczkami na raty.

Pożyczka Banknot pod lupąJakie wymagania stawia firma wobec Klientów? Jakie są warunki oraz ile kosztuje pożyczka Banknot? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części tej recenzji. Wezmę pod lupę pożyczkę Banknot, prześwietlę dostępne dokumenty, warunki, zasady oraz koszty i dokładnie je Wam opiszę. Sprawdzę umowę w poszukiwaniu kruczków i gwiazdek oraz wyszukam i określę wady i zalety tej pożyczki, które wszystkie wypunktuję. W komentarzach pod tą recenzją znajdziesz opinie Klientów o pożyczce.

Banknot odnawialna linia pożyczkowa


Banknot.pl
Szybka i wygodna pożyczka w formie odnawialnej linii pożyczkowej:

 • wysokość od 500 zł do 5 000 zł,
 • spłata w ratach miesięcznych przez 4 miesiące,
 • cały proces udzielenia pożyczki przez internet w 100%,
 • szybka weryfikacja wniosku i decyzja kredytowa nawet w 5 minut,
 • każda spłata kapitału powiększa dostępne środki, z których można ponownie korzystać,
 • Ty decydujesz kiedy i jaką kwotę spłacasz,
 • koszt jest naliczany tylko od faktycznie wykorzystanych pieniędzy,
 • wypłaty środków za pośrednictwem szybkich przelewów,
 • dla osób w wieku od 18 do 70 lat,
 • minimum formalności,
 • bez zaświadczeń i dodatkowych dokumentów,
 • bez zabezpieczeń i poręczycieli,
 • bez opłat za wcześniejszą spłatę,
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 192,5%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu Banknot.pl?

Właścicielem serwisu jest Yes Finance S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 02-685 Warszawa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. St. Warszawy w XIII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem rejestrowym KRS: 0000489140. Wysokość kapitału zakładowego wynosi 300 000 zł. NIP: 5213657548, REGON: 146909734.

Kilka słów tytułem wstępu o odnawialnej linii pożyczkowej

Jak sama nazwa wskazuje, odnawialna linia pożyczkowa w Banknot ma charakter odnawialny. Daje to możliwość wielokrotnego korzystania z pożyczki, gdyż każda spłata zmniejsza zadłużenie, jednocześnie powiększając kwotę nadal dostępnych środków. W ten sposób masz stały dostęp do gotówki, ponosząc koszty jedynie za te dni, przez które korzystasz z pieniędzy. Ty decydujesz, kiedy i ile pożyczasz oraz jaką kwotę spłacasz. Jednakże spłata nie może być niższa niż minimalna wyznaczona kwota widoczna na wyciągu. Przyznana w ramach linii pożyczkowej kwota może zostać podwyższona, pod warunkiem terminowej spłaty.

Jakie warunki należy spełniać, aby móc skorzystać z odnawialnej linii pożyczkowej?

Każdy Pożyczkodawca narzuca podstawowe warunki, które musi łącznie spełniać osoba chcąca starać się o uzyskanie pożyczki.
Żeby móc ubiegać się o linię pożyczkową w Banknot należy przede wszystkim:

 • mieć nie mniej niż 18 i nie więcej niż 70 lat,
 • mieć obywatelstwo Polskie,
 • mieć ważny dowód osobisty,
 • mieć miejsce zameldowania na terytorium Polski,
 • dysponować rachunkiem bankowym (SKOK nie jest akceptowany) oraz być jego jedynym właścicielem,
 • wypełnić poprawnie wniosek o przyznanie linii,
 • założysz profil Klienta na stronie Pożyczkodawcy,
 • nie mieć zaległości w bazach Biura Informacji Kredytowej oraz w Biurach Informacji Gospodarczej.

Dowód osobisty nie jest wymagany jako kopia. Będą potrzebne jedynie dane z niego niezbędne do wypełnienia wniosku. Wnioskodawca nie musi też dostarczać żadnych innych dokumentów ani zaświadczeń.

Jak pożyczyć w Banknot?

Odnawialna linia pożyczkowa banknot.pl różni się od innych ofert pozabankowych zarówno od pożyczek Ratalnych, jak i chwilówek. Musisz zrozumieć jej zasady działania, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie ona daje. Możesz z niej skorzystać w 4 prostych krokach, które opiszę poniżej.

1. Wybór pożyczki. Oczywiście musisz zacząć od podstawowego kroku, jakim jest wejście na stronę www.banknot.pl. Na niej za pomocą suwaka wybierasz wysokość pożyczki, jaka Cię interesuje. Czu spłaty nie musisz wybierać, ponieważ jest dostępny tylko jeden 4-miesięczny. Wybierając kwotę, zwróć uwagę na koszt miesięczny, aby dopasować go do Swoich możliwości. Następnie sprawdź formularz informacyjny, by poznać wszystkie parametry Twojej pożyczki i koszty. Jeżeli już będziesz pewien, że dokonałeś właściwego wyboru, kliknij przycisk „Weź pożyczkę”.

