Hapi Pożyczki – pożyczka na raty do 25 000 zł na 48 m-cy


Hapi Pożyczki to pozabankowa pożyczka na raty udzielana w wysokości od 900 zł do 25 000 zł na czas od 4 do 48 m-cy. Na tle konkurencji ofertę tą wyróżnia nie tylko jedna z najwyższych wysokości pożyczki i najdłuższy czas spłaty, a przede wszystkim bezkonkurencyjne RRSO. Roczna Rzeczywista Stopa Procentowa dla przykładu reprezentatywnego wynosi jedynie 9,72%. Pożyczka Hapi Pożyczki jest udzielana wygodnie, całkowicie przez internet i błyskawicznie obsługiwana oraz wypłacana. Decydując się na skorzystanie z tej oferty, można liczyć na wakacje od rat i rozpocząć spłatę nawet po 2 miesiącach.

Zastanawiasz się, jakie są warunki tej pożyczki oraz wymagania stawiane przed Klientami? Jakie są wymagane dokumenty oraz ile kosztuje pożyczka Hapi Pożyczki? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części tej recenzji. Wezmę pod lupę ofertę Hapi Pożyczki, prześwietlę udostępnioną dokumentację, sprawdzę warunki, zasady oraz koszty i dokładnie je opiszę. Określę także wady i zalety tej pożyczki, które przedstawią pod koniec artykułu. W komentarzach pod recenzją znajdziesz opinie Klientów o pożyczce Hapi Pożyczki.
Hapi Pożyczki pozabankowa pożyczka na raty


Hapi Pożyczki
Tania pożyczka ratalna:

 • udzielana w wysokości od 800 zł do 25 000 zł,
 • raty na czas od 3 do nawet 48 m-cy,
 • maksymalna kwota dostępna za pierwszym razem,
 • pożyczka w pełni przez internet,
 • minimalna ilość formalności, szybka decyzja online i błyskawiczny przelew na konto,
 • pożyczka na dowód,
 • prosty i krótki wniosek,
 • szybka decyzja,
 • błyskawiczny przelew – gotówka na koncie nawet w 15 minut,
 • możliwość odłożenia spłaty – możesz zapłacić pierwszą ratę nawet po 2 miesiącach,
 • wakacje od rat – możliwość wstrzymania spłaty na miesiąc,
 • dostępne dobrowolne ubezpieczenie hapispokój i dobrowolny program hapizdrowie,
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,80%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu Hapipozyczki.pl?

Serwis jest marką należącą do IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa, o kapitale zakładowym w wysokości 17 400 000,00 zł, który został wpłacony w całości. Spółka jest wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000333174.

Dlaczego Hapipożyczka?

1. Indywidualna oferta.

  • Wysokość Swojej pierwszej Hapipożyczki ustalasz bardzo elastycznie w zakresie od 800 do 25 000 zł, a spłatę możesz rozłożyć na czas od 4 do 48 miesięcy. W ramach promocji „Pożyczka dla Nowych Klientów” Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi tylko 9,72%.
  • Dla stałych Klientów oferowana jest „Pożyczka ratalna” od 800 do 15 000 zł na czas od 3 do 36 miesięcy. Koszt kolejnej Hapi Pożyczki jest wyższy i Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi 78,35%.

2. Elastyczność.

  • Sam wybierasz dzień miesiąca, w którym będziesz spłacał ratę.
  • Ty decydujesz, kiedy chcesz rozpocząć spłatę, a możesz ją zacząć nawet po dwóch miesiącach od wzięcia pożyczki.
  • Możesz skorzystać z wakacji od spłaty, czyli wstrzymać wypłatę na miesiąc sytuacji, kiedy spodziewasz się na przykład większych wydatków w tym czasie.

3. Szybkość i wygoda
Pożyczkę możesz wziąć przez internet bez wychodzenia z domu, a pieniądze będą przelane na Twoje konto bankowe błyskawicznie po zatwierdzeniu wniosku.

4. Usługi bez opłat – za 0 zł:

  • Decyzja o udzieleniu pożyczki.
  • Wypłata pieniędzy.
  • Wakacje od spłat.
  • Przypomnienie o zbliżającej się comiesięcznej spłacie.
  • Zmiana terminu spłaty pierwszej raty.
  • Przyznanie kolejnej pożyczki po spłacie aktualnej.

