Jaki jest kredyt gotówkowy obecnie?


Kredyt gotówkowy znamy wszyscy i niemal każdy z nas miał okazję z niego skorzystać. Jest on bezsprzecznie najpopularniejszym sposobem finansowania różnorodnych potrzeb. Na przestrzeni lat jego kształt znacznie się zmienił i kredyt gotówkowy obecnie jest znacznie bardziej dostępny aniżeli kilkanaście lat temu.

Jaki jest kredyt gotówkowy obecnie
Nasi rodzice, chcąc z niego skorzystać, musieli uzbroić się w cierpliwość oraz przygotować na żmudne zbieranie dokumentów, a nierzadko i szukanie poręczycieli. My obecnie w stosunku do nich można powiedzieć, że mamy drogę usłaną różami. Możemy otrzymać interesujące nas finansowanie przy bardzo uproszczonych procedurach, a często nawet w pełni online bez konieczności odwiedzin w banku.

Obecnie wystarczy dowód i oświadczenie

Obecnie wybierając się do banku po kredyt gotówkowy, już nie musimy zabierać ze sobą kilku poręczycieli, sterty dokumentów i zaświadczeń jak kiedyś. Teraz wystarczy mieć z sobą dowód osobisty i sprawa załatwiona. Nawet zaświadczenia o dochodach odeszły w niepamięć, gdyż zostały zastąpione wygodnym oświadczeniem. Rodzaj dochodu jego źródło i wysokość po prostu podajemy przy okazji składania wniosku o kredyt bez konieczności jego dokumentowania.

Te właśnie transformacje przyczyniły się bezpośrednio do stałego wzrostu jego popularności. Banki odeszły od rygorystycznych warunków formalnych oraz dokumentacyjnych, a przede wszystkim obniżyły ceny kredytów gotówkowych.

Niższe koszty pozyskania i spłaty

Jeszcze kilkanaście lat temu oprocentowanie na poziomie 20% w stosunku rocznym nie budziło zdziwienia. Kredyt gotówkowy obecnie oprocentowany na tym poziomie uznany zostałby za koszmarnie drogi. Aktualnie tyle wynosi RRSO, czyli roczna rzeczywista stopa procentowa, a oprocentowanie kształtuje się na poziomie 5 do 10% w zależności od banku i oferty. Zredukowano również prowizję, która obecnie wynosi 2 do 5 procent, a zatem ponad 1/4 tego ile jeszcze wynosiła kilkanaście lat temu. By utrzymać klientowi i zdobyć nowych Banki zmuszone są powoli rezygnować z części swoje zysków.

Rosnąca dostępność

Wzrosła również dostępność kredytów gotówkowych, a to przede wszystkim dzięki wprowadzeniu nowych sposobów udzielania kredytów gotówkowych. Do grona ofert bankowych dołączył bowiem kredyt gotówkowy online, czyli na wskroś nowoczesny i szybki produkt. Można z niego skorzystać całości przez internet bez konieczności wizyt w oddziale banku.

Jaki jest kredyt gotówkowy obecnie? Nowoczesny, prosty, tani i szybki, czyli odpowiadający czasom, w których jest oferowany.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.