Pożyczka Samoobsługowa Provident – pożyczka na raty do 20 000 zł na 48 m-cy 1


Pożyczka Samoobsługowa Provident to pozabankowa pożyczka na raty udzielana w wysokości od 300 zł do 25 000 zł na czas od 3 do 48 m-cy. Ofertę tą na tle konkurencji wyróżnia jedna z najwyższych wysokości pożyczki, najdłuższy czas spłaty oraz bezkonkurencyjne RRSO. Roczna Rzeczywista Stopa Procentowa dla przykładu reprezentatywnego wynosi zaledwie 9,87%. To bankowo dobre warunki. Pożyczkę Samoobsługową otrzymasz wygodnie bez wychodzenia z domu, całkowicie przez internet. W ramach promocji dla nowych Klientów dostępna jest też całkowicie darmowa Pożyczka na start 5×0 z RRSO 0%. Na wypadek przejściowych problemów w czasie spłaty firma zapewnia możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. W czasie spłaty możliwe jest nawet 4 krotne przesunięcie terminu spłaty raty pożyczki.

Pożyczka Samoobsługowa pod lupąZastanawiasz się, jakie są warunki tej Pożyczki Samoobsługowej oraz jakie wymagania muszą spełniać Klienci? Jakie są wymagane dokumenty oraz ile kosztuje Pożyczka Samoobsługowa? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania. Wezmę pod lupę Pożyczkę Samoobsługową, prześwietlę udostępnioną dokumentację, sprawdzę warunki, zasady oraz koszty i przedstawię je szczegółowo. Określę także wady i zalety tej oferty, które zreferuję pod koniec artykułu. W komentarzach pod recenzją znajdziesz opinie Klientów o Pożyczce Samoobsługowej.
Provident Pożyczka Samoobsługowa


Provident
Pożyczka Samoobsługowa – bankowo dobre warunki:

 • udzielana w wysokości od 300 zł do 20 000 zł,
 • raty miesięczne na czas od 3 do nawet 48 miesięcy,
 • maksymalna kwota dostępna za pierwszym razem,
 • dla nowych Klientów darmowa pożyczka na start od 500 do 2 000 zł na 5 miesięcy,
 • pożyczka w pełni przez internet,
 • pożyczka na dowód,
 • prosty i krótki wniosek,
 • minimalna ilość formalności, szybka decyzja i błyskawiczny przelew na konto,
 • gotówka na koncie nawet w 15 minut,
 • wakacje kredytowe – możliwość odłożenia spłaty raty o miesiąc nawet do 4 razy,
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 9,87%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu Provident.pl?

Pożyczka Samoobsługowa jest udzielana przez internet za pośrednictwem serwisu provident.pl. Serwis ten jest marką należącą do Provident Polska S.A. z siedzibą przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa. Spółka jest wpisana przez Sad Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000009389, zarejestrowana jako podatnik pod numerem NIP 525-15-71-292. Kapitał zakładowy w wysokości 142 900 000, 00 zł został wpłacony w całości.

Dlaczego Pożyczka Samoobsługowa?

Zastanawiasz się, czy warto z niej skorzystać? Nie jestem zwolennikiem pożyczek pozabankowych z powodu ich kosmicznych kosztów (przeczytaj, co o nich napisałem tutaj). Jednak tę ofertę mogę śmiało polecić z powodu naprawdę niskiego RRSO. Nie bez racji Provident reklamuje tę pożyczkę frazą „bankowo dobre warunki”. RRSO 9,87% to naprawdę bankowo dobry wynik.
Dlatego nie musisz odkładać swoich planów na dalszy plan, a możesz je urzeczywistnić już dzisiaj.

Dzięki Pożyczce Samoobsługowej zrealizujesz niskim kosztem każdy z nich:

 1. Możesz pożyczyć kwotę od 300 do 20 000 zł.
 2. Sam elastycznie wybierasz czas spłaty w zakresie od 3 do 48 miesięcy.
 3. Oszczędzasz swój czas dzięki obsłudze wniosku przez internet.
 4. Pieniądze otrzymasz na swoje konto bankowe bez wychodzenia z domu.
 5. Nie musisz wskazywać celu pożyczki – pieniądze wydajesz na dowolny cel.

Provident zaskakuje okazjami i ofertami specjalnymi

Firma jest liderem promocji, które przygotowuje w sporej ilości, można powiedzieć, że cyklicznie. To bardzo korzystne dla Klientów, którzy mogą dobrać najlepszą opcję dla siebie.
Jakie oferty specjalne są dostępne aktualnie?

