Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata?


 

Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata

Dlaczego to takie ważne, żeby występować w sprawie upadłościowej samodzielnie bez udziału adwokata, prawnika, kancelarii prawnej?

 

Ponieważ w całej sprawie o ogłoszenie upadłości najważniejsze jest umorzenie wszystkich zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli!

 

Z kolei umorzenie zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi. Te względy to także Twoja  sytuacja finansowa.

 

Dodam tutaj, że sądy są przychylne upadającym i stawiają ich dobro ponad dobrem wierzycieli. Przeczytasz o tym więcej w odrębnym wpisie – TUTAJ.

 

Umorzenie zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli przeprowadza się tylko wtedy, gdy Twoja osobista sytuacja w oczywisty sposób wskazuje, że jesteś trwale niezdolny do dokonywania jakichkolwiek spłat w ramach planu spłaty wierzycieli.

 

Korzystając z usług kancelarii prawnej, które potrafią kosztować nawet 5 000 zł i więcej, jak chcesz przekonać sąd, że nie stać Cię na jakiekolwiek spłaty w ramach planu spłaty wierzycieli? Powiesz, że rodzina Ci pomaga? Jeżeli tak, to możesz usłyszeć w odpowiedzi, że skoro tak to pomoże i w spłacie planu spłaty wierzycieli…

 

W sytuacji kiedy będziesz reprezentowany przez adwokata sąd najprawdopodobniej ustali plan spłaty wierzycieli.

Plan spłaty wierzycieli

 

Może on być ustalony na czas:

• do 36 miesięcy w sytuacji, gdy Twoja gdy niewypłacalność nie wynika z niskiej moralności płatniczej,
• od 36 do 84 miesięcy (7 lat) w sytuacji kiedy doprowadziłeś do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększyłeś jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa.

 

Z kolei wysokość planu spłaty jest uzależniona nie tylko od Twoich obecnych zarobków, ale i potencjalnych możliwości zarobkowych. Dlatego rata miesięczna planu spłaty może wynieść 100 zł, 500 zł, jak i 1 000 zł czy więcej.

 

Jest zatem, o co się starać, prawda?

 

Mam nadzieję, że już wiesz, dlaczego powinieneś sam występować przed sądem.

 

Kolejny czynnik przemawiającym za opcją „bez”

 

Koszt usług kancelarii prawnej. Nie są to małe kwoty:

  • 100-200 zł – koszt pierwszej rozmowy u adwokata.
  • 200-400 zł – koszt rozpoznania Twojej sprawy przez adwokata.
  • 300-600 zł – koszt przygotowania wniosku o upadłość konsumencką.
  • 2000-10.000 zł – koszt poprowadzenia Twojej sprawy przez adwokata.

 

Taka usługa może Cię zatem kosztować 2000 (rzadko), najczęściej jest to 5000 zł, a nawet 10.000 zł! Więcej o kosztach tych usług piszę 👉 TUTAJ.

 

Nie chcesz tyle przepłacając, lub nie stać Cię na taki wydatek? Wybierz kurs, a upadłość konsumencka będzie cię kosztowała tylko jego cenę plus 30 zł kosztów sądowych za złożenie wniosku. 👇

 

Source: Upadłość konsumencka – koszty usług adwokata – Upadłość konsumencka


O Adam Marcinowski

Jestem doradcą restrukturyzacyjnym i finansowym. Na co dzień rozwiązuje między innymi problemy finansowe ludzi zadłużonych. Od przeszło 20 lat, zajmuje się szeroko pojętymi finansami i od kiedy były możliwe w Polsce upadłościami konsumenckimi. Codziennie z mojej wiedzy i pomocy, korzystają osoby, które wpadły w spiralę zadłużeń i nie radzą już sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Obecnie mieszkam w przepięknym Olsztynie, w otoczeniu tego, co kocham, czyli wody i lasów. Prowadzę firmę, udzielam się społecznie, a w wolnych chwilach bloguję. Więcej o mnie...