5. Dobrowolne ubezpieczenie hapispokój. Zyskasz dzięki niemu asekuracyjne wsparcie finansowe, czyli stałą kwotę przelewaną na konto, nawet przez okres 6 miesięcy. Decydując się na nie, możesz się zabezpieczyć przed skutkami finansowymi, jakie może wywołać utrata zdrowia, czy zdolności do pracy.

6. Dobrowolny program hapizdrowie. Możesz zyskać nieograniczony dostęp do tysiąca lekarzy różnych specjalizacji w ponad 300 lokalizacjach w Polsce.

Hapi Pożyczki to również bezpieczeństwo

Powyżej wspomniałem o dwóch dobrowolnych możliwościach tj. o ubezpieczeniu hapispokój i o programie hapizdrowie. Sądzę, że warto powiedzieć o nich ciut więcej, dlatego rozwinę ten temat.

Ubezpieczenie hapispokój – finansowa poduszka bezpieczeństwa

Możesz zabezpieczyć się przed zdarzeniami, czy wypadkami losowymi i być spokojny o Swoje rachunki i zdrowie. Niezależnie od źródła dochodów w przypadku utraty pracy lub niezdolności do pracy, ubezpieczenie zapewni Ci wpłatę na konto nawet przez 6 miesięcy (w sumie do 10 800 zł). Nie musisz się też martwić o leczenie. Jeżeli z powodu choroby lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku przez minimum 3 dni będziesz w szpitalu nawet przez 180 dni, będziesz otrzymywał wpłatę na konto (w sumie do 27 000 zł). Składka na ubezpieczenie hapispokój zaczyna się już od 10 złotych miesięcznie.

Program opieki medycznej hapizdrowie

Pakiet usług medycznych hapizdrowie gwarantuje profesjonalną opiekę medyczną. Daje nielimitowaną liczbą konsultacji lekarskich, badania laboratoryjne oraz diagnostyczne w ponad 300 prywatnych przychodniach w całej Polsce. Możesz korzystać z konsultacji lekarskich u specjalistów takich jak: internista lekarz rodzinny, alergolog, kardiolog, ginekolog, urolog, chirurg ogólny, okulista. Dostępne są badania laboratoryjne takie jak: morfologia, OB, mocz, sód, potas, CRP, kreatynina, glukoza. Możesz również korzystać z badań diagnostycznych takich jak np. EKG z opisem. Koszt tego programu to zaledwie 1zł dziennie.

Dla kogo pożyczka na raty w Hapi Pożyczki?

Wymagania stawiane Klientom nie są rygorystyczne. Na pozytywną decyzję kredytową może liczyć Klient:

 • mający minimum 18 lat,
 • mający polskie obywatelstwo,
 • mieszkający na terenie Polski,
 • mający ważny dowód osobisty i numer PESEL,
 • posiadający własny rachunek bankowy i telefon komórkowy,
 • uzyskujący regularny i udokumentowany dochód.

Pożyczka dla bezrobotnych?

Nic z tego! Hapi Pożyczki są udzielane wyłącznie osobom mającym stałe źródło dochodu umożliwiające płynne spłacanie rat. Jednym z warunków udzielenia pożyczki jest posiadanie udokumentowanego dochodu uzyskiwanego w Polsce. Akceptowane są dochody z tytułu umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, własnej działalności gospodarczej, kontraktu, emerytury lub renty stałej.

Czy posiadanie kredytów i wpisów w rejestrach dłużników ma wpływ na przyznanie Hapi Pożyczki?

To, czy masz inne kredyty w trakcie spłaty, nie ma znaczenia, o ile Twój dochód pozwala na spłatę kolejnego zobowiązania. Natomiast jeżeli chodzi o wpisy w rejestrach dłużników, to firma do tych kwestii podchodzi w indywidualny sposób. Dlatego, nawet jeżeli masz inne zobowiązania lub wpisy w bazach, wypełnij prosty wniosek i sprawdź, czy i jaka oferta pożyczki zostanie dla Ciebie przygotowana.

