Monedo Now – szybka pożyczka ratalna do 20 000 zł na 48 miesięcy 1


Pożyczka w Monedo Now to nawet 20 000 zł na 48 miesięcy. Atutem jest ekspresowa decyzja wydawana do kilku minut po wysłaniu wniosku, bez przesyłania zbędnych dokumentów. Spośród zalet należy wymienić również niskie raty, natychmiastową wypłatę środków oraz obsługę wniosków przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. RRSO pożyczki dla przykładu reprezentatywnego wynosi tylko 18,93%. W dalszej części artykułu wezmę pożyczkę Monedo pod lupę i szczegółowo ją zrecenzuję. Przedstawię warunki i zasady, na jakich jest dostępna oraz wskaże jej wady i zalety. W komentarzach pod tą recenzją znajdziesz opinie Klientów zarówno o pożyczce, jak i firmie Kreditech Polska Sp. z o.o., która jej udziela.

Pożyczka Monedo Now


Monedo Now pożyczki ratalne
Szybka pożyczka ratalna:

 • pożyczki szybkie, łatwe i dopasowane do możliwości,
 • pożyczka ratalna nawet od 1 500 zł do 20 000 zł,
 • udzielana na czas od 6 do 48 miesięcy,
 • dostępna dla osób w wieku od 18 lat,
 • niska rata,
 • ekspresowa decyzja, bez przesyłania dokumentów,
 • natychmiastowa wypłata środków bez względu na bank,
 • pożyczka udzielana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu,
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 18,93%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu monedo.pl?

Właścicielem serwisu jest Kreditech Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 51, 00-838 Warszawa. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000429058, NIP: 5252534005, kapitał zakładowy: 200.000 zł. Spółka jest częścią Kreditech SSL GmbH z siedzibą w Hamburgu. Grupa Kreditech jest globalną firmą, działającą na terenie Polski, Hiszpanii, Rosji i Indii.

Szybka pożyczka ratalna Monedo Now – kila słów tytułem wstępu

Monedo obiecuje Klientom korzyści w postaci szybkości i wygody. Ma się to wyrażać w możliwości szybkiego otrzymania gotówki całkowicie online po zaakceptowaniu przedstawionej spersonalizowanej i dopasowanej oferty. Jesteś zapracowany? Brakuje Ci czasu? Aplikuj wygodnie z komputera, tabletu lub telefonu 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Proces ubiegania się o pożyczkę jest całkowicie internetowy, dzięki czemu można o nią wnioskować w dowolnym momencie z dowolnego miejsca. Szybka pożyczka na raty jest oferowana na jasnych warunkach dopasowanych do Twoich potrzeb. Kalkulator kosztów na stronie Monedo Now różni się od konkurencyjnych. Po podaniu kwoty pożyczki nie podajesz ilości rat, a wpisujesz, jak wysoką ratę zdołasz płacić, a system sam przeliczy to na ilość miesięcznych rat. Po złożeniu wniosku Klient otrzymuje spersonalizowaną ofertę, która nie jest zobowiązująca. Możesz z niej nie skorzystać, jednakże gdybyś jednak się zdecydował, to wystarczy ją zaakceptować, by otrzymać pieniądze.

Dla kogo może zostać przyznana pożyczka na raty w Monedo Now?

Każda instytucja pozabankowa stawia przed Klientami konkretne precyzyjnie wyznaczone warunki kardynalne, które Ci muszą spełnić, chcąc otrzymać pożyczkę. Nie inaczej jest w tym przypadku.
Pożyczka Monedo Now może zostać przyznana wnioskodawcy, który spełnia łącznie następujące warunki:

 • ma ukończone 18 lat,
 • ma Polskie obywatelstwo,
 • posiada ważny dowód osobisty i otwarte konto bankowe,
 • nie zalega wobec Monedo ze spłatą innych pożyczek.

Firma podaje minimalny wiek pożyczkobiorcy 18 lat. Nie podaje natomiast maksymalnego wieku, do którego można ubiegać się o przyznanie pożyczki. Maksymalnego wieku wnioskodawcy nie znalazłem na stronie Pożyczkodawcy ani w udostępnionych wzorach dokumentów. Należy wobec tego przyjąć, że Monedo Now udziela pożyczek bez ograniczenia wieku.

Co będzie Ci potrzebne do złożenia wniosku o przyznanie pożyczki?

