O mnie


Kilka słów o mnie, kim jestem, dlaczego piszę, czym się interesuję, kiedy zaczęła się moja przygoda z finansami – zapraszam serdecznie!

Skoro się tu znalazłeś, to zapewne chcesz się czegoś o mnie dowiedzieć. Podstronę „o mnie” utworzyłem właśnie po to, by Ci to umożliwić, żeby się przedstawić i opowiedzieć odrobinę o sobie.

Kim jestem?

O mnie

Nazywam się Adam Marcinowski. Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska.  Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem.

Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą, zainteresowałem się też prawem.

Urodziłem się i studiowałem w Olsztynie i tutaj zapuściłem korzenie. Jestem nierozerwalnie związany z Krainą Tysiąca Jezior, z którą wiąże się większość moich poza finansowych pasji. Moje pasje wiążą się z tym, czego mam pod dostatkiem wokół siebie, czyli z wodą, lasem.

Poza finansami i prawem interesuję się też socjal-marketingiem, tematyką SEO, marketingiem internetowym oraz szeroko pojętym biznesem. Poglądów politycznych nie będę zdradzał ;), ale interesuję się również tą tematyką, a co za tym idzie również gospodarką.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego na stronie kontakt.

Nazwa bloga

Nazwa bloga AdFinanse znaczy dokładnie finanse według Adama i odzwierciedla moje spojrzenie na świat finansów oraz problematyki z nim związanej.

O finansach piszę jak jest

O finansach piszę, jak jest, w sposób transparentny zawsze nazywając rzeczy po imieniu. Do rozpoczęcia pisania bloga skłoniły mnie dwie kwestie, które według mnie ze sobą się sprzęgają i śmiało mogę stwierdzić, że jedna jest wynikiem drugiej. Pierwszą z kwestii jest brak świadomości finansowej większości Polaków, często połączony z brakiem elementarnej wiedzy na temat bankowości i finansów. Drugą z kwestii jest niska jakości publikacji na stronach banków i portali finansowych. Często odnosiłem wrażenie, że nikt nie dba o jakość tekstu i wartość przekazu dla Czytelnika. Być może powodem tego było wyjście z założenia, że nie ma dla kogo pisać i ludzie wiedzą na ten temat tak mało, że „łykną” tę bylejakość.

Moim celem jest publikowanie rzetelnej wiedzy na tematy, które znam i w których się orientuję. Recenzuję produkty finansowe, konkursy dla Klientów udostępniane przez banki i instytucje finansowe. Opisuje tematy związane z zarabianiem, oszczędzaniem, inwestowaniem, a także wydawania pieniędzy wgłębiając się w opisywane zagadnienia.

Dlaczego piszę?

Świat wokół nas się zmienia bardzo szybko i kwestie związane z finansami zaczynają odgrywać coraz większą rolę. Podstawy wiedzy w tej materii jak uważam, są wprost obowiązkowe. Chcąc obecnie skorzystać z jakiegokolwiek produktu finansowego, nie wymaga to, co prawda wielkiego obeznania w tematyce, ale dodatkowa choćby niewielka wiedza o danym produkcie jest pomocna w dokonaniu właściwego wyboru oferty.

Jeżeli chodzi kwestie zawodowe, uważam, że życie nie może zaczynać się i kończyć na pracy. Praca choćby najlepsza nie może celem sama w sobie, powinna być jedynie środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest wolność finansowa. Praca powinna nam zapewnić utrzymanie, nadwyżkę środków na nie przewidziane wydatki oraz dać możliwość odłożenia na rozwój osobisty i choćby drobne inwestycje na początek. Rozumiem, że może to nie być łatwe, dlatego chciałbym Wam pomóc i wskazać rozwiązania, dzięki którym nauczycie się planować swój budżet i oszczędzać. Kiedy posiądziecie tę umiejętność, wówczas nawet z niewielkich zarobków będziecie w stanie zaoszczędzić, a później te środki zainwestować.

Chciałbym, abyście nauczyli się myśleć perspektywicznie i wyciągać wnioski oraz dostosować swój styl życia do wyznaczonych sobie celów, oraz bieżących i przyszłych potrzeb.

Nie jestem czarodziejem ani magikiem

Nie wyciągnę różdżki i nie sprawię, że osiągniesz sukces i pieniądze, ty sam musisz być czarodziejem dla siebie. Ja ewentualnie mogę podpowiedzieć Ci „zaklęcia” ;). A tak na poważnie to nie dam ci recepty na sukces, mogę Ci podpowiedzieć rozwiązania, ale dalej wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Kluczową będzie Twoja wytrwałość i wysiłek w pracy nad osiągnięciem wyznaczonego sobie celu.

Nie mam też monopolu na prawdę i nie gwarantuję nieomylności, choćby dlatego, że sytuacja każdego z nas jest inna i inne mogą być rozwiązania właściwe w danym przypadku i sytuacji. Dlatego przy podejmowaniu decyzji finansowych kieruj się zasadą złotego środka, wybieraj rozwiązanie odpowiednie dla siebie, opierając się o kilka źródeł wiedzy i sprawdzaj, czy rozwiązania te pasują do Twojej sytuacji i możliwości.