Ratanaplus – pożyczka na raty przez internet do 10 000 zł na 12 m-cy


Ratanaplus to pozabankowa pożyczka na raty udzielana szybko i wygodnie przez internet. Jest ona udostępniana za pośrednictwem serwisu Ratanaplus.pl, na którym można pożyczyć na dowód kwotę od 600 zł do 10 000 zł na czas od 2 do 12 m-cy. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 158,02%, natomiast maksymalne to 522,03%. Oferta ta wypełnia lukę pomiędzy krótkoterminowymi chwilówkami a długoterminowymi pożyczkami ratalnymi. Wystarczy mieć od 19 do 73 lat, dowód osobisty własny telefon komórkowy i konto w banku, by móc skorzystać z pożyczki Ratanaplus. Jakie wymagania stawia firma wobec Klientów, jakie są warunki oraz ile kosztuje pożyczka Ratanaplus? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części tej recenzji. Wezmę pod lupę pożyczkę Ratanaplus, prześwietlę dokumenty, warunki, zasady oraz koszty i dokładnie je Wam przedstawię. Sprawdzę umowę w poszukiwaniu kruczków i gwiazdek oraz wyszukam i określę wady i zalety tej pożyczki, które co do jednej wypunktuję. W komentarzach pod tą recenzją znajdziesz opinie Klientów o pożyczce.

Ratanaplus pożyczka na raty


Pożyczka Ratanaplus
Szybka pożyczka na raty przez internet rozpatrywana 24/7:

 • dostępna w wysokości od 600 zł do 10 000 zł,
 • spłata w stałych miesięcznych ratach od 2 do 12 miesięcy,
 • dostępna dla osób w wieku od 19 do 73 lat,
 • posiadanie zaległego zobowiązania nie jest przeszkodą w uzyskaniu pożyczki,
 • możliwość otrzymania pieniędzy przelewem ekspresowym,
 • otrzymasz w 100% przez internet bez wychodzenia z domu,
 • indywidualne podejście do każdego wniosku,
 • dostępność przez 24h,
 • minimum formalności,
 • szybka weryfikacja wniosku i wypłata w 15 minut
 • bez opłat za wcześniejszą spłatę,
 • możliwość otrzymania pożyczki refinansującej na spłatę zobowiązania (przedłużenie spłaty),
 • Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi 158,02%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu Ratanaplus.pl?

Właścicielem serwisu jest Aventus Group Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2B p.III, 15 – 888 Białystok, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000355948, NIP 9662029390, REGON 200358089, posiadająca kapitał zakładowy w wysokości 1.500.000,00 zł. Spółka świadczy usługi pośrednictwa kredytowego w rozumieniu ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715) na rzecz Podmiotów Współpracujących. Spółka posiada umocowanie do dokonywania faktycznych i prawnych czynności związanych z przygotowaniem, oferowaniem i zawieraniem umów pożyczek. Umowy pożyczek zawierane są przez Podmioty Współpracujące z Aventus Group tj. przez Pożyczkodawców, którymi są: 1. TUSUMI Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku , ul. Młynowa 38 lok.41, 15-404 Białystok, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000507929. Wpisany do Rejestru Instytucji Pożyczkowych z numerem RIP000406. 2. ARENA Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, ul. Warszawska 6 lok. 32, 15 – 063 Białystok, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000617270. Wpisany do Rejestru Instytucji Pożyczkowych z numerem RIP000407.

Pożyczka ratalna Ratanaplus od Aventus Group

Ratanaplus to wygodne pożyczki ratalne dające możliwość spłaty w ratach, co pozwala na dopasowanie pożyczki internetowej do Swoich potrzeb i możliwości. Długoterminowa pożyczka internetowa oferuje według Pożyczkodawcy atrakcyjne warunki, dzięki którym ma się cieszyć sporym zainteresowaniem, które przełożyło się na ponad 300 tysięcy udzielonych pożyczek. Przyjrzyjmy się zatem jakie warunki są akcentowane i uwypuklane.