Wymagane dokumenty do pożyczki Hapi

Wymagania dokumentacyjne są znikome, gdyż do wszystkich procedur wystarczy numer PESEL i dowód osobisty. Tylko w nielicznych przypadkach są wymagane dodatkowe dokumenty. Jeżeli pojawi się konieczność ich dostarczenia, to Klient jest o tym informowany podczas weryfikacji telefonicznej.

Hapi Pożyczka na raty w kilku krokach

Na swojej stronie Pożyczkodawca twierdzi, że zaledwie 3 proste kroki dzielą Cię od otrzymania Hapi Pożyczki na raty. Jakie to kroki? Są one bardzo zbliżone do tych w innych firmach pozabankowych i w przybliżeniu wyglądają następująco:

 1. Wybierasz kwotę i ilość rat, wypełniając wniosek na stronie hapipozyczki.pl.
 2. Pożyczkodawca telefonicznie potwierdza Twoje dane.
 3. Pieniądze są przelewane na Twój rachunek bankowy.

Tak to wygląda w skrócie używanym przez firmę w reklamach. Pełna procedura przedstawia się ciut inaczej.

 1. Utworzenie konta Klienta na stronie Pożyczkodawcy.
 2. Złożenie wniosku o udzielnie pożyczki. Podczas zakładania konta Klienta i składania wniosku należy bezwzględnie podać prawdziwe dane.
 3. Otrzymanie oferty pożyczkowej, którą należy zaakceptować lub odrzucić.
 4. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Wykonuje się go po utworzeniu Konta Klienta, złożeniu wniosku oraz po akceptacji oferty pożyczki. Należy wykonać ze Swojego konta bankowego przelew 1 zł na rachunek
  bankowy Pożyczkodawcy wskazany na jego stronie podczas procesu weryfikacji tożsamości. W ramach weryfikacji tożsamości Klienta Pożyczkodawca może się kontaktować z Klientem telefonicznie na jego numer telefonu komórkowego podany we wniosku. Może też pojawić się wymóg potwierdzenia adresu e-mail poprzez kliknięcie w link przesłany przez Pożyczkodawcę w mailu na adres e-mail Klienta wskazany we wniosku.
 5. Odebranie informacji o wyniku weryfikacji. Pożyczkodawca informuje Klienta za pośrednictwem poczty e-mail lub wiadomości SMS o wyniku dokonanej weryfikacji. Niezwłocznie po tym 1 zł jest zwracany na rachunek bankowy Klienta.
 6. Zawarcie Umowy. Następuje ono w formie elektronicznej i nie wymaga podpisywania i odsyłania dokumentacji w formie papierowej.

Jakie rejestry dłużników są sprawdzane przed przyznaniem Hapi Pożyczki?

Potencjalny Wnioskodawca jest sprawdzany bardzo dokładnie nie tylko w bazach dłużników. Sprawdzane są bazy danych:

 1. Wewnętrzny zbiór danych IPF Polska sp. z o.o.,
 2. Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 3. Rejestru Dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 4. Biuro Informacji Gospodarczej Infomonitor S.A.,
 5. Biura Informacji Kredytowej S.A.,
 6. Związek Banków Polskich,
 7. Wewnętrzny zbiór danych Provident Polska S.A.

W przypadku kiedy na podstawie danych z powyższych baz zostanie wydana negatywna decyzja kredytowa, to Klient otrzyma bezpłatną informację o wynikach tego sprawdzenia ze wskazaniem bazy, w której dokonano tego sprawdzenia.
Hapipożyczki podchodzą w indywidualny sposób do złych wpisów w rejestrach dłużników. Jeżeli w przeszłości miałeśc problemy ze spłatą zobowiązania, a później Twoja historia kredytowa wyglądała poprawnie i masz zdolność kredytową to dostaniesz pożyczkę w Hapi Pożyczki.

Przesunięcie Terminu spłaty raty Hapi Pożyczki

Warunki oraz obowiązujące zasady przesunięcia spłaty raty

Przesunięcie spłaty raty jest możliwe przy pożyczkach udzielonych na co najmniej 7 rat. Można skorzystać z tej opcji już na drugi dzień po opłaceniu 6 raty. W tym przypadku ostateczny termin spłaty zostaje przesunięty o miesiąc i wydłuża czas obowiązywania umowy o jeden miesiąc.