Nie jest tego wiele, bo do wypełnienia wniosku potrzebne będą tylko:

 • numer dowodu osobistego,
 • PESEL,
 • adres email,
 • numer telefonu komórkowego,
 • konto bankowe,
 • Zaloguj Się.

Jak widać powyżej, pożyczka Monedo Now jest oferowana przy znikomych wymaganiach dokumentacyjnych i formalnych.

Pożyczka Monedo Now w trzech krokach

1. Składasz wniosek

Wybierz kwotę pożyczki i wysokość miesięcznej raty, jaka Ci odpowiada, następnie klikasz „Złóż wniosek”, aby kontynuować. Dalej rejestrujesz się na stronie pożyczkodawcy i podajesz dodatkowe informacje, tworząc konto użytkownika. Rejestrując się, musisz podać następujące informacje: nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, adres zameldowania, adres do korespondencji (jeżeli jest inny niż adres zameldowania), adres e-mail, numer telefonu komórkowego, numer telefonu stacjonarnego, numer rachunku bankowego, określenie kwot i źródeł wszystkich dochodów, okres zatrudnienia, dane dotyczące miejsca pracy i zawodu, łączną kwotę miesięcznych obciążeń z tytułu spłacanych pożyczek/kredytów, informacje adresowe i kontaktowe pracodawcy. Następnie musisz zweryfikować podane dane. Weryfikacji dokonujesz, łącząc się ze Swoim kontem bankowym za pomocą aplikacji KontoConnect. Aplikacja KontoConnect za pośrednictwem szyfrowanego połączenia SSL bezpłatnie łączy się z Twoim rachunkiem bankowym. Podczas połączenia z Twoim kontem nie są zapisywane żadne dane. Aplikacja jedynie porównuje Twoje dane rejestracyjne z danymi podanymi przy logowaniu do konta bankowego.

2. Otrzymujesz ofertę

Monedo Now sprawdzi Twój wniosek w parę minut. Przeanalizuje i oceni go na podstawie informacji, które podałeś. Po zatwierdzeniu wniosku i wydaniu decyzji otrzymasz spersonalizowane specjalnie dla Ciebie oferty. Monedo przedstawi Ci kilka ofert, spośród których będziesz mógł wybrać odpowiednią do potrzeb. Jeżeli już wybierzesz odpowiednią ofertę, to w celu zawarcia umowy, musisz wpisać kod SMS (otrzymasz go na Swój telefon) na stronie wniosku o pożyczkę. Po wprowadzeniu kodu SMS w wyznaczonym polu naciśnij przycisk “Potwierdź” celem zatwierdzenia umowy. Po zaakceptowaniu Twojego wniosku Monedo prześle na Twój e-mail umowę pożyczki, formularz informacyjny oraz wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy pożyczki, w formie plików PDF. Po otrzymaniu tych dokumentów i zapoznaniu się z nimi, jeżeli pożyczka na raty Monedo wyda Ci się interesującą, to zostanie Ci tylko wyrazić zgodę na zawarcie umowy.

3. Odbierasz pieniądze

Chcąc otrzymać pożyczkę wystarczy potwierdzić wybraną ofertę, a odpowiednia kwota zostanie wysłana na Twoje konto. Pożyczka Monedo Now jest przelewana na konto wnioskodawcy w ciągu kilku minut. Wypłata środków jest dokonywana przez system płatności Monedo, który realizuje przelew wychodzący najbliższą sesją elixir. W tej sytuacji czas oczekiwania na pieniądze jest uzależniony od sesji przychodzących elixir w Twoim banku, które są realizowane w dni robocze. Przykładowo przelew wysłany do Ciebie po godzinie 16 trafi do Twego banku po południu następnego dnia.

Dlaczego pożyczka Monedo nie została Ci przyznana?

Twój wniosek może zostać odrzucony, jeżeli nie przejdziesz weryfikacji i oceny ryzyka kredytowego. Ponadto wniosek może zostać odrzucony, jeżeli nie spełniasz warunków formalnych udzielenia pożyczki tj. np.:

 • masz mniej niż 18 lat,
 • nie jesteś obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej,
 • jesteś wpisany do jednego z rejestru dłużników (ERIF, KRD, BIG InfoMonitor, BIK, ZBP),
 • Twój formularz rejestracyjny zawiera błędy.

Co można zrobić, kiedy pożyczka Monedo Now nie zostanie przyznana?

