MotoKasa – pożyczka ratalna na cele motoryzacyjne do 15 000 zł na 36 m-cy


MotoKasa to pożyczka ratalna udzielana na cele motoryzacyjne w wysokości od 800 zł do 15 000 zł na czas od 3 do 36 m-cy. Pożyczka MotoKasa jest dostępna w pełni przez internet w prosty i wygodny sposób. Można ją wykorzystać na dowolny cel motoryzacyjny taki jak naprawa samochodu, zakup auta lub motocykla. Charakteryzuje ją minimalna ilość formalności, szybka decyzja pożyczkowa i błyskawiczny przelew na konto. Z ciekawostek należy wymienić możliwość rozpoczęcia spłaty dopiero po 3 miesiącach.

Jakie są warunki pożyczki oraz wymagania, które musi spełniać Klient? Jakie są wymagane dokumenty oraz ile kosztuje ta pożyczka? Dowiesz się tego w dalszej części recenzji, w której wezmę pod lupę pożyczkę MotoKasa. Prześwietlę dostępne dokumenty, sprawdzę warunki, zasady oraz koszty i dokładnie je opiszę. Znajdę również wskaże wady i zalety tej oferty, które zsumuję pod koniec artykułu. W komentarzach pod recenzją znajdziesz opinie Klientów o MotoKasa.
MotoKasa pożyczka ratalna na cele motoryzacyjne


MotoKasa
Pożyczka motoryzacyjna na raty – na remont lub zakup wymarzonego samochodu:

 • wysokość od 800 zł do 15 000 zł,
 • raty na czas od 8 do 36 m-cy,
 • pożyczka przez internet,
 • możliwość rozpoczęcia spłaty dopiero po 3 miesiącach,
 • pożyczka na dowód bez zaświadczeń o dochodach,
 • minimum formalności,
 • prosty i krótki formularz zapytania o ofertę,
 • szybka decyzja,
 • pieniądze na koncie Wnioskodawcy nawet w 15 minut,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi 78,35%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu Motokasa.pl?

Serwis jest marką należącą do IPF Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Aleje Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa. Spółka jest wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS0000333174, zarejestrowana jako podatnik pod numerem NIP 701-01-91-956 o kapitale zakładowym w wysokości 17.400.000,00 zł, który został wpłacony w całości. IPF Polska Sp. z o.o. jest także właścicielem serwisów Hapipożyczki.pl oraz Loans4players.pl, za których pośrednictwem świadczy usługi finansowe.

Dopuszczalne cele, które można sfinansować

Już nazwa wskazuje, jaki jest cel pożyczki MotoKasa. Ta oferta jest obecnie bodaj jedyną szybką pożyczką pozabankową z przeznaczeniem na zakup lub remont samochodu. Do tej pory żadna inna firma pozabankowa nie oferowała finansowania motoryzacyjnych potrzeb swoich Klientów.

1. Gotówka na remont samochodu na podstawie dowodu

Wszyscy znamy sytuacje, kiedy ubezpieczyciel przy szkodzie zaczyna szukać dziury w całym i odmawia lub zwleka z wypłatą odszkodowania. Teraz jednak kolizja, czy stłuczka nie musi być już problemem w obliczu unikania przez ubezpieczyciela pokrycia szkody. Często też w sytuacji, kiedy nie mamy pieniędzy, odkładamy konieczną naprawę samochodu. Niestety jak wiadomo, jeden niesprawny podzespół potrafi spowodować uszkodzenie kolejnych. To pogarsza tylko naszą sytuację i naraża na dalsze koszty. Teraz dzięki tej ofercie rozwiążesz problemy ze Swoim samochodem w prosty i szybki sposób. Możesz pożyczyć na naprawę auta w bardzo elastyczny sposób, dobierając kwotę i czas spłaty tak, żeby nie obciążać zanadto Swojego portfela.

2. Na zakup samochodu bez zaświadczeń

Osoby chcące zamienić Swój wysłużony samochód na nowszy nie muszą już żmudnie odkładać każdego grosza. Przez ten czas wiele okazji tanich i dobrych samochodów może uciec sprzed nosa. Teraz nie musisz z żalem tracić doskonałych okazji, gdyż możesz wziąć pożyczkę bez zaświadczeń i cieszyć się zakupem.

Wymagane dokumenty

Dowód osobisty jest jedynym i podstawowym dokumentem, jaki będzie Ci potrzebny. Nie musisz nawet wysyłać jego kopii ani skanu, a będziesz potrzebował tylko danych z niego niezbędnych do wypełnienia wniosku. Ponadto, aby skorzystać z tej oferty, nie musisz przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach ani w inny sposób go dokumentować. Po prostu deklarujesz kwotę, jaką zarabiasz i to wszystko.

Dlaczego warto?

Zalety pożyczki MotoKasa

Jakie wymagania musi spełniać Klient chcący ubiegać się o pożyczkę?

Wymagania nie są wielkie, a powiedziałbym znikome. MotoKasa nie podaje ich na swojej stronie, zatem pofatygowałem się i zadzwoniłem na infolinię. Konsultant poinformował mnie, że podstawowymi wymaganiami, jakie powinien spełniać Klient, są:

 • bycie w wieku od 18 do 80 lat,
 • posiadanie dochodu,
 • brak komornika.

Jak wziąć w MotoKasa pożyczkę ratalną na cele motoryzacyjne?