Liczba dostępnych przesunięć terminu spłaty raty jest uzależniona od ilości rat, na jakie została udzielona pożyczka:

 • 1 przesunięcie od 7 do 11 rat.
 • 2 przesunięcia od 12 do 17 rat.
 • 3 przesunięcia od 18 do 23 rat.
 • 4 przesunięcia od 24 rat.

Każdorazowo można skorzystać tylko z jednego przesunięcia, a kolejne nie mogą następować bezpośrednio po sobie. Z kolejnego przesunięcia można skorzystać po opłaceniu raty następującej po przesunięciu. Warunkiem tego, by móc skorzystać z przesunięcia jest terminowa spłata co najmniej 3 dowolnych następujących po sobie rat. Ponadto w momencie zgłoszenia chęci przesunięcia terminu spłaty raty nie można mieć więcej niż jednej zaległej raty.

Jak przesunąć spłatę raty?

O zamiarze przesunięcia terminu spłaty raty powiadania się Pożyczkodawcę za pośrednictwem Konta Klienta. Należy tego dokonać, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu spłaty raty, który ma być przesunięty. Nowy harmonogram spłaty uwzględniający przesunięcie i wydłużony ostateczny termin spłaty będzie udostępniony na Koncie Klienta.

Co w przypadku problemów ze spłatą Hapi pożyczki?

W przypadku, kiedy spóźnisz się ze spłatą raty, Pożyczkodawca może podjąć kroki w celu wyegzekwowania płatności. Mogą one polegać na monitowaniu telefonicznym, wysłaniu wiadomości SMS, a nawet na wizycie domowej. Jeżeli zaległość sięgnie 2 pełnych rat, możesz otrzymać wezwanie do zapłaty zaległości w terminie 7 dni od doręczenia wezwania pod rygorem wypowiedzenia umowy pożyczki. Jeżeli wezwanie to będzie bezskuteczne wówczas Pożyczkodawca może wypowiedzieć umowę w terminie 14 dni od doręczenia wypowiedzenia. Po wypowiedzeniu umowy dług może być egzekwowany na drodze sądowej i poza sądowej windykacyjnej. Dług może zostać również sprzedany osobom trzecim. W takich sytuacjach nierzetelny Pożyczkobiorca może zostać obciążony kosztami sądowymi i egzekucyjnymi oraz innymi kosztami związanymi z postępowaniem sądowym i egzekucyjnym. Od pierwszego dnia powstania zaległości w spłacie Pożyczkodawca będzie naliczać dziennie odsetki od przeterminowanego zadłużenia (odsetki za opóźnienie) obliczone według stopy procentowej odsetek maksymalnych za opóźnienie, o których mowa w art. 481 § 2 1 Kodeksu cywilnego. Obecna stawka odsetek za opóźnienie wynosi 14%.

Odstąpienie od umowy Hapi Pożyczki

Każdy Klient ma prawo do odstąpienia od umowy Hapi pożyczki bez podania przyczyn w terminie 14 dni od daty jej zawarcia. Żeby skutecznie odstąpić od mowy, należy wypełnić formularz oświadczenia i odstąpieniu od umowy (stanowi załącznik do niej) i przesłać go na adres siedziby Pożyczkodawcy. Po odstąpieniu umowę uważa się za niezawartą i powstaje obowiązek zwrotu środków pożyczki nie później niż w terminie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Przedterminowa spłata zobowiązania

Możesz spłacić swoją pożyczkę Hapi w całości lub w części w dowolnym momencie przed terminem ustalonego w umowie. W przypadku przedterminowej całkowitej spłaty pożyczki w całości wszelkie koszty naliczone za okres do tego dnia stają się wymagalne z dniem dokonania takiej spłaty. W przypadku przedterminowej spłaty całości zobowiązania jego całkowity koszt ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania Umowy. W przypadku spłaty tylko części zobowiązania przed terminami określonymi w umowie wysokość rat wymagalnych po dniu dokonania częściowej przedterminowej spłaty nie ulega zmianie, przy czym liczba rat pozostałych do spłaty oraz wysokość ostatniej raty ulegnie odpowiedniemu zmniejszeniu.

