Profi Credit – pożyczka pozabankowa na raty do 25 000 zł na 36 m-cy 1


Profi Credit to pożyczka pozabankowa na raty dostępna w wysokości do 25 000 zł na czas do 36 m-cy. Do 9000 zł można pożyczyć na oświadczenie bez zaświadczeń o dochodach (źródło dochodu i jego wysokość oświadczasz). Otrzymasz pożyczkę na dowód, gdyż tylko on (dane z dowodu) jest potrzebny do złożenia wniosku. Co ciekawe Profi Credit udostępnia dla Klientów program promocyjny, w którym zdobywa się punkty, które można wymieniać na odroczenie płatności lub spłatę pojedynczej raty. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi 66,75%.
Zastanawiasz się, jakie wymagania muszą spełniać Klienci, jakie są wymagane dokumenty i warunki pożyczki oraz ile kosztuje pożyczka Profi Credit? Odpowiedź na wszystkie te i inne pytania znajdziesz w dalszej części tej recenzji. Wezmę pod lupę pożyczkę Profi Credit, prześwietlę dostępne dokumenty, sprawdzę warunki, zasady, koszty oraz opłaty i dokładnie je opiszę. Znajdę i wskaże także wady i zalety tej pożyczki, które zsumuję pod koniec artykułu. Pod recenzją znajdziesz komentarze, a w nich opinie Klientów o pożyczce Profi Credit.

Profi Credit pożyczka pozabankowa na raty


PROFI CREDIT
Pożyczka pozabankowa na raty:

 • wysokość do 25 000 zł,
 • do 9 000 zł pożyczka na oświadczenie bez dokumentowania dochodu,
 • raty nawet na 36 miesięcy,
 • wszystkie formalności online,
 • możliwość zdobycia punktów, które można wymienić na odroczenie płatności lub spłatę pojedynczej raty,
 • opcja odroczenia spłaty 1 raty,
 • ewentualność obniżenia raty nawet o 50%,
 • prosty wniosek,
 • bez podpisywania umowy,
 • gotówka nawet w 16 minut,
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 66,75%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu Proficredit.pl?

Serwis jest marką należącą do PROFI CREDIT Polska S.A. z siedzibą przy ul. Browarnej 2, 43-300 Bielsko-Biała, KRS 0000518190, REGON 243624011, NIP 547-215-10-80, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Kapitał akcyjny: 793 951 000 PLN, wpłacony w całości.

Tytułem wstępu kilka słów o firmie i jej ofercie

Pożyczka Profi Credit pod lupąPROFI CREDIT jest częścią grupy finansowej działającej również na terenie Bułgarii, Czech, Słowacji, Rosji i Filipin. Jest to jedna z najstarszych w Polsce firm pozabankowych oferującą pożyczki długoterminowe. Oferta firmy jest skonstruowana, tak by zagwarantować ograniczanie formalności oraz szybkie procedury analizy wniosków, dzięki którym można odebrać pieniądze już po 16 minutach. Firma oferuje również bliźniacze pożyczki za pośrednictwem serwisu Lendup.pl, na którym są one dostępne w niższej wysokości.

Co przemawia za skorzystaniem z pożyczki Profi Credit?

Pożyczka Profi Credit posiada kilka cech, które zwracają na siebie uwagę i które wartko wziąć pod uwagę rozważając skorzystanie z tej oferty.

