Kategoria: Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne – porównanie, recenzja i ocena ofert funduszy

Tematem tej kategorii są fundusze inwestycyjne, będące alternatywą dla depozytów bankowych. Znajdziesz tutaj porównanie i ocena ofert funduszy oraz opinie internautów na ich temat. Możesz również sprawdzić ranking, zobaczyć najlepsze fundusze inwestycyjne i wybrać Swój z atrakcyjną stopą zwrotu. Nie jestem alfą i omegą w dziedzinie inwestowania, ale postaram się tutaj umieścić jak najwięcej przydatnych informacji na temat inwestowania w fundusze. Przeanalizuję poszczególne oferty i postaram się je jak najdokładniej omówić.

Fundusze inwestycyjne - porównanie

Postaram się Ci pomóc i dostarczyć jak najwięcej wiedzy i informacji, jednakże nie znajdziesz tutaj gotowej recepty na osiągnięcie jak najwyższej stopy zwrotu przy jak najniższym ryzyku utraty środków.

Czym są fundusze inwestycyjne, jaka jest ich idea?

Fundusz inwestycyjny jest miejscem skupiającym pieniądze wielu inwestorów, którzy nie chcą, nie mają czasu lub po prostu nie umieją samodzielnie inwestować. Środki zdeponowane przez inwestorów w funduszu tworzą, mona powiedzieć wspólną pulę, która jest lokowana w różnego rodzaju instrumenty finansowe. Obecnie jest dostępna pełna paleta opcji, w które fundusze lokują powierzony im kapitał, a niektóre z nich wypracowują stopę zwrotu nawet powyżej 10%.

Jak wybrać najlepszy fundusz?

Nie ma najlepszego, gdyż rynek jest zbyt płynny i zawsze musimy się liczyć z możliwością straty na danym instrumencie finansowym. Już na początku swojej drogi inwestycyjnej musisz określić jakie ryzyko jesteś w stanie ponieść. Oznacza to, po prostu, że musisz wiedzieć jaka strata jest dla Ciebie dopuszczalna i jaką zniesiesz bez perturbacji finansowych. Polecam ranking funduszy inwestycyjnych, gdzie znajdziesz informacje na temat rentowności poszczególnych funduszy, tego, jakie zyski wypracowały w poszczególnych miesiącach, co da Ci spore rozeznanie wśród nich.

Dywersyfikacja

Jest kwestią, o której nie możesz zapominać. Polega ona na tym, by inwestować równocześnie w różne produkty, tak aby zminimalizować ewentualne straty, które mogą nastąpić w przypadku „tąpnięcia” na rynku. Dlatego postaram się podać Wam przykłady zdywersyfikowanych portfeli funduszy, które będziecie mogli ocenić i ewentualnie wykorzystać.

Podstawowe zasady

Poza omówieniem, oceną, porównaniem, czy rankingiem funduszy znajdziesz w tej kategorii również zbiór zasad i wskazówek. Dowiesz się czego unikać, jak nie inwestować, na co zwracać uwagę, by zminimalizować ryzyko i z sukcesem pomnażać Swoje oszczędności.

Opinie internautów

Poza wiedzą znajdziesz tutaj również subiektywne opinie internautów na temat poszczególnych funduszy. Poza wynikami ekonomicznymi czynnik ludzki, czyli podejście do Klienta, rzetelność i jakość obsługi są niezmiernie istotne. Opinie internautów pozwolą Ci poznać fundusze również od tej strony.

Zachęcam również do podzielenia się własnymi doświadczeniami i opiniami.


Fundusze inwestycyjne - co każdy inwestor powinien wiedzieć
Inwestowanie pieniędzy, gdy ma się ich niewiele – czy to ma jakiś sens? Z reguły wyobrażamy sobie inwestora jako osobę dysponującą ogromnym majątkiem. Tymczasem każdy z nas może zostać inwestorem, nawet jeśli nie dysponuje nadmiarem pieniędzy. Taką możliwość pomnażania majątku dają fundusze inwestycyjne, które określane są mianem przedsiębiorstw zbiorowego inwestowania. […]

Fundusze inwestycyjne – co każdy inwestor powinien wiedzieć