2. Złożenie wniosku. Formularz wniosku składa się z kilku stron, na których musisz podać wymagane informacje. Będziesz musiał między innymi podać adres e-mail, numer telefonu komórkowego, Swoje dane personalne oraz dane finansowe. Kolejnym krokiem we wniosku jest weryfikacja rachunku bankowego. Możesz zweryfikować Swój rachunek bankowy, korzystając z dwóch opcji, o których przeczytasz poniżej. Kończąc składanie wniosku, musisz zapoznać się z dokumentami oraz udzielić firmie zgód i pełnomocnictw niezbędnych do przeanalizowania Twojego wniosku. Chodzi tutaj przede wszystkim o zgody na zweryfikowanie danych w rejestrach dłużników.

Szybka Identyfikacja. Jest najszybszym, darmowym i bezpiecznym sposobem weryfikacji Twojego konta bankowego oraz potwierdzenia Twojej tożsamości. W tym przypadku nie ma konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego. To bezpieczna metoda weryfikacji wykorzystywana też przez banki polegająca na jednorazowym pobraniu informacji oraz wyciągu z Twojego konta bankowego. Pozwala to na szybkie potwierdzenie tego, że jesteś właścicielem podanego we wniosku rachunku bankowego. Umożliwia też przeanalizowanie Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej. Połączenie z Twoim kontem bankowym jest zaszyfrowane, a zatem bezpieczne i niemożliwe do przechwycenia przez nieuprawnione osoby. Ponadto podane przez Ciebie dane do logowania nie są nigdzie zapisywane i nikt nie ma do nich dostępu.

Przelew weryfikacyjny. Jest to przelew, który wykonujesz ze Swojego rachunku bankowego na kwotę 1 zł za pośrednictwem usługi BlueCash. Po weryfikacji konta kwota 1 zł jest na nie zwracana. Przelew ten służy do potwierdzenia Twojej tożsamości oraz numeru konta bankowego.

3. Decyzja kredytowa. Kiedy Twój wniosek zostanie sprawdzony oraz przeanalizowana zdolność i wiarygodność finansowa otrzymasz propozycję limitu odnawialnej linii pożyczkowej. Może Ci być zaproponowany niższy limit, niż pierwotnie wnioskowałeś, jeżeli Twoja zdolność kredytowa zostanie oceniona jako zbyt niska. Taka niższa kwota może zostać podwyższona w przyszłości zostać podwyższona, jeśli będziesz terminowo spłacał zobowiązanie i poprawi się Twoja zdolność kredytowa. Jaka by nie była propozycja firmy to aby z niej skorzystać i podpisać umowę, musisz zaakceptować ofertę.

4. Wypłata pieniędzy. Firma nie przeleje ci automatycznie pieniędzy na konto. Musisz sam złożyć zlecenie wypłaty w momencie akceptacji oferty i cała kwota przyznanej linii pożyczkowej zostanie przelana na Twoje konto bankowe. Kolejne zlecenia wypłat realizujesz już z poziomu Swojego Panelu Klienta, wybierając kwotę i przyciskając przycisk „Wypłata”. Kolejne wypłaty możesz realizować, ponieważ po każdej spłacie środki te stają się automatycznie dostępne do wypłaty.

Jak spłacić linię pożyczkową w Banknot?

Po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego firma prześle na Twój e-mail wyciąg. Znajdziesz w nim informacje o wysokości minimalnej kwoty do spłaty oraz o terminie płatności. Ponadto wyciągi te są dostępne na stronie Banknot.pl w Panelu Klienta w sekcji Lista Wyciągów. Swoją linię będziesz spłacał na wskazany na wyciągu indywidualny numer rachunku bankowego.

Podstawowe pojęcia związane ze spłatą zobowiązania

Ponieważ jak już wyżej wspomniałem, odnawialna linia pożyczkowa różni się od innych ofert pozabankowych (pożyczek na raty i chwilówek) warto byś poznał najważniejsze pojęcia z nią związane.

 1. Okres rozliczeniowy to okres miesięczny, w którym rozliczana jest Twoja odnawialna linia pożyczkowa. Pierwszy dzień okresu rozliczeniowego wyznacza dzień, w którym została Ci przyznana linia pożyczkowa w Banknot.
 2. Minimalna spłata to najniższa wymagalna kwota, którą musisz zapłacić za korzystanie z pożyczki po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Wysokość kwoty minimalnej oraz datę spłaty znajdziesz na wyciągu, który otrzymasz.
 3. Dzień spłaty jest to 5 dzień kalendarzowy po zakończeniu okresu rozliczeniowego, za który musisz dokonać spłaty.
 4. Zmiana dnia spłaty. Jest możliwa po zakończeniu pierwszego okresu rozliczeniowego i uregulowaniu wszystkich płatności. Za pierwszą zmianę dnia spłaty nie poniesiesz kosztów, natomiast za kolejne opłata wyniesie 15 zł.

W jakich bazach Banknot sprawdzane informacje o Klientach?