1. Masz niewielki krótkoterminowy plan?

Darmowa pożyczka na start 5×0.
Oferta dla nowych Klientów.
RRSO 0%.
Dostępne kwoty od 500 do 2 000 zł.
Termin spłaty do 5 miesięcy.
Spłacasz w 5 równych ratach tyle, ile pożyczyłeś i ani grosza więcej.
Złóż wniosek.

2. Masz długoterminowy plan?

Bankowo dobre warunki.
Oferta dla nowych Klientów.
RRSO 9,87%.
Dostępne kwoty od 5 000 do 20 000 zł.
Termin spłaty do 48 miesięcy.
Długoterminowa spłata to niższa rata.
Złóż wniosek.

Dla kogo pożyczka na raty w Provident?

Wymagania, które powinien spełnić Klient chcący skorzystać z Pożyczki Samoobsługowej, nie są rygorystyczne. Na pozytywną decyzję może liczyć Wnioskodawca mający:

 • ukończone 18 lat,
 • ważny dowód osobisty,
 • polskie obywatelstwo,
 • adres e-mail,
 • aktualny numer telefonu komórkowego,
 • rachunek bankowy,
 • stały dochód.

Czy możliwa jest kolejna pożyczka, w trykacie spłaty bieżącej?

Jest jak najbardziej możliwa. Będąc już Klientem firmy, będziesz otrzymywał informacje o kolejnych ofertach mailem lub SMS-em. Będą one równolegle udostępnione w Twoim koncie Klienta na stronie Pożyczkodawcy, gdzie będziesz mógł sprawdzić w detalach, jaka oferta została dla Ciebie przygotowana.

Pożyczka dla bezrobotnych?

Niestety nie! Pożyczka Samoobsługowa jest udzielana wyłącznie osobom mającym stałe źródło dochodu pozwalające na spłacanie rat.

Czy posiadanie innych kredytów lub wpisów w rejestrach dłużników ma wpływ na przyznanie Pożyczki Samoobsługowej?

Rozpatrywane są wszystkie złożone wnioski, bez wyjątku. To, czy masz w trakcie spłaty inne kredyty lub pożyczki, nie ma znaczenia pod warunkiem, że Twój dochód pozwoli na spłatę kolejnego zobowiązania. Z kolei, jeżeli chodzi o wpisy w rejestrach dłużników, to firma podchodzi w indywidualny sposób do tych kwestii. Dlatego, nawet mający inne zobowiązania lub wpisy w bazach zadłużonych mogą wypełnić wniosek i sprawdzić, czy i jaka oferta pożyczki zostanie dla nich przygotowana.

Dokumenty wymagane do Pożyczki Samoobsługowej

Wymagania dokumentacyjne są znikome, gdyż pożyczka w Providencie to pożyczka od ręki. Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty i numer PESEL. Tylko w szczególnych sytuacjach są wymagane dodatkowe dokumenty jak np. poświadczający dane adresowe, czy dochody. Jeżeli wystąpi konieczność ich dostarczenia, to Klient jest o tym informowany telefonicznie. Dlatego, jeżeli skończyłeś osiemnastkę nasz polskie obywatelstwo i stały dochód to możesz skorzystać z Pożyczki Samoobsługowej nawet do 20 000 zł. Przygotuj dowód osobisty, numer konta bankowego, adres e-mail oraz telefon komórkowy i wypełnij prosty wniosek online.

Pożyczka Samoobsługowa na raty w kilku krokach

Provident twierdzi, że zaledwie 3 proste kroki dzielą Cię od otrzymania Pożyczki Samoobsługowej. Przyjrzyjmy się temu dokładniej i sprawdźmy, czy tak jest w rzeczywistości.
Jak skorzystać z Pożyczki Samoobsługowej
Pełna procedura otrzymania finansowania przedstawia się następująco.

