LendUp – szybka pożyczka online na raty do 15 000 zł na 36 m-cy


LendUp to szybka pożyczka online dostępna w wysokości od 500 zł do 15 000 zł, udzielana na raty do 36 m-cy. Możliwa jest pożyczka bez odsetek (RSO 0%), jeżeli samodzielnie wypełnisz wniosek i weźmiesz pożyczkę przez internet. Cały proces przebiega online, a do wzięcia pożyczki wystarczą dane z dowodu osobistego, by wypełnić prosty wniosek. Nic nie podpisujesz i pieniądze odbierzesz w 16 minut, gdyż są wysyłane od razu po zaakceptowaniu wniosku. Dla Klientów dostępny jest program, w którym mogą zdobywać punkty. Punty te można wymieniać na odroczenie płatności lub spłatę pojedynczej raty. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 66,75%. Tyle tytułem wstępu.

Pożyczka LendUp pod lupąZastanawiasz się na pewno, jakie wymagania muszą spełniać Klienci, jakie są warunki pożyczki oraz ile kosztuje pożyczka w LendUp?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części tej recenzji. Wezmę pod lupę pożyczkę LendUp, prześwietlę dostępne dokumenty, warunki, zasady, koszty oraz opłaty i dokładnie je Wam zrecenzuję. Poszukam także wad i zalet tej pożyczki, które podsumuję pod koniec artykułu. W komentarzach pod tą recenzją znajdziesz opinie Klientów o pożyczce oraz firmie PROFI CREDIT Polska S.A., która jest Pożyczkodawcą.

LendUp szybka pożyczka online


LendUp
Szybka pożyczka online bez wychodzenia z domu:

 • udzielana w wysokości od 500 zł do 15 000 zł,
 • pożyczka na raty do 36 miesięcy,
 • pożyczka bez odsetek, jeżeli samodzielnie wypełnisz wniosek i weźmiesz pożyczkę przez internet,
 • cały proces online,
 • możliwość odroczenia spłaty 1 raty,
 • możliwość obniżenia raty nawet o 50%,
 • prosty wniosek,
 • do wzięcia pożyczki wystarczą dane z dowodu osobistego,
 • nic nie podpisujesz – pieniądze wysyłane od razu po zaakceptowaniu wniosku,
 • gotówka nawet w 16 minut,
 • możliwość zdobycia punktów, które można wymienić na odroczenie płatności lub spłatę pojedynczej raty,
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 66,75%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu lendup.pl?

Serwis jest marką należącą do PROFI CREDIT Polska S.A. z siedzibą przy ul. Browarna 2, 43-300 Bielsko-Biała, KRS: 0000518190, REGON: 243624011, NIP: 547-215-10-80, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej; Kapitał akcyjny: 793 951 000 PLN, wpłacony w całości.

Tytułem wstępu kilka słów o firmie i jej ofercie

Właścicielem marki LendUp.pl jest PROFI CREDIT Polska S.A., będąca częścią grupy finansowej działającej również na terenie Czech, Słowacji, Bułgarii, Rosji i Filipin. Spółka jest jedną z najstarszych firm sektora pozabankowego w Polsce oferującą pożyczki pozabankowe przez internet. Firma stawia na ograniczanie formalności oraz gwarantuje szybkie procedury analizy wniosków, dzięki czemu pieniądze można odebrać już po 16 minutach. Firma oferuje również bliźniacze pożyczki za pośrednictwem serwisu Proficredit.pl, na którym są one dostępne w wyższej wysokości.
Dlaczego warto

Czy i dlaczego warto skorzystać z szybkiej pożyczki w LendUp?

Oto najważniejsze przyczyny, dla których warto zastanowić się nad skorzystaniem z pożyczki w LendUp.