Wszyscy Wnioskodawcy są sprawdzani w poniższych rejestrach dłużników:

 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

Sprawdzanie baz ma na celu określenie zarówno zdolności kredytowej, jak i wiarygodności finansowej. Czynności sprawdzające są prowadzone po otrzymaniu od Klienta stosownych zgód i pełnomocnictw, których ten udziela składając wniosek. Posiadanie innych pożyczek lub kredytów nie wyklucza przyznania linii pożyczkowej, jeżeli są one terminowo spłacane.

Czy można odstąpić od Umowy?

Masz prawo odstąpić od umowy w terminie do 14 dni od dnia jej zawarcia. W tym celu wystarczy przesłać do Banknot oświadczenie o odstąpieniu od umowy (stanowi załącznik do umowy) przed upływem wspomnianych 14 dni.

Czym skutkuje nieterminowa spłata limitu?

Jak zapewne się domyślacie, brak spłaty nie pozostanie bez konsekwencji. W przypadku powstania zaległości w stosunku do dłużnika podjęte zostaną działania windykacyjne prowadzone przez Banknot lub zewnętrze firmy windykacyjne. Dodatkowo będą naliczane odsetki za zwłokę oraz dłużnik poniesie koszty upomnień i wezwań do zapłaty.

Ile kosztuje odnawialna linia pożyczkowa Banknot?

Reprezentatywny przykład:

 • kwota pożyczki: 1 000 zł,
 • czas spłaty: 4 miesiące,
 • spłata kapitału w równych miesięcznych ratach,
 • roczne oprocentowanie nominalne (stopa zmienna): 10%,
 • prowizja: 210,00 zł,
 • łączna kwota odsetek: 20,52 zł
 • RRSO: 192,5%,
 • całkowita kwota do spłaty: 1 230,52 zł,
 • całkowity koszt pożyczki: 230,52 zł.

Stan na dzień 18.05.2019r.

Tabele Opłat i Prowizji odnawialnej linii pożyczkowej


Sprawdź dostępne dokumenty:

Wady i zalety odnawialnej linii pożyczkowej Banknot

Pożyczka Banknot ma sporo zalet, ale i niemniej wad, z których najważniejsze to wysoki koszt, sprawdzanie baz dłużników oraz ocena zdolności kredytowej. Trzeba jednak poznać wszystkie plusy i minusy i je przeanalizować, by podjąć świadomą decyzję o skorzystaniu z tej oferty.


Zalety:

 • dość wysoka maksymalna kwota, nawet do 5 000 zł,
 • niski minimalny wiek pożyczkobiorcy wynoszący 18 lat,
 • błyskawiczna decyzja i wypłata w 5 minut,
 • możliwość otrzymania pieniędzy przelewem ekspresowym,
 • możliwość wielokrotnego korzystania z przyznanych pieniędzy,
 • pożyczka w 100% przez internet bez wychodzenia z domu,
 • prosty wniosek,
 • pożyczka bez poręczeń i zabezpieczeń,
 • niewymagane zaświadczenia o dochodach,
 • wzory dokumentów, umowy i formularza informacyjnego są udostępnione na stronie Pożyczkodawcy.

Wady:

 • firma sprawdza bazy dłużników BIK, ERIF, KRD, BIG InfoMonitor,
 • niska górna granica wieku Pożyczkobiorcy wynosząca 70 lat,
 • krótki 4-miesięczny czas spłaty,
 • bardzo wysokie w stosunku do konkurencji: RRSO wynoszące 192,5%,
 • wysoki koszt w stosunku do konkurencji,
 • BOK nie pracuje w soboty i niedziele,
 • brak promocji dla stałych Klientów,
 • wymagana zdolność kredytowa.

Opinie Klientów o odnawialnej linii pożyczkowej w Banknot.pl

Jak widać powyżej pożyczka Banknot ma ciut więcej plusów niż minusów. Atuty tej oferty są niepodważalne jednakże parę jej negatywów może mieć kluczowe znaczenie dla oceny wielu Klientów. Plusy i minusy oferty to jedno, ale o jej prawdziwej wartości mogą też sporo powiedzieć opinie Klientów, którzy z niej korzystali. Dlatego gorąco zachęcam Klientów Banknot.pl do zaopiniowania tej pożyczki. Opiszcie jakość i sposób obsługi Klienta oraz swoje doświadczenia związane zarówno z pobraniem, jak i spłatą zobowiązania. Wasze subiektywne opinie będą najlepszym źródłem wiedzy dla Czytelników mojego bloga potencjalnie zainteresowanych tą ofertą.

Ta pożyczka nie spełnia Twoich oczekiwań?:

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Banknot – odnawialna linia pożyczkowa do 5 000 zł na 4 m-ce

 • kris

  Linia kredytowa w Banknot to ciekawa opcja. Firma ma co prawda różne opinie ale dla mnie jest w porządku. Pożyczałem u nich pieniądze dwa razy i się nie zawiodłem. Nie jest to co prawda najtańsza oferta jak na parabank ale mi ten cennik odpowiada bo mam stały dostęp do gotówki. Za każdym razem gotówkę miałem szybko przelaną przelewem ekspresowym. O problemach nic nie powiem bo nigdy nie przegiąłem ze spłatą i wszystko było na czas. Moja opinia na temat Banknot jest pozytywna i polecam.