Warunki pożyczki Ratanaplus
 1. Minimum formalności. Firma mówi nie formalnościom, stosom dokumentów, dziesiątkom rubryk do wypełnienia i niezliczonym podpisom. Ma być szybko, łatwo i wygodnie bez wychodzenia z domu.
 2. Szybka weryfikacja i przelew. Po szybkiej weryfikacji prostego wniosku, na którego wypełnienie wystarczy chwila, możesz się cieszyć szybką pożyczką online i pieniędzmi na koncie.
 3. Wygodna spłata na raty. Jednorazowa spłata zobowiązania w krótkim czasie jest uciążliwa. Klienci mają zróżnicowane potrzeby i oczekiwania, którym pożyczka Ratanaplus wychodzi naprzeciw. Możesz dzięki niej zaspokoić Swoje potrzeby finansowe i nie martwić się spłatą rozkładając ją na wygodne raty.
 4. Brak ukrytych opłat. Firma gwarantuje Swoim Klientom, że nie będą oni zaskoczeni żadnym drobnym druczkiem, czy zawiłościami formalno-prawnymi umowy.
 5. Bezpieczeństwo i wiarygodność. To kwestie traktowane priorytetowo, dzięki którym szyfrowanie stron czy ścisła ochrona danych osobowych są standardami nowoczesnych usług finansowych.
 6. Indywidualne podejście do każdego Klienta. Każdy Wnioskodawca ma zagwarantowaną opiekę i pomoc oraz wsparcie merytoryczne, tak aby uzyskanie szybkiej pożyczki online było proste i klarowne.
 7. Dostępność online przez 24h. Można uzyskać finansowanie o każdej porze dnia i nocy.

Jakie warunki należy spełniać, aby mogła zostać przyznana szybka pożyczka przez internet w Ratanaplus?

Każdy Pożyczkodawca wyznacza zasadnicze warunki, które musi łącznie spełniać osoba chcąca starać się o przyznanie pożyczki.
W przypadku Ratanaplus, by stać się Klientem, wystarczy, że:

 • jesteś konsumentem w świetle obowiązującego prawa,
 • masz obywatelstwo Polskie,
 • masz ważny dowód osobisty,
 • jesteś w wieku od 19 do 73 lat,
 • dysponujesz własnym telefonem komórkowym oraz e-mailem,
 • masz rachunek bankowy w dowolnym Polskim banku,
 • założysz profil Klienta na stronie Pożyczkodawcy,
 • przejdziesz pozytywnie weryfikację oraz ocenę zdolności kredytowej.

Jakie są kryteria oceny zdolności kredytowej niezbędnej do otrzymania pożyczki w Ratanaplus?

Przy ocenie wypłacalności Wnioskodawcy brane jest pod uwagę m.in.:

 • posiadanie udokumentowanego dochodu,
 • brak egzekucji komorniczej,
 • brak wpisów w rejestrach dłużników naruszających obowiązki terminowego regulowania należności finansowych,
 • brak niespłaconych zobowiązań względem Pożyczkodawcy.

W Ratanaplus pożyczkę na raty weźmiesz przez internet w 5 szybkich krokach

Jak skorzystać z pożyczki Ratanaplus
Procedury związane z pobraniem pożyczki wyglądają następująco:

 1. Na stronie pożyczkodawcy przy pomocy suwaków wybierasz kwotę oraz liczbę rat. W ten sposób dopasowujesz wysokość raty do Swoich indywidualnych możliwości finansowych. Po ustaleniu optymalnej wysokości zobowiązania klikasz przycisk „weź pożyczkę”.
 2. Wypełniasz krótki formularz rejestracyjny.
 3. Potwierdzasz poprawność rachunku bankowego. Możesz to zrobić na dwa sposoby:
  Klasycznie dokonując z własnego rachunku bankowego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 0,01 zł na konto Pożyczkodawcy.
  Ekspresowo bez konieczności dokonywania opłaty weryfikacyjnej. Nie musisz posiadać żadnych środków na koncie, gdyż jest to metoda bez przelewowa. Ta metoda jest realizowana za pomocą aplikacji Kontomierz, z której otrzymujesz link, przez który logujesz się do Swojego konta bankowego.
 4. Oczekujesz na decyzję pożyczkową. Otrzymasz ja za pośrednictwem wiadomości SMS wysłanej na numer telefonu podany we wniosku. Decyzja będzie też udostępniona drogą telefoniczną albo poprzez komunikat znajdujący się w Profilu Klienta. Po dokonanej weryfikacji Klienta i ocenie jego zdolności kredytowej Pożyczkodawca może zaproponować pożyczkę w innej wysokości niżeli wnioskowana.
 5. Odbierasz pieniądze. Środki będą przekazane na Twoje konto bankowe zaraz po tym, jak otrzymasz SMS potwierdzający pozytywną decyzję kredytową. Pieniądze możesz otrzymać przelewem ekspresowym lub tradycyjnym, w zależności od banku, w którym posiadasz konto. Jeżeli wybierzesz przelew tradycyjny, to czas oczekiwania na zaksięgowanie pieniędzy na Twoim koncie będzie zależał od sesji przychodzących i wychodzących (sesji bankowych) Twojego banku oraz tego, z którego wykonano przelew.

