Jak się zabezpieczyć przed utratą mieszkania przy upadłości


 

Jak się zabezpieczyć przed utratą mieszkania przy upadłości

Wiele osób spośród planujących ogłoszenie upadłości konsumenckiej boi się tego, co stanie się z ich nieruchomością. Skoro czytasz ten wpis, to zapewne zastanawiasz się, czy jest możliwe ogłoszenie upadłości bez utraty mieszkania/domu.

 

Jak najbardziej jest to możliwe, aczkolwiek pod pewnymi warunkami.

 

Jako upadający dłużnik możesz podjąć działania, by w wyniku upadłości nie doszło do likwidacji Twojego majątku, a w tym sprzedaży domu lub mieszkania.

 

Zgromadzenie wierzycieli i zawarcie układu

 

Najpierw musi zostać ogłoszona Twoja upadłość konsumencka. Dopiero po niej masz prawo złożyć sędziemu-komisarzowi wniosek o zwołanie zgromadzenia wierzycieli w celu zawarcia układu. Jest on porozumieniem z wierzycielami w kwestii spłaty zadłużenia. We wniosku musisz uprawdopodobnić, że cele postępowania można osiągnąć również w drodze układu. Szczegóły tej procedury opiszę dokładnie w innym wpisie.

 

Wstrzymanie likwidacji Twojego majątku

 

Zwołując zgromadzenie wierzycieli sędzia-komisarz może wstrzymać likwidację Twojego majątku, jako upadłego, a w tym mieszkania bądź domu. Taki układ z wierzycielami może zostać przyjęty wyłącznie za Twoją zgodą.

 

Jak się zabezpieczyć przed utratą mieszkania

 

Możliwość zawarcia układu w procedurze upadłościowej daje Ci możliwość uniknięcia likwidacji majątku. W tym celu musisz przekonać wierzycieli, że odstąpienie od sprzedaży mieszkania spowoduje, że będziesz lepiej wykonywał układ. Jeśli wierzyciele wyrażą zgodę na zaproponowany układ, to zabezpieczysz się przed utratą mieszkania albo domu i nie zostaną one zlikwidowane.

 

Co kiedy nie masz żadnej nieruchomości? Czy będzie to przeszkodą w ogłoszeniu upadłości?

 

Nie bój się! Nie stanowi to przeszkody, a wręcz przyspiesza procedury upadłościowe.

Wyjaśniam to w innych wpisach:

👉 Upadłość konsumencka bez majątku i pieniędzy.

👉 Upadłość konsumencka bez pieniędzy – ile trwa.

 

Nie zwlekaj z uwolnieniem się od wszystkich zadłużeń. Czas działa na Twoją niekorzyść! Wystarczy kupić jeden z moich kursów i zacząć działać, zmierzając ku całkowitemu oddłużeniu! 👇

 


Source: Jak się zabezpieczyć przed utratą mieszkania przy upadłości – Upadłość konsumencka


O Adam Marcinowski

Jestem doradcą restrukturyzacyjnym i finansowym. Na co dzień rozwiązuje między innymi problemy finansowe ludzi zadłużonych. Od przeszło 20 lat, zajmuje się szeroko pojętymi finansami i od kiedy były możliwe w Polsce upadłościami konsumenckimi. Codziennie z mojej wiedzy i pomocy, korzystają osoby, które wpadły w spiralę zadłużeń i nie radzą już sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Obecnie mieszkam w przepięknym Olsztynie, w otoczeniu tego, co kocham, czyli wody i lasów. Prowadzę firmę, udzielam się społecznie, a w wolnych chwilach bloguję. Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.