 1. Możliwość uniknięcia odsetek RSO = 0%. Co prawda, chcąc ubiegać się o pożyczkę, wystarczy zamówić kontakt doradcy, podając Swoje imię i numer telefonu. Można po tym czekać na kontakt konsultanta, ale nie ma takiego obowiązku. Można od razu przejść do samodzielnego wypełnienia wniosku online. Składając wniosek samodzielnie przez internet, nie będziesz musiał płacić odsetek.
 2. Bez żadnych podpisów. Nie podpisujesz żadnych umów, a pieniądze zostają wypłacone natychmiast po zaakceptowaniu wniosku.
 3. Pełen proces online.
 4. Długi 36-miesięczny czas spłaty, dzięki któremu wysokość raty nie obciąży zbytnio Twojego budżetu.
 5. Nagrody punktowe dla Klientów. Punkty są naliczane po utworzeniu konta w Strefie Klienta oraz spełnieniu warunków określonych w regulaminie. Punkty te mogą zostać wymienione na dodatkowe korzyści, np. odroczenie płatności lub spłatę pojedynczej raty.
 6. Gotówka na dowolny cel. Nie jest wymagane określenie celu pożyczki, niemniej, jednak jeżeli wskażesz go we wniosku, wówczas będziesz mógł otrzymać dodatkową korzyść ułatwiającą realizację Twojego celu.
 7. Wysoka kwota pożyczki. Szybka pożyczka LendUp jest dostępna w maksymalnej wysokości do 15 000 zł, jednakże ostateczna jej wysokość jest ustalana indywidualnie, na podstawie Twojej zdolności kredytowej.
 8. Minimum formalności i dokumentów. Wzięcie pożyczki LendUp przez internet nie wymaga żadnych dokumentów ani zaświadczeń. Podczas wypełniania wniosku online będą Ci potrzebne wyłącznie dane z dowodu osobistego.
 9. Natychmiastowa analiza wniosku. Jeżeli zależy Ci na szybkim dostępie do pieniędzy, to korzystając z pożyczki LendUp, nie zawiedziesz się. Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku i zrobisz to przez internet, wówczas zostanie on automatycznie przeanalizowany. Decyzję pożyczkową wraz z informacją o przyznanej Ci kwocie zobaczysz na ekranie komputera tuż po złożeniu wniosku.
 10. Pieniądze w 16 minut trafiają na konto Wnioskodawcy. Pożyczka na raty w LendUp nawet w weekendy i święta jest wypłacana za pomocą błyskawicznych przelewów. Przelew na konto Wnioskodawcy jest realizowany tuż po zaakceptowaniu wniosku.
 11. Rozwiązanie problemu ze spłatą raty. Jeżeli założyłeś konto w Strefie Klienta LendUp i wziąłeś pożyczkę online, to zdobyłeś punkty. Możesz je wymienić na dodatkowe korzyści, takie jak odroczenie spłaty jednej raty, obniżenie dwóch rat o 50% lub spłatę jednej raty punktami.
 12. Szybka pożyczka online bez wychodzenia z domu. Możesz szybko i wygodnie sięgnąć po potrzebne Ci pieniądze nie wychodząc z domu. Pożyczka LendUp to rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki, której uzyskanie zajmuje to tylko kilka minut.

Jak wygląda proces udzielania szybkiej pożyczki online w LendUp?

Jak skorzystać z pożyczki
Pożyczka na raty jest udzielana bardzo szybko, pomimo że proces ten obejmuje kilka etapów takich jak:

 1. Złożenie Wniosku pożyczkowego.
  Odbywa się ono poprzez Strefę Klienta na stronie Pożyczkodawcy, gdzie dla każdego wniosku jest generowany unikalny numer wniosku oraz numer referencyjny. Numer referencyjny jest jednocześnie numerem przyszłej umowy pożyczki. Składając wniosek, jednocześnie wyraża się zgodę na udostępnienie przez BIK oraz BIG informacji o Wnioskodawcy.
 2. Ocena zdolności kredytowej.
  Po złożeniu Wniosku przez Klienta LendUp rozpoczyna automatyczne badanie oceny zdolności kredytowej.
 3. Wydanie decyzji kredytowej.
  Jeżeli ocena zdolności kredytowej wypadnie pozytywnie, wówczas jest wydawana pozytywna decyzja pożyczkowa. W tym przypadku informacja o tym fakcie jest udostępniana w Strefie Klienta. Pożyczkobiorca równocześnie otrzymuje projekt umowy wraz z załącznikami (wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy, harmonogram spłat) oraz formularz informacyjny.
 4. Wykonanie Przelewu Identyfikacyjnego.
  Po decyzji celem potwierdzenia Swoich danych osobowych podanych we wniosku, a zarazem woli zawarcia umowy należy wykonać przelew weryfikacyjny. Należy go wykonać z własnego konta bankowego na konto Pożyczkodawcy. Wysokość tego przelewu musi wynosić 1 zł. Jako tytuł przelewu należy podać tytuł wygenerowany przez system Pożyczkodawcy i udostępniony w Strefie Klienta.
 5. Zawarcie umowy Pożyczki.
  Jest możliwe dopiero po zaksięgowaniu przelewu weryfikacyjnego na koncie LendUp i potwierdzeniu danych Wnioskodawcy. Klient otrzymuje wiadomość potwierdzającą udzielenie pożyczki oraz zawierająca umowę i załączniki. Otrzymanie tej wiadomości jest uznawane za zawarcie umowy Pożyczki.
 6. Wypłata pożyczki LendUp.
  Wypłata następuje na rachunek bankowy, z którego został wykonany przelew weryfikacyjny.
 7. Negatywna decyzja kredytowa.
  W jej przypadku Wnioskodawca zostanie o niej poinformowany za pośrednictwem Strefy Klienta oraz poczty e-mail. Negatywna decyzja nie wyklucza możliwości ponownego złożenia wniosku. LendUp informuje Klientów o przyczynach wydania negatywnej decyzji kredytowej.

LendUp – Oferta Promocyjna

Szybka pożyczka online na raty w LendUp oferuje promocję skierowaną do Klientów VIP, którzy zawarli już umowę i zakwalifikowali się do Klubu Dobrego Klienta. Członkiem klubu można zostać po 6 miesiącach terminowej spłaty rat i zyskać dodatkowe korzyści. Osiągalne profity to m.in. pożyczki na preferencyjnych warunkach, priorytetowe wypłaty środków, czy uproszczony proces przyznawania pożyczki. Są też inne korzyści, które można nabyć w zamian za Punkty, a obejmujące obniżenie rat, odroczenie raty oraz spłatę raty punktami.

I. Punkty możliwe do zdobycia w ramach promocji pożyczki LendUp

Klient ma możliwość zebrania punktów poprzez:

 1. Wypełnienie wniosku pożyczkowego. Klient otrzymuje za to maksymalnie 130 punktów. Klient ma możliwość zebrania Punktów w ramach trzech niezależnych ścieżek wypełnienia Wniosku pożyczkowego:
  urodziny klienta – 40 punktów,
  zakwalifikowanie do Oferty Promocyjnej dla Klientów VIP – 40 punktów,
  czas wypełnienia wniosku pożyczkowego – 20, 30 lub 40 punktów w zależności od poziomu szybkości/czasu wypełnienia danych.

2. Skorzystanie z oferty promocyjnej dla Klientów VIP. Klient otrzymuje za to 50 punktów.

3. Polecenie usług firmy innym osobom. Klient otrzymuje za to 150 punktów za jedno skuteczne polecenie.

4. Terminowe spłaty rat. Klient otrzymuje za to 20 punktów za spłatę określonych rat pożyczki.
Punktowana jest spłata pożyczek:

  • z okresem spłaty 6 miesięcy punktowana jest rata numer 3,
  • z okresem spłaty 12 miesięcy punktowane są raty numer 6 i 9,
  • z okresem spłaty 18 miesięcy punktowane są raty numer 6 i 12,
  • z okresem spłaty 24 miesięcy punktowane są raty numer 6, 12 i 18,
  • z okresem spłaty 30 miesięcy punktowane są raty numer 6, 12, 18 i 24,
  • z okresem spłaty 36 miesięcy punktowane są raty numer 12, 18, 24 i 30,
  • z okresem spłaty 48 miesięcy punktowane są raty numer 12, 18, 24, 30 i 36.

