Porównanie ubezpieczeń na życie 1


Sprawdź porównanie ubezpieczeń na życie – porównaj ubezpieczenia na życie online. W kilka minut zorientujesz się, która polisa na życie jest dla Ciebie najlepsza. Wybierz i zamów polisę na życie wygodnie przez internet. Przed zakupem ubezpieczenia zachęcam jednakże do zapoznania się z recenzjami poszczególnych ofert i dokładnego ich przeanalizowania celem dobrania optymalnego zakresu ochrony. Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie to gwarancja spokoju o finansową przyszłość dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Porównanie ubezpieczeń na życie

Dlaczego warto porównać ceny i kupić ubezpieczenie na życie przez internet?

Cóż powodów jest kilka, a oto najważniejsze z nich:

 • unikasz presji, pośpiechu i nagabywania,
 • formularz wypełniasz tylko raz, a otrzymujesz kilka ofert,
 • sam wybierasz co Cię interesuje,
 • oszczędzasz pieniądze – porównanie ubezpieczeń na życie pozwoli Ci na znalezienie oferty o optymalnym zakresie, w korzystnej cenie,
 • oszczędność czasu – wypełnienie formularza zajmie Ci tylko kilka minut. Nie musisz jeździć do żadnych biur i placówek, gdyż wszystko załatwisz z domu przez internet. Dzięki temu możesz znaleźć ubezpieczenie na życie w najbardziej dogodnym dla Siebie momencie.

Na czym polega ubezpieczenie na życie?

Decydując się na zakup polisy życiowej, robisz nie tylko coś dla Siebie, chroniąc się finansowo na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń, ale również dla Swoich bliskich. Korzyści płynące z takiej polisy są dwie. Zyskujesz nie tylko świadczenie na wypadek różnych zdarzeń, ale też możliwość oszczędzania. Wpłacane składki budują oszczędności i mogą dać dodatkowo zysk. Ty podejmujesz decyzję, jaki rodzaj polisy wybierzesz. Decydujesz też o tym, czy będziesz chronił tylko siebie, czy również Swoich bliskich. W ramach jednej polisy możesz objąć ochroną nawet do 10 osób. Mogą to być dzieci, współmałżonek, rodzice, teściowie, czy dziadki. Za każde zdarzenie, które obejmuje polisa, otrzymasz określoną kwotę lub zostanie realizowana usługa (assistance). Świadczenie możesz otrzymać jednorazowo w całości lub w comiesięcznych ratach. Składkę możesz opłacać w 4 wariantach: miesięcznie, kwartalnie, co 6 miesięcy lub raz na rok. Masz też prawo zawiesić opłacanie składek, lecz w tym wypadku zmniejszy się wysokość ewentualnego odszkodowania.

Z czego składa się ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie składa się z wersji podstawowej obejmujące śmierć ubezpieczonego oraz z licznych rozszerzeń. W wersji podstawowej odszkodowanie otrzymają uposażeni, których wskażesz. Do podstawy możesz dokupić odpowiednie rozszerzenia, które zwiększą zakres Twojej polisy. Musisz jednak pamiętać, że podnoszą nieco wysokość składki. Najpopularniejsze z rozszerzeń to między innymi medyczne assistance, niezdolność do pracy, poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu, rehabilitacja, trwałe inwalidztwo oraz nieszczęśliwy wypadek. Możliwość wykupienia rozszerzenia jest uzależniona od Twojego stanu zdrowia, który określasz w ankiecie medycznej.

Jaką sumę ubezpieczenia wybrać?

Suma ubezpieczenia na życie to ustalona maksymalna kwota, jaką możesz otrzymać w ramach odszkodowania. Kwota odszkodowania nie jest stała. Ubezpieczyciele przypisują różne sumy do różnych zdarzeń jak np.:

 • śmierć – 100% SU,
 • nieszczęśliwy wypadek – od 1% do 100% SU (na podstawie tabeli wskazującej procentowy uszczerbek na zdrowiu),
 • pobyt w szpitalu – od 10 zł do 200 zł za każdy dzień hospitalizacji, przy czym kwota jest zależna od wysokości sumy ubezpieczenia na życie.