 1. Szansa uniknięcia odsetek. Firma daje możliwość ubiegania się o pożyczkę przez telefon, po zamówieniu kontaktu doradcy. Jest jednak druga droga polegająca na samodzielnym wypełnieniu wniosku przez internet. Składając wniosek samodzielnie przez internet unikniesz odsetek i RSO wyniesie 0%.
 2. Cały proces pobrania pożyczki odbywa się przez internet.
 3. Możliwość rozłożenia spłaty na 36 miesięcznych rat, dzięki czemu ich wysokość nie będzie stanowiła nadmiernego obciążenia budżetu domowego.
 4. Klub Dobrego Klienta – możliwość zdobywania punktów wymienialnych na profity. Po utworzeniu konta w Strefie Klienta firma nalicza punkty za różne czynności Klienta, które można wymienić na dodatkowe korzyści. Można nimi opłacić odroczenie płatności lub spłatę pojedynczej raty. Członkiem Klubu Dobrego Klienta można zostać terminowym opłaceniu 6 rat.
 5. Pieniądze na dowolny cel. Firma nie wymaga wskazania celu pożyczki, jednak jeżeli wskażesz go we wniosku, wtedy będziesz mógł odebrać dodatkową korzyść ułatwiającą realizację tego celu.
 6. Wysoka kwota pożyczki. Profi Credit oferuje jedną z najwyższych pożyczek pozabankowa na raty dostępnych na rynku.
 7. Do 9 000 zł bez dokumentowania dochodu. O taką kwotę maksymalnie można wnioskować bez zaświadczeń jedynie na podstawie dowodu osobistego.
 8. Bezzwłoczna analiza wniosku. Decyzję kredytową oraz informację o przyznanej kwocie otrzymuje się tuż po złożeniu wniosku.
 9. Pieniądze są przelewane w 16 minut na konto Wnioskodawcy. Przelew środków na konto Wnioskodawcy jest realizowany za pomocą błyskawicznych przelewów tuż po zaakceptowaniu wniosku nawet w weekendy i święta.
 10. Nie podpisujesz żadnych umów. Możesz zapomnieć o papierologii, o drukowaniu umowy podpisywaniu jej i odsyłaniu. Po pozytywnej decyzji pieniądze są natychmiast przelewane na Twoje konto.
 11. Szybka pożyczka na raty. Możesz szybko i wygodnie nie wychodząc z domu sięgnąć po potrzebne Ci pieniądze.

Dla kogo pożyczka na raty w Profi Credit?

Na akceptację wniosku mogą liczyć osoby:

 • w wieku od 18 do 80 lat,
 • wnioskujące o pożyczkę jako osoby prywatne,
 • mieszkające i pracujące na terenie Polski,
 • uzyskujące regularny dochód,
 • posiadające ważny dowód osobisty
 • posiadające adres e-mail,
 • mające własny telefon komórkowy,
 • mające Swoje konto bankowe,
 • niefigurujące w żadnym rejestrze dłużników,
 • które uzyskają pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

Wymagane dokumenty

Profi Credit dostosowuje wymagania dokumentacyjne do wnioskowanej kwoty i tak do 9 000 zł wystarczy dowód osobisty i oświadczenie o dochodach. Tylko w niektórych przypadkach możesz zostać poproszony o dostarczenie tylko kopii dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania jak np. rachunku na media.

Pożyczka na raty w kilku krokach

1. Zamawiasz kontakt doradcy. Aby złożyć wniosek o szybką pożyczkę, musisz wypełnić formularz kontaktowy, zostawiając swoje imię i numer telefonu.

2. Rozmowa i decyzja. W ciągu kilku minut oddzwoni do Ciebie doradca finansowy, który w trakcie rozmowy przeprowadzi wstępny proces weryfikacji Twojej zdolności kredytowej. W trakcie tej rozmowy od razu otrzymasz decyzję oraz informację o tym, jaka kwota została Ci przyznana.

3. Podpisanie umowy. Po akceptacji wniosku Twoją obsługę przejmie doradca terenowy. Umówi się on z Tobą na spotkanie w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu, aby dopełnić pozostałych formalności.

4. Wypłata pieniędzy. Po podpisaniu umowy pieniądze są wypłacane przelewem na Twój rachunek bankowy.

Jakie rejestry dłużników sprawdza Profi Credit przed wydaniem decyzji?

Firma sprawdza bazy zadłużonych, jednakże podchodzi elastycznie do informacji w nich umieszczonych. Wynika to z tego, że firma stosuje własne metody oceny ryzyka kredytowego. Daje to szanse na przyznanie pożyczki również osobom z nie najlepszą historią kredytową. Jednakże w przypadku gorszej historii kredytowej i finansowej przyznana kwota pożyczki może być niższa od pierwotnie wnioskowanej.
Klienci są sprawdzani w następujących bazach dłużników:

 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.,
 • Biuro Informacji Gospodarczej Info Monitor S.A. ,
 • Krajowy Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. ,
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczych S.A.

