Kategoria: Inwestowanie

Tematem tej kategorii jest inwestowanie. Przedstawię tutaj od podstaw, w co i jak inwestować pieniądze. Znajdziesz tutaj porady i wskazówki jak inwestować małe kwoty. Jak mówi przysłowie, nie od razu Kraków zbudowano i każdy musi od czegoś zacząć swoją przygodę z inwestowaniem.

Inwestowanie pieniędzy wbrew stereotypowym przekonaniom, nie jest przeznaczone tylko dla osób dysponujących znacznymi zasobami finansowymi i rezerwami środków. Wolne środki, które posiadasz, możesz przeznaczyć na konsumpcję lub je zainwestować pozwalając im pracować, czyli się pomnażać. Nawet jeżeli możesz przeznaczyć na ten cel jedynie 50 zł miesięcznie, to zapewniam Cię, że na rynku są dostępne rozwiązania dla Ciebie.

Bezpieczne inwestowanie dla początkujących

Świat finansów nie ma tajemnic i jest bardzo transparentny. Jeżeli czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz to tylko rzeczy, których jeszcze się nie nauczyłeś. Jeżeli nie masz rozeznania w tym, w co inwestować pieniądze i jak inwestować pieniądze to potrzebujesz wiedzy, którą postaram się Ci dostarczyć. Wiem, że podjęcie decyzji jest trudne, szczególnie jeżeli dotyczy to niewielkich i z trudem zebranych oszczędności. Samo zmotywowanie się do oszczędzania nie jest łatwym zadaniem, nie wspominając o późniejszym konsekwentnym i żmudnym odkładaniu środków. Dlatego późniejsze podjęcie decyzji, czy w ogóle i w co inwestować nie jest łatwe. Jednakże wszystkiego można się nauczyć. Jeżeli nauczyłeś się oszczędzać, to poradzisz sobie również z inwestowaniem i pomnażaniem pieniędzy. Musisz się tylko odpowiednio przygotować, zdobyć podstawową wiedzę oraz zacząć z odpowiedniego pułapu.

Podpowiem Ci jak zacząć inwestowanie

Jak już wspomniałem, na rynku dostępnych jest wiele strategii inwestowania, z których każdy może wybrać odpowiednią do zasobności portfela oraz wiedzy i zaawansowania. Dlatego możesz zacząć bezpiecznie nawet od niewielkich kwot pieniędzy, by w miarę zdobywania doświadczenia i rosnących zysków poszerzać swój portfel inwestycyjny. Do większości inwestycji wymagana jest tylko podstawowa wiedza, dlatego opiszę, w co inwestować ostrożnie początkowo oraz w dalszej perspektywie.

Masz wiele możliwości

Oszczędności, czy wolne środki, którymi dysponujesz, możesz po prostu skonsumować (czego nie polecam) albo zainwestować i pomnożyć. Jeżeli Twoim celem jest wzbogacenie się, masz ku temu wiele możliwości. Możesz założyć lokatę, nabyć nieruchomości, zakupić akcje, zainwestować w fundusze inwestycyjne, na giełdzie, w srebro, w waluty, w złoto, na rynku forex, w inwestycje alternatywne, czy nawet w siebie i rozwój osobisty. Możesz wybierać dowolnie jedną, dwie lub kilka opcji jednocześnie wszystko zależy od Ciebie. Omówię w tej kategorii każdą z tych opcji, by ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji adekwatnej do Twojej sytuacji finansowej i doświadczenia.

Daj szansę sobie i rodzinie

Inwestowanie to lokowanie środków w różnego rodzaju inwestycje, co ma na celu nie tylko osiągnięcie zysku, ale także rozwój. Przez inwestycje należy rozumieć nie tylko działania mające na celu osiągnięcie zysku i pomnożenie oszczędności. To także rozwój Twój i Twojej rodziny. Opłacając kurs, czy szkolenie, inwestujesz w siebie i podnosisz swoją wartości, otwierasz przed sobą nowe perspektywy. Jeżeli opłacasz naukę, studia i kursy swojego dziecka też jest to formą inwestycji w jego przyszłość.
Jest to jednak inny pozom inwestycji, nie dla każdego dostępny od razu. Większość z nas musi zaczynać od podstaw, czyli najpierw zaoszczędzić, by później zainwestować, a po osiągnięciu zysku zacząć odcinać od tego kupony i inwestować w siebie.

Podejmij decyzję

Dysponujesz oszczędnościami lub na koniec miesiąca, a na Twoim koncie zostało trochę pieniędzy? Zastanawiasz się, czy nie warto byłoby wreszcie nauczyć się pomnażać pieniądze? Zawsze od czegoś trzeba zacząć prawda? Najlepiej od małych kwot. Poniżej przedstawię Ci kilka opcji, które uważam za godne rozważenia oraz szereg rad i wskazówek, w co i jak inwestować pieniądze zarówno na początku drogi, jak i później. Bądź pewny, że inwestowanie możesz rozpocząć już dzisiaj. Decyzja należy do Ciebie.


Idea Bank odda pieniądze poszkodowanym przez GetBack 1
 Idea Bank odda pieniądze poszkodowanym przez GetBack – Prezes UOKiK nakazał wypłacić poszkodowanym rekompensaty! Jak ustalił urząd, Bank stosował misselling, czyli oferował Klientom obligacje GetBack w sposób niedostosowany do ich potrzeb. Już w sierpniu 2019r roku Urząd wydał decyzję częściową, w której stwierdził, że Idea Bank stosował praktyki naruszające zbiorowe […]

Idea Bank odda pieniądze poszkodowanym przez GetBack


NetLeaders i kryptowaluta DasCoin pod lupą UOKiK 1
 Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że system promocyjny NetLeaders wprowadzającego na rynek krypytowalutę DasCoin może być piramidą finansową. Prezes UOKiK prowadzi postępowanie w tej sprawie oraz złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez przedsiębiorstwo. W ten sposób NetLeaders i kryptowaluta DasCoin znalazły się nie tylko pod lupą […]

NetLeaders i kryptowaluta DasCoin pod lupą UOKiK