Koszty Hapi Pożyczki

Reprezentatywny przykład oferty „Pożyczka dla Nowych Klientów”:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 9,72%,
 • całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8 300 zł,
 • roczna stała stopa oprocentowania 0%,
 • czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy,
 • wysokość miesięcznych równych rat: 207,78 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 9 973,44 zł,
 • całkowity koszt 1 673,44 (w tym: łączna kwota odsetek 0 zł, opłata przygotowawcza 418,36 zł, prowizja 1 255,08 zł).Stan na dzień 24.06.2019r.

Reprezentatywny przykład oferty „Pożyczka ratalna”:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 78,35%,
 • całkowita kwota pożyczki: 6 000 zł,
 • oprocentowanie stałe: 10% rocznie,
 • czas obowiązywania umowy: 36 miesięcy,
 • wysokość miesięcznych równych rat: 360,89 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 12 991,75 zł,
 • całkowity koszt pożyczki 6 991,75 zł (w tym: odsetki 1 008,55 zł, opłata przygotowawcza 1 495,80 zł, prowizja 4 487,40 zł).

Stan na dzień 24.06.2019r.

Zapoznaj się z dokumentami Hapi pożyczki:

Wady i zalety pożyczki na raty w Hapi Pożyczki

Pożyczka ratalna Hapi Pożyczka ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, co już wstępnie świadczy dobrze o tym produkcie. Jednakże obraz oferty wynikający z jej plusów i minusów jest tylko obrazem na papierze, który mogą w dużym stopniu zmienić opinie Klientów. Opinie Klientów poznasz poniżej, nim jednak je przeczytasz, zapoznaj się plusami i minusami tej oferty i dokładnie je przeanalizuj, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.


Zalety:

 • bardzo wysoka maksymalna kwota wynosząca 25 000 zł,
 • maksymalna kwota dostępna za pierwszym razem,,
 • bardzo długi 48-miesięczny czas spłaty,
 • niski minimalny wiek Pożyczkobiorcy wynoszący 18 lat i brak górnej granicy wieku,
 • krótki i prosty wniosek natychmiastowo rozpatrywany,
 • wypłata gotówki natychmiast po decyzji,
 • udzielana na dowód bez zaświadczeń o dochodach i innych dokumentów,
 • udzielana bez zabezpieczeń i poręczycieli,
 • możliwość odłożenia spłaty – możesz zapłacić pierwszą ratę nawet po 2 miesiącach,
 • wakacje od rat – możliwość wstrzymania spłaty na miesiąc,
 • możliwość wielokrotnego przesunięcia terminu spłaty raty,
 • dostępne dobrowolne ubezpieczenie hapispokój i dobrowolny program hapizdrowie,
 • najniższe wśród pożyczek pozabankowych RRSO wynoszące dla przykładu reprezentatywnego 9,80%,
 • cena Hapipożyczki jest niższa niż pożyczek wielu bankach.

Wady:

 • Wnioskodawcy są sprawdzani we wszystkich rejestrach dłużników, bazie własnej IPF Polska i Provident,
 • kolejne pożyczki w niższej wysokości i na krótszy czas (15 000 zł na 36 miesięcy),
 • wymóg posiadania zdolności kredytowej,
 • wymóg posiadania stałego dochodu,
 • wyższe RRSO kolejnych pożyczek wynoszące 78,35%,
 • tylko jedna forma wypłaty środków przelewem na rachunek bankowy.

Opinie Klientów o Hapi pożyczce ratalnej

Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie o Hapi pożyczkę, to zadaj je śmiało w komentarzu. Jak już wspomniałem nie zawsze plusy i minusy mówią wszystko o rzeczywistej wartości danej oferty. Bardzo ważne i wymowne są także opinie Klientów, którzy mieli okazję z niej korzystać. Dlatego zachęcam Klientów firmy do zaopiniowania pożyczki Hapi. Zachęcam do opisania Swoich doświadczeń, jakości i sposobu obsługi w trakcie składania wniosku oraz w czasie spłaty. Wszystkie opnie zarówno pozytywne, jak i negatywne, będą doskonałym źródłem wiedzy dla innych Czytelników mojego bloga, których wstępnie zainteresowała ta pożyczka pozabankowa.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.