Ponadto każdy Klient decyzją firmy może otrzymać dodatkowe punkty za Swoje inne działania w ramach odrębnych promocji.

II. Na jakie korzyści można wymienić punkty zdobyte w ramach szybkiej pożyczki online w LendUp?

Przyznawanie punktów, które można zamienić na konkretne korzyści, jest ciekawym chwytem marketingowym. Nikt spośród konkurencji nie oferuje takiej promocji dla Klientów.

Zebrane punkty można wymienić na następujące korzyści:

 1. Obniżenie dwóch rat o 50% to koszt 100 punktów.
 2. Odroczenie spłaty jednej raty to koszt 100 Punktów.
 3. Spłata jednej raty punktami to koszt 300 Punktów.
III. Warunki wymiany punktów na Korzyści
 1. Punkty zdobyte w związku z daną pożyczką można wymienić wyłącznie na korzyści dotyczące tej samej pożyczki.
 2. Punkty można wymieniać na wybrane korzyści dopiero po spłacie co najmniej czterech pierwszych rat zgodnie z harmonogramem spłaty.
 3. Skorzystanie z korzyści zmienia warunki pożyczki, co powoduje konieczność zawarcia online aneksu do umowy zmieniającego jej warunki. Aneks ten zawiera uaktualniony
  harmonogram spłat.
 4. Klient składa dyspozycję wymiany punktów na korzyści za pomocą Strefy Klienta. Odbywa się to poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w panelu Strefy Klienta. Następnie w panelu przekazywana jest treść aneksu określającego zmiany w umowie oraz uaktualniony harmonogram spłat wraz z możliwością ich pobrania i zapisania.
 5. Aneks podpisuje się, używając pola „Użyj korzyści” w Strefie Klienta. System automatycznie wyśle do Klienta e-mail z dokumentami w załączeniu.
IV. Korzyści – zasady korzystania oraz ich realizacji

Pożyczka online na raty w LendUp daje każdemu Wnioskodawcy możliwość czerpania dodatkowych korzyści.
Zasady korzystania z nich oraz ich realizacji są następujące:

 1. Obniżenie dwóch Rat w zamian za 100 punktów. Każdy Klient przez cały czas spłaty ma prawo do bezpłatnego skorzystania z obniżenia dwóch kolejnych rat o 50%. Można obniżyć minimum dwie raty łącznie, dlatego trzeba mieć do spłaty minimum dwie raty, aby móc wykorzystać tę korzyść. Sumę rat, które zostały do spłaty po obniżeniu, spłaca się w dodatkowym miesięcznym czasie spłaty. Dlatego czas spłaty zostaje w tej sytuacji wydłużony o 1 miesiąc, a Klient otrzymuje uaktualniony harmonogram spłat. Od kwoty obniżenia nie są naliczane odsetki. Chcąc skorzystać z obniżenia 2 rat, należy złożyć dyspozycję poprzez zaznaczenie w panelu Strefy Klienta pola „Obniżenie dwóch rat o 50%”. Wszelkie informacje o obniżeniu oraz uaktualnione dokumenty są dostępne w Strefie Klienta.
 2. Odroczenie spłaty jednej raty w zamian za 100 punktów. Każdy Klient przez cały czas spłaty ma prawo do skorzystania z bezpłatnego odroczenia terminu spłaty jednej
  raty. W tym przypadku odroczoną ratę spłaca się w dodatkowym terminie (termin spłaty pożyczki ulega wydłużeniu o jeden miesiąc). Od kwoty odroczonej raty w okresie, o jaki wydłużono termin spłaty raty, nie są naliczane odsetki. Celem odroczenia raty należy w Strefie Klienta złożyć dyspozycję, zaznaczając pole „Odroczenie spłaty raty”. Po odroczeniu zmienia się RRSO w związku, z czym generowany jest nowy harmonogram spłat. Jest on udostępniany w Strefie Klienta oraz wysyłany na adres mail Wnioskodawcy.
 3. Spłata jednej raty w zamian za 300 punktów. Każdy Klient przez cały czas spłaty ma prawo do dokonania spłaty 1 raty w zamian za zebrane punkty. Spłata obejmuje pełną ratę z kapitałem i odsetkami. Celem skorzystania ze spłaty 1 raty punktami należy zaznaczyć odpowiednie pole w panelu Strefy Klienta „Spłata Raty Punktami (Rabat)”. W przypadku skorzystania z tej opcji obniżona zostanie pierwotną kwotę prowizji o kwotę równą kwocie 1 raty i następuje potrącenie tej kwoty z kwotą 1 raty wskazanej przez Klienta. Przy spłacie jednej raty punktami termin spłaty pożyczki nie ulega przedłużeniu.

Jeżeli Klient nie wykorzysta przyznanych punktów do końca czasu spłaty zobowiązania, wówczas punkty przepadają.

Zapoznaj się ze szczegółami promocji LendUp:

Jakie dokumenty są wymagane do uzyskania szybkiej pożyczki online w LendUp?

LendUp poza dowodem osobistym nie wymaga od Klientów żadnych dodatkowych dokumentów ani zaświadczeń z miejsca pracy o zatrudnieniu i dochodach. Dowód jest niezbędny do wypełnienia wniosku, w którym podajemy podstawowe dane oraz kilka informacji niezbędnych do weryfikacji naszej płynności finansowej.

Dla kogo pożyczka na raty w LendUp?

Na akceptację wniosku o pożyczkę w LendUp.pl mogą liczyć osoby:

 • w wieku od 18 do 80 lat,
 • mieszkające i pracujące na terenie Polski,
 • uzyskujące dochód m.in. z umowy o pracę, zlecenie lub dzieło, zawartej co najmniej miesiąc przed złożeniem wniosku,
 • posiadające ważny dowód osobisty
 • posiadające adres e-mail,
 • mające własny telefon komórkowy,
 • dysponujące Swoim kontem bankowym z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • które uzyskają pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

W jakich bazach dłużników jest sprawdzana pożyczka na raty w LendUp?

Pomimo sprawdzania kluczowych rejestrów dłużników LendUp ma własne metody oceny ryzyka kredytowego. Dzięki temu Klienci z nie najlepszą historią kredytową również mają szansę na pożyczkę. Jej wysokość może się jednak okazać niższa od pierwotnie wnioskowanej.
Między innymi w celu oceny zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej Klienci są sprawdzani w następujących bazach dłużników:

 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.,
 • Biuro Informacji Gospodarczej Info Monitor S.A. ,
 • Krajowy Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczych S.A.

Co kiedy pożyczka ratalna w LendUp nie będzie spłacana terminowo ?

Firma niestety nie daje Klientom możliwości wydłużenia czasu spłaty. Dlatego opóźnienia w spłacie rat będą skutkowały podjęciem przez Pożyczkodawcę czynności monitujących i windykacyjnych.

Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość:

 1. Naliczania karnych odsetek karnych za nieterminową spłatę.
 2. Wysyłania monitów, których koszty poniesie dłużnik.
 3. Przekazania czynności zewnętrznej firmie windykacyjnej.
 4. Przekazania sprawy dochodzenia wierzytelności na drogę sądową.
 5. Przekazanie egzekucji zasądzonego długu kancelarii komorniczej.
 6. Wpisanie danych Klienta do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej oraz BIK.