 1. Stworzenie konta Klienta na stronie Pożyczkodawcy.
 2. Złożenie wniosku o pożyczkę. Należy w nim bezwzględnie podać prawdziwe dane.
 3. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Należy go wykonać ze Swojego rachunku bankowego w wysokości 1 zł na rachunek bankowy Pożyczkodawcy. Po dokonaniu weryfikacji 1 zł jest zwracany na konto bankowe Klienta.
 4. Potwierdzenia adresu e-mail. Na adres e-mail wskazany przez Klienta podczas składania wniosku o pożyczkę jest wysyłany link, który należy kliknąć.
 5. Odebranie telefonu weryfikacyjnego. W ramach procesu weryfikacji tożsamości Klienta Pożyczkodawca wykonuje połączenie telefoniczne na jego numer telefonu komórkowego wskazany przez we wniosku.
 6. Odebranie informacji o wyniku weryfikacji. Pożyczkodawca informuje Klienta za pośrednictwem poczty e-mail lub wiadomości SMS o wyniku dokonanej weryfikacji.
 7. Weryfikacja zdolności kredytowej i decyzja. O jej wyniku i decyzji Klient jest również informowany za pośrednictwem poczty e-mail, lub wiadomości SMS.
 8. Otrzymanie oferty pożyczkowej. Można ją zaakceptować, lub odrzucić.
 9. Zawarcie Umowy. Odbywa się ono w formie elektronicznej i nie wymaga odsyłania podpisanej dokumentacji w formie papierowej.

Rejestry dłużników sprawdzane przed przyznaniem Pożyczki Samoobsługowej

Sito sprawdzające Wnioskodawców jest bardzo gęste i są oni weryfikowani nie tylko w rejestrach dłużników. Provident sprawdza Klientów w następujących bazach danych:

 • Wewnętrzny zbiór danych Provident Polska S.A.,
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.,
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Dokumenty Zastrzeżone – Związek Banków Polskich,
 • Rejestr PESEL.

Jeżeli w oparciu o dane z powyższych baz będzie wydana negatywna decyzja pożyczkowa, to wówczas Klient otrzyma bezpłatną informację o wynikach tego sprawdzenia. Informacja obejmowała również wskazanie bazy, w której dokonano owego sprawdzenia. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że Provident podchodzi w indywidualny sposób do negatywnych wpisów w rejestrach dłużników. Ich posiadanie nie wyklucza możliwości otrzymania finansowania.

Przesunięcie Terminu spłaty raty Pożyczki Samoobsługowej

Pożyczka Samoobsługowa oferuje ciekawe rozwiązanie, z którego można skorzystać w wypadku wystąpienia chwilowych problemów finansowych. Można też z niego skorzystać w dowolnej sytuacji, kiedy po prostu chce się odpocząć od raty. Rozwiązaniem tym jest przesunięcie terminu spłaty raty.

Warunki oraz obowiązujące zasady przesunięcia spłaty raty

Przesunięcie spłaty raty jest możliwe dla Klientów, którzy mają pożyczki wziętej na co najmniej 6 rat. Żeby móc skorzystać z przesunięcia konieczna jest terminowa spłata co najmniej 3 dowolnych następujących po sobie rat. Ponadto na dzień przesunięcia nie można mieć więcej niż jednej zaległej raty. Skorzystanie z przesunięcia terminu spłaty raty powoduje przesunięcie o miesiąc ostatecznego terminu spłaty i wydłuża czas obowiązywania umowy o jeden miesiąc.
Liczba możliwych do wykorzystania przesunięć terminu spłaty raty jest uzależniona od ilości rat, na jakie została wzięta pożyczka:

 • 1 przesunięcie od 7 do 11 rat.
 • 2 przesunięcia od 12 do 17 rat.
 • 3 przesunięcia od 18 do 23 rat.
 • 4 przesunięcia od 24 rat.

Przesunięcia terminu spłaty raty nie mogą następować bezpośrednio po sobie. Każdorazowo można skorzystać tylko z jednego przesunięcia, a kolejne jest możliwe po opłaceniu raty następującej po przesunięciu.

Jak przesunąć termin spłaty raty?

O zamiarze przesunięcia terminu spłaty raty należy powiadomić Pożyczkodawcę poprzez Swoje Konto Klienta. Musi to nastąpić, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu spłaty raty, która ma zostać przesunięta. Nowy harmonogram spłaty uwzględniający przesunięcie i wydłużony ostateczny termin spłaty jest przesyłany na e-mail Klienta i udostępniany na jego Koncie Klienta.

Co w przypadku powstania zaległości w spłacie rat Pożyczki Samoobsługowej?

