Credissimo Plus – pożyczka na raty do 10 000 zł na 24 m-ce 1


Credissimo Plus to pozabankowa szybka pożyczka na raty udzielana online na dowód. Jest ona dostępna w wysokości od 500 zł do 10 000 zł ze spłatą w stałych miesięcznych ratach od 3 do 24 miesięcy. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego (poniżej) wynosi 88.27%. Do ubiegania się o pożyczkę wymagane jest ukończone 21 lat i posiadanie ważnego dowodu osobistego. Credissimo Plus to pożyczka pozabankowa o bardzo prostych zasadach. Ciekawostką jest to, że wysokość miesięcznych rat i odsetek jest ustalana indywidualnie, na podstawie historii kredytowej i uzyskanych dochodów. Ponadto stali Klienci mogą liczyć na lepsze warunki oraz specjalne bonusy i zniżki. Dla stałych Klientów regularnie spłacających raty jest oferowane refinansowanie, czyli nowa pożyczka, którą można otrzymać, zanim się spłaci starą. Zastanawiasz się na pewno, jakie wymagania stawia firma wobec Klientów, jakie są warunki oraz ile kosztuje pożyczka Credissimo Plus? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części tej recenzji. Wezmę pod lupę pożyczkę Credissimo Plus, prześwietlę dokumenty, warunki, zasady oraz koszty i dokładnie je Wam zrecenzuję. Poszukam kruczków i gwiazdek w umowie oraz sprawdzę wady i zalety tej pożyczki, które co do jednej wypunktuję. W komentarzach pod tą recenzją znajdziesz opinie Klientów o pożyczce oraz firmie Credissimo Polska Sp. z o.o., która jest Pożyczkodawcą.

Credissimo plus pożyczka na raty


Credissimo plus
Szybka pożyczka na raty udzielana online na dowód:

 • dostępna w wysokości od 500 zł do 10 000 zł,
 • spłata w stałych miesięcznych ratach od 3 do 24 miesięcy,
 • dostępna dla osób w wieku od 21 lat, bez górnej granicy wieku,
 • możliwa kolejna pożyczka w trakcie spłaty poprzedniej przy terminowej spłacie rat,
 • wysokość raty i odsetek ustalana indywidualnie, na podstawie historii kredytowej i uzyskiwanych dochodów,
 • otrzymasz bez wychodzenia z domu 100% przez internet,
 • możliwe dwa sposoby wypłaty pieniędzy: przelew na konto lub wypłata czekiem GIRO,
 • bez opłat za wcześniejszą spłatę,
 • stali Klienci mogą liczyć na lepsze warunki oraz specjalne bonusy i zniżki,
 • Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi 88,27%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu credissimo.pl/plus?

Serwis jest marką należącą do Credissimo Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 10, 00-656 Warszawa, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000677340, NIP: 5252710583, REGON: 367273854, kapitał zakładowy 200.000,00 zł.

Co w trawie piszczy – czyli co Credissimo pisze o sobie

Credissimo przedstawia się jako dynamiczna spółka high-tech z sektora niebankowych instytucji finansowych. Firma oferuje Klientom szybkie pożyczki konsumenckie oraz opracowuje i wprowadzania innowacyjne usługi, dostosowane do szybko rozwijającego się świata cyfrowego. Spółka opisuje się jako firma zorientowana na Klientów i ich potrzeby, starająca się dopasować swoją ofertę do indywidualnych potrzeb każdego z nich. Podkreślana jest jakość pracy i obsługi Klienta oraz przestrzeganie Kodeksu Etyki Polityki Handlowej.

Jakie atuty swojej oferty podkreśla spółka?

Dlaczego według Pożyczkodawcy warto skorzystać z pożyczki Credissimo Plus? Firma przedstawia swoją ofertę jako gwarantującą przede wszystkim:

 1. Elastyczny i szybki dostęp do pieniędzy. Ty jako pożyczkobiorca elastycznie wybierasz dokładną kwotę, którą chcesz otrzymać oraz termin zwrotu pieniędzy. Podczas składania wniosku, możesz wielokrotnie dokonywać zmian wysokości kwoty oraz liczny rat. Ponadto procentowanie zmienia się w zależności od wybranej kwoty i liczby rat.
 2. Jasne i przejrzyste warunki. Jeszcze przed otrzymaniem pożyczki poznasz całkowitą kwotę, jaką będziesz musiał spłacić. Poznasz również wysokość odsetek i prowizji, a oprocentowanie nie zmieni się w czasie spłaty.
 3. Obsługa całkowicie online. Proces składania wniosku o pożyczkę i podpisanie umowy odbywa się w całości przez internet. Możesz skorzystać z oferty bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Będziesz do tego potrzebował tylko dowodu osobistego i komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego takiego jak tablet, lub smartphone.