Nic prostszego! Pożyczkę na zakup lub remont auta można otrzymać ez wychodzenia z domu. W tym celu wystarczy:

 1. Wybrać kwotę pożyczki i czas spłaty na kalkulatorze dostępnym na stronie Pożyczkodawcy, aby poznać ratę i dopasować ją do Swoich możliwości.
 2. Kliknąć przycisk Złóż Wniosek, który prowadzi do krótkiego formularza zamówienia kontaktu doradcy.
 3. Poczekać na akceptację danych podanych w formularzu.
 4. Odebrać telefon od doradcy i potwierdzić Swoje dane.
 5. Poczekać na decyzję pożyczkową.
 6. Oczekiwać na przelew pieniędzy na wskazany rachunek bankowy.

Jak skorzystać z pożyczki MotoKasa

Jakie rejestry dłużników sprawdza MotoKasa przed przyznaniem pożyczki?

Firma podkreśla, że uzyskanie pozytywnej decyzji pożyczkowej jest uzależnione od wyniku oceny zdolności kredytowej. Jednakże nie podaje nigdzie precyzyjnie jakie rejestry sprawdza, by tę zdolność ocenić.
Dostępne są jedynie zdawkowe informacje, że firma sprawdza

 • Biura Informacji Gospodarczej (ogólnie bez wskazania konkretnego),
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Co w przypadku problemów ze spłatą zobowiązania?

W przypadku niespłacenia raty w terminie lub spłacenia jej w niepełnej wysokości („opóźnienie”), Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość naliczenia odsetek w wysokości dwu krotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki maksymalne za opóźnienie). Na dzień 19.06.2019r. stawka odsetek za opóźnienie wynosi 14%. Ponadto Pożyczkobiorca może zostać obciążony kosztami dochodzenia zwrotu zadłużenia wynikającego z niespłaconej pożyczki na drodze postępowania sądowego i/lub egzekucyjnego. Pożyczkodawca może także przekazać dochodzenie roszczeń zewnętrznemu podmiotowi, a informacje o zadłużeniu Pożyczkobiorcy przekazać do Biur Informacji Gospodarczej.

Ile kosztuje pożyczka MotoKasa?

Reprezentatywny przykład:

 • całkowita kwota zobowiązania: 6 000 zł,
 • oprocentowanie stałe: 10 % rocznie,
 • spłata w 36 miesięcznych ratach,
 • rata miesięczna: 360,89 zł,
 • całkowity koszt pożyczki 6 991,75 zł (w tym: odsetki 1 008,55 zł, opłata przygotowawcza 1 495,80, prowizja 4 487,40 zł),
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 78,35%,
 • całkowita kwota do zapłaty: 12 991,75 zł.

Stan na dzień 19.06.2019r.

Wady i zalety pożyczki ratalnej na cele motoryzacyjne w MotoKasa

Pożyczka MotoKasa ma więcej zalet niż wad, co wielu osobom może wstępnie wydać się korzystne. Jednak jej wady są niepomijalne, a najważniejsze z nich to sprawdzanie rejestrów dłużników i konieczność posiadania samochodu lub motocykla. Można co prawda wydać pieniądze na dowolny cel, ale nie zmienia to faktu, że trzeba być posiadaczem 2 lub 4 kółek. Zanim podejmiesz decyzję o skorzystaniu z tej oferty, na spokojnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw a przede wszystkim przeczytaj opinie Klientów.


Zalety:

 • w miarę wysoka maksymalna kwota wynosząca 15 000 zł dostępna za pierwszym razem,
 • długi 36-miesięczny czas spłaty,
 • stosunkowo niskie RRSO wynoszące 78,35%,
 • niski minimalny wiek wnioskodawcy wynoszący 18 lat i wysoki maksymalny wynoszący 80 lat,
 • udzielana na dowód bez zaświadczeń o dochodach i innych dokumentów,
 • krótki i prosty wniosek natychmiastowo rozpatrywany,
 • szybka wypłata gotówki,
 • dostępna bez zabezpieczeń i poręczycieli,
 • nie ma wymogu dokumentowania, że pieniądze przeznaczyło się na cele motoryzacyjne.

Wady:

 • firma sprawdza rejestry dłużników oraz BIK,
 • wymóg posiadania zdolności kredytowej,
 • brak możliwość odroczenia spłaty,
 • tylko jedna forma wypłaty środków przelewem na rachunek bankowy,
 • strona Pożyczkodawcy rażąco uboga w informacje,
 • brak wzorów dokumentów i formularza informacyjnego na stronie firmy,
 • konieczność posiadania samochodu lub motocykla.

Opinie Klientów o pożyczce MotoKasak

Pozabankowa pożyczka ratalna w MotoKasa jak zapewne już zauważyliście powyżej, ma ciut więcej zalet niż wad. Pomimo to trzeba pamiętać, że nie tylko plusy i minusy determinują o rzeczywistą wartość danej oferty. Bardzo ważne są także opinie Klientów, którzy mieli okazję z niej korzystać. Dlatego zachęcam wszystkich, a szczególnie Klientów firmy do zaopiniowania pożyczki MotoKasa. Zachęcam do opisania Swoich doświadczeń, jakości i sposobu obsługi w trakcie składania wniosku oraz w czasie spłaty. Wszystkie Wasze opnie zarówno pozytywne, jak i negatywne, będą świetnym źródłem wiedzy dla innych Czytelników mojego bloga, których wstępnie zainteresowała ta oferta.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.