Problemy ze spłatą pożyczki Profi Credit?

Firma rozumie, że są sytuacje życiowe, które mogą wywołać problemy z regularną spłatą zobowiązania. Dlatego przygotowała specjalny pakiet usług dodatkowych. „Twój Pakiet”, o który warto zapytać doradcę w trakcie pierwszej rozmowy. Oferta „Twój Pakiet” daje możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych, czyli z odroczenia lub obniżenia rat o 50%. Jednakże niezależnie od sytuacji, w jakiej się można znaleźć, nie można unikać kontaktu. Zawsze warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i spróbować wspólnie wypracować jakieś rozwiązanie, które pozwoli uniknąć konsekwencji związanych z brakiem spłaty zobowiązania.

Konsekwencje opóźnień spłacie lub braku spłaty zobowiązania?

W przypadku wystąpienia problemów ze spłatą rat Pożyczkodawca może podjąć czynności monitujące i windykacyjne i inne zmierzające do odzyskania wierzytelności, a w tym:.

 1. Naliczyć karne odsetki za nieterminową spłatę.
 2. Wysyłać monity, których koszty poniesie dłużnik.
 3. Przekazać czynności zewnętrznej firmie windykacyjnej.
 4. Dochodzić zwrotu wierzytelności na drodze sądowej.
 5. Przekazać egzekucji zasądzonego długu kancelarii komorniczej.
 6. Wpisać dłużnika do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej oraz BIK.

Klub Dobrego Klienta – oferta Profi Credit dla rzetelnych Klientów

Profi Credit oferuje promocję skierowaną do Klientów, którzy zawarli już umowę, spłacili terminowo 6 rat i zakwalifikowali się do Klubu Dobrego Klienta. Będąc członkiem klubu, można zyskać dodatkowe korzyści, jak m.in. preferencyjne warunki kolejnej pożyczki, priorytetowe wypłaty środków, czy uproszczone procedury. W Klubie Dobrego Klienta za różne czynności nadawane są punkty, które można zamienić na kolejne korzyści takie jak obniżenie rat, odroczenie raty oraz spłata raty punktami.

I. Punktowane czynności Kleinta

Punkty można zbierać za:

1.Wypełnienie wniosku o przyznanie pożyczki. Przyznawane jest za to maksymalnie 130 punktów. Fiema daje Klientom możliwość zebrania Punktów w ramach trzech niezależnych ścieżek wypełnienia Wniosku pożyczkowego:

 • urodziny klienta – 40 punktów,
 • zakwalifikowanie do Oferty Promocyjnej dla Klientów VIP – 40 punktów,
 • za szybkość wypełnienia wniosku pożyczkowego – 20, 30 lub 40 punktów w zależności od szybkości wypełnienia danych.

2. Skorzystanie z oferty promocyjnej dla Klientów VIP. Klient otrzymuje za to 50 punktów.

3. Polecenie oferty innym osobom. Przyznawane jest za to 150 punktów za jednego pozyskanego Klienta.

4. Terminowe spłaty rat. Za spłatę określonych rat pożyczki przyznawane jest 20 punktów.
Punktowana jest spłata pożyczek:

    • z okresem spłaty 6 miesięcy – punktowana jest rata numer 3,
    • z okresem spłaty 12 miesięcy – punktowane są raty numer 6 i 9,
    • z okresem spłaty 18 miesięcy – punktowane są raty numer 6 i 12,
    • z okresem spłaty 24 miesięcy – punktowane są raty numer 6, 12 i 18,
    • z okresem spłaty 30 miesięcy – punktowane są raty numer 6, 12, 18 i 24,
    • z okresem spłaty 36 miesięcy – punktowane są raty numer 12, 18, 24 i 30,
    • z okresem spłaty 48 miesięcy – punktowane są raty numer 12, 18, 24, 30 i 36.