Jakie warunki należy spełniać, aby szybka pożyczka na raty w Credissimo Plus mogła zostać przyznana?

Każdy Pożyczkodawca wyznacza kilka podstawowych warunków, które musi łącznie spełniać osoba chcąca starać się o przyznanie pożyczki.
W przypadku Credissimo Plus warunkami tymi są:

 • bycie w wieku powyżej 21 lat,
 • posiadanie ważnego dowodu osobistego,
 • bycie obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej,
 • nieposiadanie aktywnej pożyczki w Credissimo Polska,
 • Założenie Profilu Klienta i złożenie wniosku zawierającego prawidłowe dane,
 • zweryfikowanie Swojego konta bankowego za pomocą aplikacji Kontomatik.

Jakie dokumenty są wymagane do otrzymania pożyczki Credissimo Plus?

Szybkość obsługi wymaga tego, by wszelkie formalności i wymagania, a w tym i dokumentacyjne były zredukowane do minimum. Dlatego jedynym wymaganym dokumentem jest ważny dowód osobisty. Nie należy nawet go skanować i przesyłać kopii. Jest on potrzebny tylko jako źródło danych niezbędnych do wypełnienia wniosku. Dokument potwierdzający dochód (zaświadczenie) nie jest wymagany, aczkolwiek firma zastrzega, że może o takowy dokument poprosić w wyjątkowych sytuacjach. Możesz zostać poproszony o zaświadczenie o zarobkach lub zamiennie wyciąg z rachunku bankowego za okres 6 ostatnich miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc złożenia wniosku. Nie będziesz potrzebował żadnych zabezpieczeń ani poręczycieli, gdyż nie jest to wymagane.

Nie jesteś przekonany do tej pożyczki?:

Pożyczka na raty w 4 krokach

Pożyczka pozabankowa w Credissimo Plus jest dostępna dosłownie w 4 krokach. Swój wniosek składasz wyłącznie online, wypełniając krótki formularz na stronie Pożyczkodawcy lub bezpłatną aplikację dla Androida. Istnieje również możliwość wysłania wniosku przez automatyczną usługę Facebook Messenger.

Jak to wygląda w skrócie?

 1. Wybierasz kwotę i czas spłaty.
 2. Tworzysz Swój Profil Użytkownika na stronie Pożyczkodawcy.
 3. Czekasz kilka minut na weryfikację i decyzję.
 4. Po zatwierdzeniu otrzymasz pieniądze przelewem bankowym lub czekiem GIRO.

O każdą kolejną pożyczkę możesz ubiegać się szybciej za pośrednictwem swojego Profilu bez konieczności ponownego wprowadzania danych i wniosku.

Procedury związane ze złożeniem wniosku o przyznanie pożyczki online

Warunkiem przyznania pożyczki jest złożenie wniosku, pozytywna weryfikacja tożsamości Wnioskodawcy oraz pozytywna weryfikacja zdolności kredytowej.

1. Podanie danych osobowych. We Wniosku zgodnie z podanymi polami trzeba wskazać dane osobowe Pożyczkobiorcy takie jak:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL,
 • numer dowodu osobistego,
 • aktualny adres zamieszkania,
 • informacje dotyczące zatrudnienia (miejsce pracy),
 • miesięczną kwotę dochodu,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu kontaktowego,
 • wnioskowaną kwotę,
 • wysokość miesięcznej raty,
 • termin spłaty,
 • sposób wypłacenia pieniędzy (przelew na konto lub czek GIRO),
 • dodatkową osobę kontaktową.

2. Wyrażenie zgód. Ponadto należy podać nazwę Produktu, o jaki się wnioskuje, wysokość wnioskowanej kwoty i okres kredytowania. Należy też potwierdzić Swoją zgodę przyjęcia Ogólnych Warunków oraz Regulaminu, a także wyrazić zgodę na przetwarzanie wykorzystywanie i przechowywanie danych osobowych przez Credissimo oraz zgodę na zawarcie Umowy. Dopiero na tej podstawie Credissimo przeprowadza weryfikację zdolności kredytowej Pożyczkobiorcy, a następnie Pożyczkobiorca przesyła wniosek wraz z niezbędną dokumentacją, wciskając przycisk „Chcę pożyczkę”.

3. Weryfikacja podanych danych osobowych.Celem weryfikacji danych oraz potwierdzenia numeru rachunku bankowego należy tego dokonać przy wykorzystaniu usługi Kontomatik.