Jeżeli otrzymasz odmowną decyzję o przyznaniu pożyczki w Monedo, nie oznacza to, że otrzymasz jej w przyszłości. Ponadto możesz się nie zgodzić podjętą decyzją i poprosić o ponowne rozpatrzenie wniosku. Jeżeli uważasz, że negatywna decyzja została podjęta bez posiadania pełnego obrazu Twojej sytuacji, to możesz go uzupełnić. Musisz na mail firmy przesłać wiadomość zawierającą w temacie „numer pożyczki” oraz „datę odrzucenia”. W wiadomości tej musisz podać więcej informacji, czy dołączyć dodatkowe dokumenty finansowe, które uważasz za istotne dla Twojej sprawy. Przede wszystkim jednak musisz dokładnie uzasadnić Swoją prośbę o ponowne rozpatrzenie wniosku. Po otrzymaniu od Ciebie dokumentów zostaniesz przeprowadzony przez proces ponownego rozpatrzenia wniosku o przyznanie pożyczki w Monedo Now. Proces ten może jednak potrwać do 30 dni po otrzymaniu dokumentów ze względu na ich ręczną analizę.

Czy pożyczka ratalna Monedo może zostać przedłużona?

Niestety, firma nie udostępnia takiej możliwości. Zgodnie z prawem długoterminowa pożyczka ratalna nie może być przedłużana. Raz ustalone warunki spłaty nie mogą być modyfikowane. Dlatego pożyczki w Monedo muszą być spłacane zgodnie z ustalonymi warunkami. Dlatego tym bardziej ostrożnie powinieneś podchodzić do kwestii oszacowania Swoich możliwości spłaty. Dopasuj ratę na kalkulatorze tak, żeby mieć 100% pewność, że dasz radę ją opłacać. To bardzo ważne choćby dlatego, żeby uniknąć kosztów związanych z nieterminową spłatą.

Spłata pożyczki ratalnej Monedo

Swoje zobowiązanie spłacasz zgodnie z warunkami umowy Pożyczki oraz w terminach spłaty rat wskazanych w Harmonogramie. Spłata może być przez Ciebie dokonywana poprzez Twoje Konto na stronie Pożyczkodawcy lub bezpośrednio na jego rachunek bankowy Pożyczkodawcy. Spłacając raty przelewem, w jego tytule musisz wpisać numer pożyczki oraz Swoje imię i nazwisko. Spłat możesz dokonywać w dowolnym czasie przed lub w dniu spłaty określonym w umowie.

Czy można dokonać spłaty przed terminem?

Tak. Pożyczka Monedo daje Ci taką możliwość. Masz prawo dokonać przedterminowej spłaty swojej pożyczki. Ponadto, jeżeli dokonasz spłaty całej kwoty, to w tym przypadku przysługuje Ci prawo do obniżenia całkowitego kosztu pożyczki o wartość oprocentowania i kosztów dla skróconego okresu obowiązywania umowy, nawet jeżeli poniosłeś je przed przedterminową spłatą. Z obniżenia wyłączony jest kapitał pożyczki. Żeby obniżyć koszty, musisz obowiązkowo poinformować Monedo o zamiarze dokonania wcześniejszej spłaty częściowo lub całkowicie. Jeżeli nie powiadomisz o takim zamiarze, to wówczas nadpłaty zostaną uznane za spłatę następnej raty według harmonogramu.

UWAGA! Prowizja za wcześniejszą spłatę!

Monedo zastrzega w umowie prowizję za przedterminową spłatę pożyczki przed terminem. Jest to możliwe pod warunkiem, że spłata t przypada na okres, w którym stopa oprocentowania pożyczki jest stała, a kwota spłacanej w czasie kolejnych dwunastu miesięcy pożyczki jest wyższa niż trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, z grudnia roku poprzedzającego rok spłaty pożyczki. Taka prowizja nie może przekroczyć 1% kwoty wcześniej spłaconej pożyczki w przedziale czasowym pomiędzy wcześniejszą spłatą oraz uzgodnionym rozwiązaniem umowy przekraczającym jeden rok. Jeżeli ten czas nie przekracza roku, rekompensata nie może przekroczyć 0,5% kwoty wcześniej spłaconej pożyczki. W przypadku pożyczek niespełniających powyższych warunków firma nie pobiera prowizji za przedterminową spłatę.