Ile kosztuje szybka pożyczka LendUp?

Reprezentatywny przykład pożyczki online:

 • kwota pożyczki: 5 000 zł,
 • czas spłaty: 36 miesięcy,
 • rata miesięczna: 277 zł,
 • stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO): 0%,
 • całkowity koszt: 4 972 zł (w tym: opłata przygotowawcza 33 zł, prowizja 4 939 zł, oprocentowanie 0 zł),
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 66,75%,
 • całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 9 972 zł.

Stan na dzień 12.05.2019r.

Reprezentatywny przykład pożyczki zaciąganej w biurze przedstawiciela/pośrednika:

 • kwota pożyczki: 5 000 zł,
 • czas spłaty: 36 miesięcy,
 • rata miesięczna: 322 zł,
 • stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO): 9,80%,
 • całkowity koszt: 6 592 zł (w tym: opłata przygotowawcza 129 zł, prowizja 3 971 zł, 1 592 zł, „Twój Pakiet” 900 zł),
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 89,93%,
 • całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 11 592 zł.

Stan na dzień 12.05.2019r.

Wady i zalety szybkiej pożyczki online w LendUp

Pożyczka LendUp ma wiele zalet, ale też kilka wad, z których najważniejsza to rygorystyczne sprawdzanie baz dłużników. Jednak poznaj wszystkie za i przeciw i je przeanalizuj je, nim podejmiesz decyzję.


Zalety:

 • dość wysoka kwota pożyczki, sięgająca 15 000 zł dostępna za pierwszym razem,
 • długi 36-miesięczny czas spłaty,
 • niski minimalny wiek Wnioskodawcy wynoszący 18 lat i wysoki maksymalny do 80 roku życia,
 • promocja pozwalająca zdobywać punkty, które można wymieniać na korzyści,
 • możliwość spłaty 1 raty za punkty,
 • możliwość odroczenia spłaty 1 raty za punkty,
 • możliwość obniżenia 2 rat nawet o 50% za punkty,
 • pożyczka wzięta online bez odsetek (RSO = 0%),,
 • relatywnie niskie RRSO wynoszące 66,75%,
 • pożyczka wzięta online bez odsetek (RSO = 0%),
 • cały proces online,
 • prosty wniosek,
 • udzielana na dowód, bez innych dokumentów i zaświadczeń o dochodach,
 • szybka decyzja i wypłata tuż po decyzji,
 • wypłaty pieniędzy realizowane również w weekendy i święta za pomocą błyskawicznych przelewów,
 • dostępna bez poręczeń i zabezpieczeń.

Wady:

 • firma sprawdza bazy dłużników BIK, ERIF, KRD, BIG InfoMonitor,
 • wymóg posiadania zdolności kredytowej,
 • wymóg posiadania stałego dochodu,
 • tylko jedna forma wypłaty środków za pomocą przelewu na rachunek bankowy Klienta,
 • brak wzorów dokumentów i formularza informacyjnego na stronie firmy,
 • mało przejrzysta strona Pożyczkodawcy.

Opinie Klientów o pożyczce na raty w LendUp

Szybka pożyczka na raty w LendUp jak zapewne zauważyliście powyżej, ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Jednak nie tylko plusy i minusy świadczą o prawdziwej wartości danej oferty. O realnej wartości pożyczki LendUp mogą więcej powiedzieć opinie Klientów, którzy mieli okazję z niej korzystać. Dlatego zachęcam Klientów firmy do zaopiniowania tej pożyczki. Opiszcie swoje doświadczenia jakość i sposób obsługi w trakcie składania wniosku oraz w czasie spłaty. Wasze subiektywne opinie będą najlepszym źródłem wiedzy dla innych Czytelników mojego bloga potencjalnie zainteresowanych tą ofertą.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.