Suma ubezpieczenia może wynosić zarówno 20 000 zł, jak i przeszło 1 000 000 zł. Jednakże im wyższa będzie suma ubezpieczenia, tym wyższa będzie składka. Dlatego należy tak dobrać wysokość sumy ubezpieczenia, aby nie przekroczyć Swoich możliwości finansowych. Porównanie ubezpieczeń na życie pozwoli Ci szybko znaleźć propozycję z sumą ubezpieczenia adekwatną do możliwości i oczekiwań.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia na życie?

Wysokość składki zależy od kilku czynników, takich jak np.:

 • Twój wiek,
 • stan zdrowia,
 • schorzenia z przeszłości,
 • liczba współubezpieczonych w ramach jednej polisy,
 • zakres ochrony (liczba rozszerzeń) do podstawy,
 • czas trwania umowy,
 • rodzaj polisy na życie (w wersji oszczędnościowej i inwestycyjnej składki są wyższe, ale ich część jest gromadzona w ramach oszczędności lub inwestowana).

Na tej podstawie jest określane ryzyko ubezpieczeniowe, co bezpośrednio przekłada się na wielkość składki.

Czy można ubezpieczyć kilka osób w ramach jednej polisy?

Tak. Do polisy można dołączyć nawet do 10 osób, zapewniając im ochronę. Warunkiem dołączenia do polisy jest stopień pokrewieństwa. Dlatego w ramach Swojej polisy na życie możesz uposażyć współmałżonka, dzieci, rodziców, teściów oraz dziadków. Każda z osób, które dołączysz, może mieć osobny zakres ochrony. Takie ubezpieczenie na życie jest bardziej opłacalne niż wykupienie dla każdej z osób osobnej polisy.

Kiedy polisa na życie nie działa?

Są przypadki kiedy polisa na życie nie zapewni ochrony. Przypadki te są szczegółowo opisane w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).
Przykładowo, polisa na życie nie zadziała, jeśli:

 • miałeś zdarzenie pod wpływem alkoholu,
 • dokonałeś samookaleczenia,
 • pobyt w szpitalu trwał krócej niż 3 dni,
 • doznałeś uszczerbku na zdrowiu uczestnicząc w strajku czy demonstracji ulicznej,
 • zdiagnozowano u Ciebie chorobę, której nie ma w wykazie poważnych zachorowań,
 • wyczerpałeś limit sumy ubezpieczenia.

Funkcjonuje też czasowe wyłączenia odpowiedzialności, które wynosi np. 12 miesięcy. Jego zadaniem jest uniemożliwienie otrzymanie świadczenia za urodzenie dziecka, w sytuacji kiedy kobieta była już w ciąży podpisując umowę ubezpieczenia na życie.

Na jaki czas można zawrzeć polisę na życie?

Standardowy czas trwania polisy na życie wynosi 12 miesięcy. Po tym czasie polisa może być automatycznie przedłużona o kolejny rok. Polisy pozwalające na oszczędzanie i inwestowanie mogą trwać nawet od 5 do 25 lat. Co roku możesz zmieniać warunki umowy, tj. ustalać inną sumę ubezpieczenia, częstotliwość opłacania składki lub liczbę współubezpieczonych.

Jak zamówić polisę na życie przez internet?

Na AdFinanse możesz w prosty sposób zamówić ofertę do różnych dostawców z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy sprawdzić porównanie ubezpieczeń na życie, by wybrać propozycję dopasowaną do oczekiwań zarówno pod kątem wysokości składki, jak i zakresu ochrony. Wystarczy zapoznać się z recenzjami poszczególnych ofert i wypełnić prosty formularz. Określasz w nim swoją sytuację oraz potrzeby i na tej podstawie będzie przygotowana najbardziej dopasowana oferta. Wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu, a polisę otrzymasz na Swojego maila.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Porównanie ubezpieczeń na życie

 • Lucyna

  Porównanie OK tylko, kto zarabiający najniższą krajową odłoży choćby na najniższą polisę? Dlatego większość pracujących (nawet z wyższym wynagrodzeniem) poprzestaje na ubezpieczeniu, które ma w firmie.