Monedo Now daje Ci prawo do odstąpienia od umowy pożyczki lub jej rozwiązania

Każdy Pożyczkobiorca ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy pożyczki w terminie 14 dni licząc od dnia jej zawarcia. Termin ten jest liczony od dnia przekazania środków na rachunek bankowy Pożyczkobiorcy. Aby zachować termin odstąpienia od umowy, należy przed jego upływem złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy. W przypadku odstąpienia od umowy nie ponosisz kosztów związanych z odstąpieniem, z wyjątkiem odsetek maksymalnych. Po odstąpieniu musisz niezwłocznie (nie później niż w terminie 30 dni od dnia) zwrócić pożyczkę wraz z odsetkami. Druk oświadczenia o odstąpieniu od umowy otrzymasz wraz z innymi dokumentami przy jej zawarciu.

Wypowiedzenie umowy przez Pożyczkobiorcę

Umowa o pożyczkę Monedo Now może zostać rozwiązana przez Pożyczkobiorcę w dowolnym czasie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Wymaga to jednak przesłania wypowiedzenia w formie pisemnej lub na innym trwałym nośniku. Wypowiadając umowę, musisz podać uzasadnienie takiego kroku. Pisząc oświadczenie o rozwiązaniu umowy, musisz podać następujące informacje:

 • Swoje imię i nazwisko,
 • miejsce zamieszkania i zameldowania,
 • numer i serię dowodu osobistego,
 • numer PESEL,
 • datę i miejsce oświadczenia,
 • Swój podpis.

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki obowiązujące w Monedo

Firma nie patyczkuje się z dłużnikami. Już po 7 dniach od pierwszego bezskutecznego wezwania do zapłaty skutecznie doręczonego Pożyczkobiorcy może spowodować przekazanie jego zobowiązań wynikających z zadłużenia do firmy windykacyjnej lub skierowanie sprawy na drogę sądową.

1. Odsetki za nieterminową spłatę

Monedo zastrzega sobie prawo do naliczania odsetek za nieterminowe płatności rat w wysokości odsetek maksymalnych za opóźnienie 14% w skali roku, określonych w art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego, tj. dwu krotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki ustawowe za opóźnienie wynoszą sumę stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych). Wysokość odsetek maksymalnych za opóźnienie ustalana jest zgodnie z art. 481 § 21 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, ze zm.). Tzw. odsetki karne są naliczane zarówno przy całkowitym braku spłaty rat, jak i przy spłatach w kwotach niższych niż określono w harmonogramie.

2. Umieszczenie informacji o zaległościach w biurach informacji gospodarczej

Monedo ma prawo do przekazania informacji na temat zaległych zobowiązań Pożyczkobiorcy do biur informacji gospodarczej. Może to nastąpić, jeżeli ich łączna kwota wynosi co najmniej 200 zł i jeżeli roszczenie to jest wymagalne od co najmniej 30 dni. Żeby takie zawiadomienie mogło być przesłane do BIG, musi też upłynąć co najmniej miesiąc od wysłania skutecznie doręczonego do rąk własnych lub listem poleconym wezwania do zapłaty zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych do biura informacji gospodarczej.

3. Możliwe działania windykacyjne

W przypadku gdy rata nie zostanie uregulowana w terminie przewidzianym w umowie firma, zastrzega sobie prawo do kontaktu z Klientem ze strony działu windykacji lub upoważnionego przedstawiciela. Kontakt ten może być nawiązywany przez wszystkie autoryzowane kanały komunikacji. W przypadku opóźnienia w spłacie dwóch pełnych rat pożyczki firma wyśle do Pożyczkobiorcy monit wzywający go do dokonania spłaty zaległości w terminie 7 (siedmiu) dni od daty wysłania monitu. W przypadku, gdy Pożyczkobiorca nie ureguluje w całości zaległości wskazanych w monicie, to wówczas Monedo uprawnione będzie do wypowiedzenia umowy w terminie 30 dni po tym monicie. Po wypowiedzeniu umowy cała pożyczka wraz ze wszystkimi kosztami zostanie postawiona w stan natychmiastowej wymagalności.

Opłaty windykacyjne

Jako przykład posłuży nam kwota 1500 zł przyznana na 7 rat i niespłacona po 30 dniach przeterminowania od 1 raty. Opłaty windykacyjne wyniosą do 1,15% pozostałej kwoty należności kapitału.

