Kategoria: Własna działalność

Własna działalność krok po kroku, czyli zakładanie i prowadzenie firmy. Znajdziesz tutaj rady i pomysły, jaką firmę założyć oraz jak ją z sukcesem prowadzić.

Własna działalność gospodarcza to dobry pomysł dla każdego, kto ma już dość pracy na etacie. Samo zakładanie firmy nie nastręcza specjalnych kłopotów, przynajmniej jeżeli chodzi o indywidualną działalność gospodarczą. Jednakże jest wiele możliwości prowadzenia firmy np. jako spółka kapitałowa i dlatego postaram się je omówić oraz wskazać ich wady i zalety, a także omówić, kiedy i dlaczego warto, jest wybrać konkretny model prowadzenia firmy.

Własna działalność
Aby prowadzić własną firmę przede wszystkim trzeba mieć pomysł na biznes, wizję działań marketingowych, a co za tym idzie choćby zarysowany plan działania na najbliższy czas. Dodatkowo koniecznymi są czas, silna osobowość, wytrwałość oraz odporność na stres, a przede wszystkim umiejętność działania pod wpływem stresu. Oczywiście pieniądze są tutaj również ważne, ale nie najważniejsze, ponieważ kapitałem może być również wiedza lub umiejętności, które posiadasz.

Jak założyć własną działalność gospodarczą?

Podstawą jest oczywiście dobry pomysł na firmę. Każdy chciałby oczywiście wpaść na unikalny pomysł i nic w tym dziwnego, ponieważ często okzuje się, że to już połowa sukcesu. Jednakże przy obecnym obłożeniu rynku jest to naprawdę mega trudne zadanie. Samemu na pewno nie będzie Ci łatwo znaleźć niszę w rynku, którą można będzie wypełnić. Dlatego w tej kategorii postaram się przedstawić jak najwięcej pomysłów na to, jaką firmę założyć. Każdy z was ma oczywiście inne zainteresowania, pasje, czy umiejętności, którym będzie się kierował, wybierając branżę, czy profil działalności. Zawsze jednak warto posiłkować się czyimiś pomysłami, rozwinąć je, zaadaptować na swój grunt i przekształcić lub sprofilować tak, by w efekcie uzyskać coś unikalnego. Nie musi to być od razu pomysł unikalny w skali marko. Na początek wystarczy unikalność w skali mini, czyli np. swojej miejscowości, w której się mieszka.

Prowadzenie firmy

Nie jest on takie proste, jakby wielu się wydawało. Prawdą jest, że do otwarcia własnej działalności niezbędny jest dobry pomysł oraz wytrwałość, pozwalająca zamienić pomysł w realne pieniądze. To jedna nie wszystko, gdyż będziesz potrzebował także znajomości podstaw przedsiębiorczości i zarządzania, by nie uczyć się na własnych nieraz bardzo kosztownych błędach. Własna działalność to jak jazda samochodem, a jej rozpoczęcie można porównać do nauki jazdy. Nie wystarczy po prostu wsiąść za kierownicę i nacisnąć pedał gazu, bo rozbijesz się na pierwszym zakręcie. Jest szereg rzeczy, trzeba zrobić, zanim się ruszy w drogę oraz wiele, które należy wykonywać w trakcie jazdy, by szczęśliwie dojechać do celu.

Wszystko na temat zakładania działalności i jej prowadzenia, rady oraz pomysły znajdziesz poniżej. Zapraszam i życzę miłej, a przede wszystkim owocnej lektury :)


Oszuści żerujący na koronawirusie 1
 Oszuści żerujący na koronawirusie stają się powoli plagą w czasie pandemii. Przeczytaj poniższe ostrzeżenie UOKiK jak chronić się przed oszustami, wykorzystującymi lęk przed koronawirusem i kryzysem. Urząd zaleca, by w czasie niepewności i niestabilności na rynkach finansowych podchodzić ostrożnie do wszelkich ofert dużego zysku bez ryzyka. Zaleca też, żeby uważać […]

Oszuści żerujący na koronawirusie – ostrzeżenie UOKiK