W przypadku wystąpienia opóźnienia w spłacie raty, Pożyczkodawca może podjąć kroki zmierzające wyegzekwowania zaległej należności. Kroki te polegać na wykonywaniu monitów telefonicznych, wysłaniu wiadomości SMS, a nawet na wizycie domowej. Jeżeli zaległość osiągnie wysokość 2 pełnych rat, wówczas otrzymasz wezwanie do zapłaty zaległości. Będziesz w nim zobowiązany do uregulowania całej zaległości w terminie 7 dni od doręczenia wezwania pod rygorem wypowiedzenia umowy pożyczki. Jeżeli to wezwanie okaże się bezskuteczne, wówczas Pożyczkodawca może wypowiedzieć umowę w terminie 14 dni od doręczenia wypowiedzenia. Po wypowiedzeniu umowy dług może być egzekwowany na drodze poza sądowej windykacyjnej, może zostać sprzedany osobom trzecim lub ostatecznie egzekwowany na drodze sądowej. Pożyczkobiorca może wówczas zostać obciążony kosztami sądowymi i egzekucyjnymi, a także innymi kosztami związanymi z postępowaniem sądowym i egzekucyjnym. Ponadto od pierwszego dnia powstania zaległości w spłacie raty Pożyczkodawca będzie naliczał dziennie odsetki od przeterminowanego zadłużenia (odsetki za opóźnienie). Odsetki za opóźnienie są obliczone według stopy procentowej odsetek maksymalnych za opóźnienie, o których mowa w art. 481 § 2 1 Kodeksu cywilnego i ich obecna stawka wynosi 14%.

Odstąpienie od umowy

Pożyczka Samoobsługowa gwarantuje każdemu Klientowi prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dni od daty jej zawarcia. Odstąpienia od umowy dokonuje się na specjalnym formularzu, który stanowi załącznik do umowy. Załącznik ten należy wypełnić, podpisać i przesłać go na adres siedziby Pożyczkodawcy. Po odstąpieniu umowę uważa się za niezawartą. W tej sytuacji środki pożyczki należy natychmiast zwrócić na konto Providenta. Zwrot środków pożyczki musi nastąpić nie później niż w terminie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Przedterminowa spłata zobowiązania

Pożyczka Samoobsługowa może zostać spłacona w całości lub w części w dowolnym momencie przed terminem ustalonego w umowie. Przy przedterminowej całkowitej spłacie pożyczki wszelkie koszty naliczone za okres do tego dnia stają się wymagalne z dniem dokonania spłaty. W przypadku przedterminowej spłaty całej pożyczki jej całkowity koszt jest obniżany o te koszty, które dotyczą okresu, o który został skrócony czas obowiązywania umowy. Przy spłacie części zobowiązania przed terminami określonymi w umowie wysokość rat wymagalnych po dniu dokonania częściowej przedterminowej spłaty nie ulega zmianie. Przy częściowej spłacie zobowiązania ulegnie odpowiedniemu zmniejszeniu liczba rat pozostałych do spłaty oraz wysokość ostatniej raty.

Koszty Pożyczki Samoobsługowej

Reprezentatywny przykład oferty „Pożyczka na Start”:
Oferta dotyczy Pożyczki Samoobsługowej od 500 do 2 000 zł branej przez internet i spłacanej w 5-miesięcznych ratach. Oferta „Pożyczka na Start” jest dostępna wyłącznie dla nowych Klientów.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 0%,
 • całkowita kwota pożyczki: 1 500 zł,
 • roczna stała stopa oprocentowania 0%,
 • czas obowiązywania umowy: 5 miesięcy,
 • wysokość miesięcznych równych rat: 300,00 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 1 500,00 zł,
 • całkowity koszt: 0 zł.

Stan na dzień 05.07.2019r.

Reprezentatywny przykład oferty „Pożyczka na 48 miesięcy”:
Oferta dotyczy Pożyczki Samoobsługowej od 5 000 zł do 20 000 zł branej przez internet i spłacanej w 48 miesięcznych ratach. Oferta „Pożyczka na 48 miesięcy” jest dostępna wyłącznie dla nowych Klientów.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 9,87%,
 • całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 10 200 zł,
 • oprocentowanie stałe: 5% rocznie,
 • czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy,
 • wysokość miesięcznych równych rat: 255,95 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 12 285,60 zł,
 • całkowity koszt pożyczki: 2 085,60 zł (w tym: prowizja 918,00 zł, odsetki 1.167,60 zł).

Stan na dzień 05.07.2019r.