Skutki braku spłaty dla Twojej zdolności kredytowej

Odpowiedzialne pożyczanie jest bardzo ważne. Niedostosowanie wysokości pożyczki do indywidualnych możliwości może skutkować nie tylko wyżej wymienionymi konsekwencjami finansowymi. Wobec braku spłaty i braku możliwości polubownego rozwiązania problemu Monedo może powiadomić Biuro Informacji Kredytowej o niespłaconej pożyczce. Z pewnością wpłynie to negatywnie na historię kredytową i wiarygodność finansową dłużnika.

Jakie rejestry dłużników sprawdza Monedo? W jakich bazach umieszcza informacje o zaległościach w spłacie rat?

Pożyczka Monedo jest dostępna dla wnioskodawców, którzy przejdą pozytywnie weryfikację w rejestrach dłużników:

 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A. (KRD),
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.,
 • Biuro Informacji Kredytowej,Związek Banków Polskich.

Do powyższych rejestrów trafiają także informacje o zaległościach w spłacie rat przekraczających 200 złotych.

No dobrze, na tym zakończmy straszenie kosztami karnymi, bo przecież pożyczasz nie po to, żeby nie spłacić.?

Ile kosztuje pożyczka na raty Monedo? Weźmy pod lupę opłaty i odsetki

Pożyczka ratalna Monedo Now ma jasne i przejrzyste opłaty. Firma dostarcza Klientom spersonalizowane oferty pożyczkowe. Każdy złożony wniosek jest analizowany i rozważana, jest zdolność do spłaty wnioskowanej kwoty. Klient, wnioskując o określoną kwotę, nie mając zdolności kredytowej, nie otrzyma decyzji odmownej. Monedo Now przedstawi mu ofertę dostosowaną do jego możliwości. Propozycja ta może być przez Klienta zaakceptowana, anulowana lub nawet edytowana.

Przykład opłat pożyczek przy różnych ilościach rat
Wysokość pożyczki ilość rat Wysokość raty RRSO
5 000 zł 12 514,58 zł 49,03%
5 000 zł 24 268,22 zł 28,62%
5 000 zł 36 186,34 zł 22,12%
5 000 zł 48 145,56 zł 18,93%
10 000 zł 12 1 029,16 zł 49,03%
10 000 zł 24 536,45 zł 28,62%
10 000 zł 36 372,67 zł 22,12%
10 000 zł 48 291,13 zł 18,93%
15 000 zł 12 1 543,74 zł 49,03%
15 000 zł 24 804,67 zł 28,62%
15 000 zł 36 559,01 zł 22,12%
15 000 zł 48 436,69 zł 18,93%
20 000 zł 12 2 058,32 zł 49,03%
20 000 zł 24 1 072,90 zł 28,62%
20 000 zł 36 745,34 zł 22,12%
20 000 zł 48 582,25 zł 18,93%

Reprezentatywny przykład:

 • kwota pożyczki: 20 000 zł,
 • czas spłaty: 48 miesięcy,
 • rata: 582,25 zł na miesiąc,
 • odsetki: 4 366,36 zł,
 • oprocentowanie stałe: 10,00%,
 • prowizja: 3 600,00 zł,
 • łączna kwota do spłaty: 27 966,36 zł,
 • RRSO: 18,93%.

Stan na dzień 23.03.2019r.

Pożyczka ratalna Monedo Now – jej wady i zalety

Pożyczka Monedo ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Muszę też stwierdzić, że wady pożyczki Monedo mają, powiedzmy „niewielki kaliber” i są, można powiedzieć pomijalne. Dzięki temu wielu czytelnikom oferta ta może się wydać interesującą propozycją.


Zalety:

 • wysoka kwota pożyczki, nawet do 20 000 zł,
 • długi 48-miesięczny czas spłaty,
 • relatywnie niskie RRSO,
 • mało formalności,
 • wysoka akceptowalność wniosków,
 • szybka weryfikacja wniosku i wypłata pieniędzy,
 • szybka weryfikacja dzięki systemowi KontoConnect,
 • wypłaty pożyczek w nocy i w weekend,
 • pożyczka całkowicie przez internet,
 • możliwość odwołania się od negatywnej decyzji kredytowej,
 • możliwość zaoszczędzenia na na oprocentowaniu przy jednorazowej spłacie pożyczki,
 • pożyczka od 18 roku życia, osiągalna również dla seniorów bez ograniczenia wieku.

