Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata?


Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata? Dowiedz się, dlaczego to takie ważne, by występować w sprawie upadłościowej samemu bez prawnika.

Dlaczego upadłość konsumencka bez adwokata?

Dlaczego to takie ważne, żeby występować w sprawie upadłościowej samodzielnie bez udziału adwokata, prawnika, kancelarii prawnej?

Ponieważ w całej sprawie o ogłoszenie upadłości najważniejsze jest umorzenie wszystkich zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli!

Z kolei umorzenie zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi. Te względy to także Twoja  sytuacja finansowa.

Dodam tutaj, że sądy są przychylne upadającym i stawiają ich dobro ponad dobrem wierzycieli. Przeczytasz o tym więcej w odrębnym wpisie – TUTAJ.

Umorzenie zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli przeprowadza się tylko wtedy, gdy Twoja osobista sytuacja w oczywisty sposób wskazuje, że jesteś trwale niezdolny do dokonywania jakichkolwiek spłat w ramach planu spłaty wierzycieli.

Korzystając z usług kancelarii prawnej, które potrafią kosztować nawet 5 000 zł i więcej, jak chcesz przekonać sąd, że nie stać Cię na jakiekolwiek spłaty w ramach planu spłaty wierzycieli? Powiesz, że rodzina Ci pomaga? Jeżeli tak, to możesz usłyszeć w odpowiedzi, że skoro tak to pomoże i w spłacie planu spłaty wierzycieli…

W sytuacji kiedy będziesz reprezentowany przez adwokata sąd najprawdopodobniej ustali plan spłaty wierzycieli.

Plan spłaty wierzycieli

Może on być ustalony na czas:

• do 36 miesięcy w sytuacji, gdy Twoja gdy niewypłacalność nie wynika z niskiej moralności płatniczej,
• od 36 do 84 miesięcy (7 lat) w sytuacji kiedy doprowadziłeś do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększyłeś jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa.

Z kolei wysokość planu spłaty jest uzależniona nie tylko od Twoich obecnych zarobków, ale i potencjalnych możliwości zarobkowych. Dlatego rata miesięczna planu spłaty może wynieść 100 zł, 500 zł, jak i 1 000 zł czy więcej.

Jest zatem, o co się starać, prawda?

Mam nadzieję, że już wiesz, dlaczego powinieneś sam występować przed sądem.

Kolejny czynnik przemawiającym za opcją „upadłość konsumencka bez adwokata”

Koszt usług kancelarii prawnej. Nie są to małe kwoty:

100-200 zł – koszt pierwszej rozmowy u adwokata.
200-400 zł – koszt rozpoznania Twojej sprawy przez adwokata.
300-600 zł – koszt przygotowania wniosku o upadłość konsumencką.
2000-10.000 zł – koszt poprowadzenia Twojej sprawy przez adwokata.

Taka usługa może Cię zatem kosztować 2000 (rzadko), najczęściej jest to 5000 zł, a nawet 10.000 zł! Więcej o kosztach tych usług piszę 👉 TUTAJ.

Mam nadzieję, że ten artykuł naświetlił Ci temat dlaczego warto ogłosić upadłość konsumencką bez adwokata? Przemyśl tą kwestię, bo naprawdę warto występować w sprawie upadłościowej samemu bez prawnika.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...