Jak widać na powyższych przykładach, Pożyczka Samoobsługowa premiuje nowych Klientów i nie jest dla nich droga. Jednakże tylko nowy Klient może liczyć na bankowo dobre warunki i koszty. Stali Klienci nie wiedzieć czemu są zaniedbywani przez Provident i oferta dla nich jest zdecydowanie gorsza.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej dla stałych Klientów (nieobjętej promocją):

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 161,34%,
 • całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 500 zł,
 • oprocentowanie stałe: 10% rocznie,
 • czas obowiązywania umowy: 12 miesięcy,
 • wysokość miesięcznych równych rat: 202,77 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 2 433,28 zł,
 • całkowity koszt pożyczki: 933,28 zł (w tym: prowizja 564,48 zł, opłata za plan komfort 241,92 zł, odsetki 126,88 zł).

Stan na dzień 05.07.2019r.

Wady i zalety Pożyczki Samoobsługowej z Providenta

Pożyczka ratalna w Provident, czyli Pożyczka Samoobsługowa ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, co już wstępnie świadczy o niej dobrze. Jednakże obraz oferty wynikający z jej plusów i minusów nie zawsze jest w pełni miarodajny, gdyż mogą go w dużym stopniu zmienić opinie Klientów. Opinie Klientów poznasz poniżej, nim jednak je przeczytasz, zapoznaj się plusami i minusami tej oferty i dokładnie je przeanalizuj, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.


Zalety:

 • bardzo wysoka maksymalna kwota wynosząca 20 000 zł,
 • darmowa pożyczka za 0 zł (RRSO 0%) dla nowych Klientów,
 • maksymalna kwota dostępna za pierwszym razem,
 • bardzo długi 48-miesięczny czas spłaty,
 • niski minimalny wiek Pożyczkobiorcy wynoszący 18 lat i brak górnej granicy wieku,
 • krótki i prosty wniosek natychmiastowo rozpatrywany,
 • wypłata gotówki natychmiast po decyzji,
 • udzielana na dowód,
 • udzielana bez zabezpieczeń i poręczycieli,
 • wakacje kredytowe – możliwość przesunięcia terminu spłaty raty o miesiąc nawet do 4 razy w czasie trwania umowy,
 • najniższe wśród pożyczek pozabankowych RRSO wynoszące dla przykładu reprezentatywnego 9,87%,
 • koszt pożyczki porównywalny z kosztami ofert bankowych.

Wady:

 • Wnioskodawcy są sprawdzani we wszystkich rejestrach dłużników, w Związku Banków Polskich oraz bazie własnej Provident,
 • wymóg posiadania zdolności kredytowej,
 • wymóg posiadania stałego dochodu,
 • wyższe RRSO pożyczek dla stałych Klientów wynoszące 161,34%,
 • dostępna tylko jedna forma wypłaty środków przelewem na rachunek bankowy.

Opinie Klientów o Pożyczce Samoobsługowej

Jeżeli zainteresowała Cię Pożyczka Samoobsługowa i masz w związku z tym jakiekolwiek pytanie o nią, to zadaj je śmiało w komentarzu. Jak już wspomniałem nie zawsze plusy i minusy oferty, mówią wszystko o jej rzeczywistej wartości. Bardzo ważne są także opinie Klientów, którzy mieli okazję z niej korzystać. Dlatego zachęcam Klientów firmy do zaopiniowania Pożyczki Samoobsługowej. Zachęcam do opisania Swoich doświadczeń związanych z korzystaniem z tej oferty. Opiszcie jakość i sposób obsługi Klientów w czasie składania wniosku oraz w trakcie spłaty. Wszystkie Wasze opnie zarówno te pozytywne, jak i negatywne, będą świetnym źródłem wiedzy dla innych Czytelników mojego bloga wstępnie zainteresowanych tą ofertą.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Pożyczka Samoobsługowa Provident – pożyczka na raty do 20 000 zł na 48 m-cy

 • Kacek2

  Kurcze no proszę jak się ten Provident ucywilizował. Pożyczka elegancko bez łażenia po domach przez internet. Normalnie nowoczesność w domu i zagrodzie – nic tylko brać hahahaha 🙂 Tak poważnie to naprawdę się zdziwiłem po tym artykule, że koszty są tak niskie, Kiedyś się mówiło, że Provident jest strasznie drogi a tu niespodzianka. Widziałem w telewizji ich reklamę Mam plan zrobię go sam, czy coś takiego ale nie zwróciłem uwagi na to ile to kosztuje, bo nie byłem zainteresowany pożyczeniem pieniędzy. Dowiadywałem się ostatnio o pożyczkę w banku i dlatego teraz zdziwiłem się, że w Providencie są koszty niemal jak w banku. No no oby tak dalej 🙂