Wady:

 • firma sprawdza bazy danych BIK, ERIF, KRD i BIG InfoMonitor,
 • brak możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki,
 • możliwość naliczenia prowizji za wcześniejszą spłatę w określonych sytuacjach,
 • brak pierwszej darmowej pożyczki,
 • brak promocji dla stałych Klientów,
 • infolinia działa od poniedziałku do piątku,
 • wysokie koszty – prowizja równa wypłacanej do ręki kwocie pożyczki.

Opinie Klientów o pożyczce ratalnej Monedo Now

Pomimo wypunktowanych zalet i pomijalnych wad, jakie ma pożyczka na raty Monedo Now o jej prawdziwej wartości najwięcej powiedzą opinie Klientów. Dlatego zachęcam Klientów Monedo do zaopiniowania tej oferty oraz opisania swoich doświadczeń, oraz jakości i sposobu obsługi Klienta. Wasze subiektywne opinie będą najlepszym źródłem wiedzy dla innych czytelników mojego bloga potencjalnie zainteresowanych tą ofertą.

Znaleziony kruczek – niedozwolona klauzula zastosowana w umowie?

Na stronie Monedo w zakładce Regulamin (Warunki Umowy Ramowej Pożyczki) znalazłem zapis, który może świadczyć o zastosowaniu przez Pożyczkodawcę w umowie niedozwolonej klauzuli abuzywnej. Dotyczy to paragrafu 4 punkt 4.4 pliku Warunki Umowy Ramowej Pożyczki, który mówi:

4.4. Pożyczkobiorca oświadcza, że: a) jest mu znane oraz wyjaśnione przez Pożyczkodawcę ryzyko zmiany stopy procentowej, polegającej na tym, że w przypadku wzrostu stopy procentowej wyższe będzie oprocentowanie pożyczki i wzrośnie wówczas wysokość raty kapitałowo-odsetkowej, b) jest świadomy ponoszenia przez siebie ryzyka wzrostu oprocentowania i je akceptuje.

Ryzyko zmiany stopy procentowej pożyczki Monedo

Kliknij i powiększ obraz

Źródło: Warunki Umowy Ramowej Pożyczki w Monedo Now

W zacytowanym powyżej paragrafie 4 punkt 4.4 Warunki Umowy Ramowej Pożyczki Pożyczkodawca nie określa, przy jakim wzroście stopy procentowej o ile wzrośnie oprocentowanie pożyczki. Monedo zastrzega sobie prawo do podniesienia oprocentowania pożyczki po wystąpieniu określonego czynnika, jakim jest zmiana stopy procentowej. Nie określa jednak do jakiej wysokości może podnieść oprocentowanie pożyczki. Może to być sposobem na podwyższanie oprocentowania w dowolny sposób w wybranym przez siebie czasie.

Nie jestem jednak prawnikiem i trudno mi jednoznacznie stwierdzić, czy mamy w tym przypadku do czynienia z klauzulą niedozwoloną. Kwestią tą powinien zająć się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sygnalizuję Wam jako Czytelnikom mojego bloga wątpliwość, na jaką natrafiłem.
Wysłałem do Monedo prośbę o wyjaśnienie i ewentualne sprostowanie/uszczegółowienie wątpliwego zapisu. O uzyskanej odpowiedzi i krokach podjętych przez firmę niezwłocznie Was poinformuję.

Za podobne zapisy UOKIK nałożył na Deutsche Bank Polska karę 7 milionów złotych

Deutsche Bank Polska został ukarany za nieprecyzyjne i niejednoznaczne zasady ustalania kursów walut obcych. Klienci nie wiedzieli, w jakiej wysokości zapłacą ratę i nie mogli zweryfikować, jak Deutsche Bank Polska oszacował wysokość kursu waluty obcej. Ponadto UOKIK uznał za niedozwolone klauzule dotyczące zmiany kursów walut obcych. Bank mógł je zmieniać, kiedy wystąpią określone czynniki, nie określał jednak do jakiej wysokości.

Przeczytaj o karze nałożonej przez UOKiK na Deutsche Bank Polska:

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Monedo Now – szybka pożyczka ratalna do 20 000 zł na 48 miesięcy

 • Heniek

  Bardzo prosta i szybka pożyczka z kosztami prawie jak w banku. Wniosek też szybki w wypełnieniu. Wcześniej kilka razy brałem chwilówki ale ta pożyczka przez spłatę w ratach i niski koszt bije je na głowę. Pożyczyłem z Monedo 6000 na 12 miesięcy. Rata jak w banku i prawie nieodczuwalna. Polecam!