4. Odebranie decyzji.Po otrzymaniu od Kontomatik informacji o weryfikacji danych Pożyczkobiorcy zostaną one porównane z danymi zawartymi we wniosku. O wynikach tej weryfikacji zostaniesz poinformowany przez SMS, e-mail lub telefonicznie. Po zaakceptowaniu wniosku zostaną Ci udostępnione wszystkie niezbędne informacje przed zawarciem umowy. Otrzymasz na Swój e-mail w formie plików PDF Umowę, Ogólne Warunki, Formularz Informacyjny oraz wzór odstąpienia od Umowy.

Zobacz wzory dokumentów:

5. Wypłata środków pożyczki.W Credissimo Plus pożyczka na raty może zostać Ci wypłacona na dwa sposoby. Pierwszym jest standardowy przelew na konto bankowe i nie będę się nad nim rozpisywał. Drugim sposobem jest wypłata w formie czeku GIRO. Czek GIRO można zrealizować w placówkach Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. W przypadku takiej formy wypłaty pożyczki Credissimo Plus Pożyczkobiorca otrzymuje kod czeku GIRO, który przedstawia wraz z dokumentem tożsamości pracownikowi Urzędu Pocztowego lub placówki Banku Pocztowego.

W jakich godzinach są rozpatrywane wnioski?

Wnioski o przyznanie pożyczki Credissimo Plus są rozpatrywane w godzinach pracy tj. 8.00-18.00 od poniedziałku do piątku. Jeżeli wniosek został wysłany poza godzinami pracy, to zostanie on rozpatrzony po godzinie 9.00 następnego dnia roboczego.

Pożyczka Credissimo plus

Szybka pożyczka Credissimo Plus wymaga zdolności kredytowej

Zdolność kredytowa jest podstawą do pozytywnego rozpatrzenia wniosku i otrzymania pożyczki. Jest ona oceniana na podstawie istniejących informacji, informacji uzyskanych od Pożyczkobiorcy oraz uzyskanych w wyniku weryfikacji w Biurach Informacji Gospodarczej, oraz Biurze Informacji Kredytowej.

Jakie rejestry dłużników sprawdza Credissimo Plus?

Wnioskodawcy są weryfikacji w bazach zadłużonych takich jak:.

 • Biuro Informacji Kredytowej S.A. z
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. z
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

W ramach weryfikacji i oceny zdolności kredytowej Klienta firma może przeprowadzić z nim rozmowę, zażądać dodatkowych informacji lub dokumentów, w tym kopii dowodu osobistego.

Dlaczego szybka pożyczka online Credissimo Plus nie została Ci przyznana?

Przyczyn wydania odmownej decyzji jest wiele, jednakże do najczęstszych należą:

 • Podanie we wniosku danych niezgodnych ze stanem faktycznym lub nieprawdziwych.
 • Podanie nienależącego do wnioskodawcy konta do przelewu środków.
 • Widnienie Wnioskodawcy w Biurze Informacji Kredytowej S.A. (BIK) z tytułu niespłaconych zobowiązań.
 • Umieszczenie w rejestrach dłużników (BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, KBIG) z tytułu nieterminowego regulowania bieżących zobowiązań finansowych.
 • Brak zdolności kredytowej – po weryfikacji w rejestrach dłużników okazało się, że kolejne zobowiązanie przekroczyłoby możliwości finansowe Klienta.

W przypadku odmowy udzielenia pożyczki Credissimo Plus prześle Ci przyczyny wiadomości SMS oraz mailem.

Czy jest możliwe wypowiedzenie umowy pożyczki Credissimo Plus? Ile to kosztuje?

Pożyczka Credissimo Plus może zostać przez Ciebie wypowiedziana w każdym czasie, bez dodatkowych opłat. Możesz wypowiedzieć umowę z zachowaniem 30-dniowego terminu wypowiedzenia, przesyłając oświadczenie o wypowiedzeniu (jest załącznikiem do umowy) na adres korespondencyjny firmy lub w formie skanu na adres mail. Jeżeli wypowiesz umowę, to będziesz zobowiązany do spłaty całego zobowiązania wraz z należnymi prowizjami i wszelkimi kosztami przed upływem okresu wypowiedzenia.

Czy można odstąpić od umowy pożyczki Credissimo Plus?

