Kategoria: Alternatywne źródła zarobku

Alternatywne źródła zarobku, czyli zarabianie po godzinach od A do Z

Chcesz dorobić do pensji? Interesuje cię dodatkowa praca w domu? Przeczytaj poniższe artykuły przedstawiające pomysły, na czym można zarobić oraz omawiające sposoby zarabiania. Dowiesz się tutaj również jak zacząć i znaleźć motywację.

Alternatywne źródła zarobku
Dla wielu osób etat pomimo swoich oczywistych zalet nie jest w pełni satysfakcjonującym źródłem zarobkowania. Tutaj najczęściej pojawia się pytanie, na czym można zarobić pieniądze? Dążąc do niezależności finansowej, chcąc znaleźć źródło dodatkowego stałego dochodu często mamy na myśli alternatywne źródła zarobku. Wiemy o ich istnieniu, ale nie potrafimy ich w pełni zdefiniować, nie wiemy, jakie alternatywne sposoby zarabiania pieniędzy są dostępne, ani też nie mamy najczęściej pojęcia o ich wadach i zaletach.

W tej kategorii będą publikowane artykuły przedstawiające pomysły, na czym można zarobić. Postaram się Wam wskazać je wszystkie od tych najciekawszych moim zdaniem po te wręcz kuriozalne. Tak, tak właśnie kuriozalne, bo jak inaczej nazwać pomysły dostępne w sieci dotyczące np. zbierania złomu?

Nie trzeba chyba nikomu perswadować, że wokół dostępnych jest mnóstwo sposobów na to, by zarobić pieniądze. Jedne wymagają mniejszych inne większych nakładów pracy, a niektóre umożliwiają zarobkowanie nawet bez wychodzenia do domu. Różnorodność i gama dostępnych sposobów zarabiania dodatkowych pieniędzy sprawiają, że wiele osób ma spore problemy z wyborem opcji dla siebie.

Jakie sposoby zarabiania omówię w tej kategorii?

Omówię oraz określę wady i zalety różnych alternatywnych sposobów zarabiania pieniędzy takich jak np.:

 • programy partnerskie,
 • zarabianie na bankach,
 • programy afiliacyjne,
 • zakup funduszy inwestycyjnych,
 • umieszczenie swoich artykułów na obcych portalach,
 • prowadzenie bloga lub tematycznej strony i czerpanie zysków z reklam oraz linków tam umieszczanych,
 • programy partnerskie,
 • copywriting, czyli pisanie tekstów na zamówienie,
 • wykonywanie szat graficznych stron,
 • pośrednictwo w sprzedaży,
 • usługi graficzne, programistyczne i administracyjne,
 • oraz inne sposoby nawet te kuriozalne i odjechane.

Wskażę Wam jak zacząć, jak znaleźć motywację, omówię najczęściej popełniane błędy

Czy to zagwarantuje Wam sukces? Z pewnością nie, jeżeli nie dacie nic od siebie, wszystko zależy od Was samych i Waszej wytrwałości. Żadne nawet najlepsze alternatywne źródła zarobku nie sprawdzą się bez zaangażowania. Nawet kiedy zaczniecie zarabiać, dochody mogą zniknąć tak szybko, jak się pojawiły. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie i poświęcanie dodatkowej pracy choćby minimalnej ilości czasu codzienne.

Dochód pasywny jako alternatywne źródło zarobków

Zajmę się też dochodem pasywnym, który pozwala na osiąganie korzyści w przyszłości bez naszej ingerencji.

To tyle, jeśli chodzi o tę kategorię i tematykę, która będzie w niej poruszana. Pieniądze są wszędzie, a Wam zostaje po nie sięgnąć, zaczynając od wybrania dziedziny, którą chcielibyście się zająć i zacząć działać.

Zapraszam do zapoznania się poniżej z artykułami o tematyce dotyczącej tego, jak i na czym można zarobić.


Oszuści żerujący na koronawirusie 1
 Oszuści żerujący na koronawirusie stają się powoli plagą w czasie pandemii. Przeczytaj poniższe ostrzeżenie UOKiK jak chronić się przed oszustami, wykorzystującymi lęk przed koronawirusem i kryzysem. Urząd zaleca, by w czasie niepewności i niestabilności na rynkach finansowych podchodzić ostrożnie do wszelkich ofert dużego zysku bez ryzyka. Zaleca też, żeby uważać […]

Oszuści żerujący na koronawirusie – ostrzeżenie UOKiK