Kategoria: Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe pod lupą – porównanie i ocena najciekawszych ofert

W tej kategorii znajdziesz rzetelnie zrecenzowane pożyczki społecznościowe dla osób prywatnych i firm, zobaczysz ich porównanie, ocenę oraz opinie internautów. Sprawdzisz również wady i zalety każdej propozycji i ewentualnie skorzystasz z pożyczki społecznościowej przez internet.

Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe określane również jako pożyczki społeczne (z ang. social lending) to pożyczki zawierane bezpośrednio między ludźmi. Dlatego też można również spotkać się z ich kolejną nazwą peer-to-peer (P2P). Polegają one na zawieraniu umów pożyczkowych bezpośrednio pomiędzy osobami przez serwisy internetowe.

Pożyczki społeczne między ludźmi

Są one transakcjami zawieranymi pomiędzy osobami prywatnymi, bez pośrednictwa tradycyjnych instytucji finansowych. W serwisach oferujących tego typu rozwiązania ludzie pożyczają sobie wzajemnie pieniądze na dogodnych warunkach. Pożyczkobiorca proponuje, na jakich zasadach chce uzyskać finansowanie, tzn. oferuje jakie oprocentowanie jest w stanie zapłacić za określoną kwotę pożyczki na określony czas. Natomiast Inwestor (pożyczkodawca) podejmuje decyzję o udzieleniu lub nie pożyczki na zaproponowanych warunkach.

Ciekawy sposób pożyczania

Pożyczki peer-to-peer są bardzo ciekawym sposobem pożyczania pieniędzy, wyróżniającym się niskimi kosztami. Wyróżnia je również spora elastyczność ustalania warunków bezpośrednio między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą w przejrzysty sposób. Cały proces finansowania odbywa się przez internet na specjalnej platformie umożliwiającej wymianę informacji między pożyczkobiorcą a inwestorami oraz dokonywanie rozliczeń.

Zawartość kategorii

Znajdziesz tutaj dokładne opisy poszczególnych ofert, rzetelne i szczegółowe recenzje. Prześwietlę te pożyczki P2P oraz omówię wady i zalety każdej z nich. Będziesz tutaj także mógł zapoznać się z opiniami internautów, którzy mieli już okazję korzystać z tego rozwiązania finansowego.


Porównanie pożyczek społecznościowych
Zobacz poniższe porównanie pożyczek społecznościowych. Porównaj najciekawsze propozycje pożyczek od ludzi (prywatnych inwestorów) i wybierz najkorzystniejszą opcję optymalnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Tytułem wstępu – czym są pożyczki społecznościowe Pożyczki społecznościowe funkcjonują na rynku od kilku lat, a mimo to nadal są mało znane. W Polsce nie cieszą się one […]

Porównanie pożyczek społecznościowych