Ponadto firma daje Klientom możliwość zdobycia dodatkowych punktów za inne działania w ramach odrębnych promocji.

II. Korzyści na jakie można wymienić punkty zdobyte w ramach pożyczki Profi Credit

Zgromadzone punkty można wymienić na korzyści takie jak:

  1. Obniżenie dwóch rat o 50% – koszt 100 punktów.
  2. Odroczenie spłaty jednej raty – koszt 100 Punktów.
  3. Spłata jednej raty punktami – koszt 300 Punktów.
III. Warunki wymiany punktów na Korzyści
 1. Punkty zdobyte przy jednej pożyczce można wymienić wyłącznie na korzyści do tej samej pożyczki.
 2. Punkty można wymieniać na wybrane korzyści nie wcześniej niż po terminowej spłacie co najmniej czterech pierwszych rat.
 3. Skorzystanie z korzyści zmienia warunki, co stwarza konieczność zawarcia przez internet aneksu do umowy obejmującego zmiany. Aneks ten mieści zaktualizowany harmonogram spłat i można go pobrać ze Swojego Panelu w Strefie Klienta.
 4. Dyspozycję wymiany punktów na korzyści składa się za pomocą Strefy Klienta, zaznaczając w niej odpowiednie pola.
 5. Aneks podpisuje się, używając pola „Użyj korzyści” w Strefie Klienta. System z automatu prześle do Klienta e-mail z dokumentami w załączeniu.
IV. Korzyści – zasady korzystania z nich

Pożyczka pozabankowa na raty w Profi Credit daje każdemu Wnioskodawcy dodatkowych korzyści, z których można korzystać na następujących zasadach:

 1. Obniżenie dwóch rat w zamian za 100 punktów. Każdy Klient przez cały czas trwania umowy może bezpłatnie obniżyć dwie kolejne raty o 50%. Można obniżyć minimum dwie raty razem, dlatego należy mieć co najmniej 2 raty do spłaty, aby móc wykorzystać tę korzyść. Sumę rat, które pozostają do spłaty po obniżeniu, spłaca się w dodatkowym miesięcznym czasie spłaty, o który zostaje wydłużony czas spłaty. Po obniżeniu otrzymuje się uaktualniony harmonogram spłat. Od kwoty obniżenia nie są naliczane odsetki. Chcąc wykorzystać obniżenie 2 rat, należy złożyć dyspozycję w panelu Strefy Klienta poprzez zaznaczenie pola „Obniżenie dwóch rat o 50%”. Wszystkie informacje o obniżeniu oraz uaktualnione dokumenty są udostępniane w Strefie Klienta.
 2. Odroczenie spłaty jednej raty za 100 punktów. Każdy Klient przez cały czas spłaty może bezpłatnie odroczyć termin spłaty jednej raty. W tym przypadku czas spłaty pożyczki ulega wydłużeniu o jeden miesiąc. Od kwoty odroczonej raty w czasie, o jaki wydłużono termin spłaty raty, nie są naliczane odsetki. Celem odroczenia raty trzeba złożyć dyspozycję w Strefie Klienta, zaznaczając pole „Odroczenie spłaty raty”. Po odroczeniu zmienia się RRSO, dlatego generowany jest nowy harmonogram spłat. Znajdziesz go w Strefie Klienta oraz zostanie on wysyłany na Twój adres mail.
 3. Spłata jednej raty za 300 punktów. Każdy Klient przez cały czas spłaty może spłacić 1 pełną ratę z kapitałem i odsetkami w zamian za zebrane punkty. Celem spłacenia spłaty 1 raty punktami należy zaznaczyć w panelu Strefy Klienta pole „Spłata Raty Punktami (Rabat)”. W przypadku skorzystania z tej opcji obniżona będzie początkowa kwota prowizji o kwotę równą kwocie 1 raty i następuje potrącenie tej kwoty z kwotą 1 raty wskazanej przez Klienta. Przy spłacie jednej raty punktami termin spłaty pożyczki nie ulega przedłużeniu.