Ustawowo jako konsument usług finansowych masz prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia. Jeżeli złożysz oświadczenie o odstąpieniu od umowy, to będzie ona uważana za niezawartą. W tym celu musisz przesłać na adres pocztowy Pożyczkodawcy lub jego mail pisemne oświadczenie o odstąpieniu (jego wzór stanowi załącznik do umowy). Po odstąpieniu będziesz miał 30 dni na zwrot pożyczki wraz z odsetkami określonymi w Umowie za okres od dnia wypłaty pożyczki do dnia spłaty.

Wcześniejsza spłata pożyczki Credissimo Plus pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach

Możesz dokonać częściowej lub całkowitej przedterminowej spłaty zobowiązania w dowolnym momencie. Przy wcześniejszej spłacie koszt pożyczki ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy. Nie jesteś zobowiązany do zapłaty odsetek od kwoty, którą wcześniej spłaciłeś za okres pozostały do końca umowy. Jesteś natomiast zobowiązany do zapłaty opłaty administracyjnej za każdy miesiąc od momentu udzielenia pożyczki do dnia przedterminowej całkowitej spłaty. W przypadku przedterminowej całkowitej spłaty nie zostanie odliczona ani zmniejszona opłata za zatwierdzenie pożyczki.

Ile kosztuje szybka pożyczka na raty w Credissimo Plus?

Reprezentatywny przykład:

 • kwota pożyczki: 10 000 zł,
 • czas spłaty: 24 miesiące,
 • rata miesięczna: 754,17 zł,
 • odsetki: 1074,80 zł
 • prowizja i opłaty: 7 025,22 zł,
 • oprocentowanie stopa stałą: 10%,
 • łącznie do spłaty: 18 100,02 zł.
 • RRSO: 88,27%.

Stan na dzień 18.04.2019r.

Wady i zalety pożyczki Credissimo Plus

Pożyczka online Credissimo Plus ma sporo zalet, ale też kilka wad, z których najważniejsze to sprawdzanie baz dłużników i rygorystyczna ocena zdolności kredytowej. Jednakże poznaj wszystkie za i przeciw i przeanalizuj je, zanim podejmiesz decyzję o skorzystaniu z tej oferty.


Zalety:

 • dość wysoka kwota pożyczki, nawet do 10 000 zł dostępna za pierwszym razem,
 • długi 24-miesięczny czas spłaty,
 • niski minimalny wiek pożyczkobiorcy wynoszący 20 lat i brak bórnej granicy wieku,
 • możliwa kolejna pożyczka w trakcie spłaty bieżącej,
 • lepsze warunki oraz specjalne bonusy i zniżki dla stałych Klientów,
 • wysokość raty i odsetek ustalana indywidualnie, na podstawie historii kredytowej i uzyskiwanych dochodów,
 • mało formalności,
 • brak wymogu dokonywania przelewu weryfikacyjnego (dostępna usługa Kontomatik),
 • błyskawiczna decyzja,
 • możliwość wypłaty pieniędzy przelewem lub czekiem GIRO,
 • brak prowizji za wcześniejszą spłatę,
 • pożyczka całkowicie przez internet,
 • Biuro Obsługi Klienta pracujące również w soboty,
 • pożyczka bez poręczeń i zabezpieczeń,
 • wzory dokumentów, umowy i fomrularza informacyjnego są udostępnione na stronie Pożyczkodawcy.

Wady:

 • firma sprawdza bazy dłużników BIK, ERIF, KRD, BIG InfoMonitor, KBIG,
 • wysokie RRSO wynoszące 88,27%,
 • wymóg posiadania stałych dochodów,
 • wymóg podania numeru kontaktowego do drugiej osoby przy składaniu wniosku,
 • brak możliwości przedłużenia terminu spłaty,
 • rygorystycznie wymagana zdolność kredytowa,
 • wysoki koszt w stosunku do konkurencji.

Opinie Klientów o szybkiej pożyczce online na dowów w Credissimo Plus

Szybka pożyczka online na dowów w Credissimo Plus jak zapewne powyżej zauważyliście, ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Jednakże pośród tych kilku minusów 2 są kluczowe (sprawdzanie baz i rygorystyczne podejście do zdolności kredytowej). Dlatego sądzę, że o wartości tej oferty dużo więcej niż zestawienie wad i zalet mogą powiedzieć opinie Klientów, którzy mieli okazję z niej korzystać. Stąd zachęcam Klientów Credissimo Plus do zaopiniowania pożyczki. Opiszcie jakość i sposób obsługi Klienta oraz swoje doświadczenia. Wasze subiektywne opinie będą najlepszym źródłem wiedzy dla Czytelników mojego bloga potencjalnie zainteresowanych tą ofertą.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Credissimo Plus – pożyczka na raty do 10 000 zł na 24 m-ce