Kategoria: Inwestycja alternatywna

Inwestycja alternatywna – porównanie, recenzja i ocena ofert

W tej kategorii porównuję, recenzuję i oceniam alternatywne formy inwestowania na rynku pozagiełdowym. Dodatkowo znajdziesz tutaj bezstronne porównanie najciekawszych propozycji tego rodzaju z podsumowaniem ich wad i zalet. Da to Ci pełen obraz możliwości zabezpieczenie i zdywersyfikowania swojego portfela inwestycyjnego.

Inwestycja alternatywna

Kilka słów wprowadzenia

Inwestycja alternatywna to wszystko to, co możemy kupić, a co z biegiem czasu zyska na wartości. Jest ona pozagiełdową alternatywą dla standardowych form inwestowania. Jako taką można uznać one zakup wina, whisky, dzieł sztuki, kamieni szlachetnych, przedmiotów kolekcjonerskich, znaczków, monet, czy zabytkowych pojazdów. To inwestycja z reguły długoterminowa, na której efekty trzeba nierzadko czekać nawet kilka lat. Trzeba jednak przyznać, że jednocześnie jest doskonałym sposobem na zwiększenie zysku, a nawet zabezpieczenie go.

Dywersyfikacja portfela

Inwestycje alternatywne są dobrym sposobem na to, by zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny i ograniczyć ryzyko. Rynki finansowe nie są zbyt stabilne i powodują wahania portfela. Inwestycje na rynku pozagiełdowym w wino, znaczki, czy nieruchomości jako mało skorelowane z rynkiem finansowym pozwalają ograniczyć te wahania. Udział alternatywnych aktywów w Twoim portfelu inwestycji wzbogaci i urozmaici go, jednocześnie redukując oddziaływanie na niego rynków finansowych. Taka dywersyfikacja portfela w pewnym zakresie ograniczy ewentualne straty w związane z sytuacjami kryzysowymi.

Niełatwy wybór

Sposobów na inwestowanie poza giełdą jest wiele. Postaram się je wszystkie Wam zrecenzować i przybliżyć, określając wady i zalety oraz możliwe zagrożenia, jakie z sobą niosą. Wszystko po to, by ułatwić dopasowanie produktu odpowiedniego do potrzeb oraz indywidualnych możliwości.

Opinie internautów

Przy każdej z recenzji znajdziesz opinie internautów na temat danego sposobu inwestowania. Zachęcam również do tego, żebyś podzielił się swoją wiedzą i ewentualnymi doświadczeniami na tym rynku.

Pamiętaj inwestycja alternatywna to szansa dla Twojego portfela.