Jeżeli Klient nie wykorzysta przyznanych punktów do końca trwania umowy, wówczas punkty przepadają.

Zapoznaj się ze szczegółami promocji Profi Credit:

Ile kosztuje pożyczka Profi Credit?

Reprezentatywny przykład:

 • całkowita kwota pożyczki: 5 000 zł,
 • spłata w 36 miesięcznych ratach,
 • rata miesięczna: 322 zł,
 • stała roczna stopa oprocentowania (RSO): 9,80%,
 • całkowity koszt pożyczki: 6 592 zł (w tym: opłata przygotowawcza 129 zł, prowizja 3 971 zł, odsetki 1 592 zł, „Twój Pakiet” 900 zł),
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 89,93%,
 • całkowita kwota do zapłaty: 11 592 zł.

Stan na dzień 06.06.2019r.

Wady i zalety szybkiej pożyczki na raty Profi Credit

Pożyczka Profi Credit ma co prawda dość liczne zalety, ale też kilka znaczących wad. Jednak poznaj wszystkie za i przeciw i je przeanalizuj je oraz przeczytaj opinie Klientów, nim podejmiesz decyzję.


Zalety:

 • wysoka maksymalna kwota pożyczki wynosząca 25 000 zł dostępna za pierwszym razem,
 • długi 36-miesięczny czas spłaty,
 • niski minimalny wiek Wnioskodawcy wynoszący 18 lat i wysoki maksymalny do 80 roku życia,
 • promocja pozwalająca zdobywać punkty, które można wymieniać na korzyści,
 • możliwość spłaty 1 raty za punkty,
 • możliwość odroczenia spłaty 1 raty za punkty,
 • możliwość obniżenia 2 rat nawet o 50% za punkty,
 • prosty wniosek,
 • udzielana na dowód, bez innych dokumentów i zaświadczeń o dochodach,
 • szybka decyzja i wypłata tuż po decyzji,
 • wypłaty pieniędzy realizowane również w weekendy i święta za pomocą błyskawicznych przelewów,
 • dostępna bez poręczeń i zabezpieczeń.

Wady:

 • firma sprawdza rejestry dłużników BIK, ERIF, KRD, BIG InfoMonitor, KBIG,
 • wymóg posiadania zdolności kredytowej,
 • wymóg posiadania stałego dochodu,
 • wysokie RRSO wynoszące 66,75%,
 • brak pełnej obsługi online – konieczność osobistego spotkania z doradcą terenowym i podpisania umowy,
 • tylko jedna forma wypłaty środków przelewem na rachunek bankowy,
 • brak wzorów dokumentów i formularza informacyjnego na stronie firmy – dostępne są tylko regulaminy promocji,
 • mało przejrzysta strona Pożyczkodawcy.

Opinie Klientów o pożyczce na raty w Profi Credit

Pozabankowa pożyczka na raty w Profi Credit jak zapewne zauważyliście powyżej, ma ciut więcej zalet niż wad. Jednak nie tylko plusy i minusy mówią o realnej wartości danej oferty. Więcej mogą o niej powiedzieć opinie Klientów, którzy mieli okazję z niej korzystać. Dlatego zachęcam Klientów firmy do zaopiniowania pożyczki Profi Credit. Opiszcie swoje doświadczenia, jakość i sposób obsługi w trakcie składania wniosku oraz w czasie spłaty. Wasze subiektywne opinie będą doskonałym źródłem wiedzy dla innych Czytelników mojego bloga, których wstępnie zainteresowała ta oferta.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Profi Credit – pożyczka pozabankowa na raty do 25 000 zł na 36 m-cy

 • marek

  Ta firma ma bardzo złe opinie na innych stronach. Często mówi się, że te pozytywne wystawiają pracownicy firmy. Z tego co słyszałem to jest to dawny Profireal, w którym brałem pożyczkę i była to tragedia. nie jestem pewien czy to ta sama firma ale mimo niskiego kosztu nie wezmę u nich pożyczki. nie chcę sprawdzać na własnej skórze prawdziwośc tych negatywnych opinii.