Pożyczka ratalna Ratanaplus, a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa jest jednym z podstawowych czynników mających wpływ na przyznanie pożyczki. Zdolność kredytowa jest oceniana na podstawie istniejących informacji, informacji uzyskanych od Pożyczkobiorcy oraz uzyskanych w wyniku weryfikacji w Biurach Informacji Gospodarczej (BIG). W przypadku negatywnej oceny zdolności kredytowej nie musi się to skończyć definitywnym odrzuceniem wniosku. Wnioskodawcy może zostać zaproponowana inna niższa od wnioskowanej kwota, która nie przekroczy jego możliwości.

Jakie rejestry dłużników sprawdza Ratanaplus?

Wnioskodawcy są weryfikacji w bazach zadłużonych takich jak:.

 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

Dlaczego nie została Ci przyznana pożyczka na raty przez internet w Ratanaplus?

Przyczyn wydania odmownej decyzji może być dużo, aczkolwiek do najczęstszych należą:

 • Podanie we wniosku błędnych lub nieprawdziwych danych.
 • Podanie nienależącego do Wnioskodawcy konta do przelewu środków, lub telefonu komórkowego.
 • Widnienie w bazach dłużników (KRD, ERIF, KBIG) z tytułu nieterminowego regulowania bieżących zobowiązań finansowych.
 • Brak zdolności kredytowej. Po weryfikacji w bazach dłużników okazało się, że nie można zaproponować żadnej kwoty, gdyż każde kolejne zobowiązanie przekroczyłoby możliwości finansowe Klienta.

W przypadku uzyskania negatywnej decyzji z powodu wpisów w bazach dłużników otrzymasz informację o tym przez SMS oraz mailem.

Czy można odstąpić od umowy pożyczki Ratanaplus?

Każdy Klient ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Celem odstąpienia od umowy należy przesłać do Pożyczkodawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Stanowi ono załącznik do umowy i można je przesłać drogą pocztową lub w formie skanu na mail Pożyczkodawcy. Przy odstąpieniu od umowy nie później niż w terminie 30 dni od dnia jego przesłania odstąpienia należy zwrócić całą kwotę pożyczki wraz z odsetkami kapitałowymi. Odsetki te są naliczane od dnia przelewu środków na konto Klienta do dnia poprzedzającego upływ 30 dni od dnia odstąpienia. Jeżeli w tym terminie nie nastąpi zwrot środków, wówczas Pożyczkodawca jest uprawniony do naliczania odsetek za opóźnienie w wysokości równej dwu krotności sumy stopy referencyjnej Narodowej Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych (odsetki maksymalne za opóźnienie), obecnie 14% w skali roku. Wysokość odsetek kapitałowych w stosunku dziennym należnych w terminie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy wynosi: 0,027%, natomiast po upływie tego terminu wysokość odsetek maksymalnych za opóźnienie w stosunku dziennym wynosi: 0,038%.

Wcześniejsza spłata pożyczki Ratanaplus pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach

Jesteś uprawniony do spłaty całości lub części zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę. Ponadto w przypadku wcześniejszego zwrotu całości lub części środków, całkowity koszt pożyczki ratalnej ulega obniżeniu stosownie do rzeczywistego czasu korzystania ze środków.

Czym skutkuje nieterminowa spłata pożyczki na raty?

Spłata powinna następować zgodnie z harmonogramem spłaty rat stanowiącym załącznik do umowy. W przypadku przekroczenia terminów spłaty, Pożyczkodawca od dnia następnego po oznaczonym w harmonogramie jest uprawniony do naliczania odsetek za opóźnienie w wysokości równej dwu krotności sumy stopy referencyjnej Narodowej Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych (odsetki maksymalne za opóźnienie), obecnie 14% w skali roku. Jeżeli zaległość w spłacie raty przekroczy 30 dni, wówczas umowa może zostać rozwiązana w trybie natychmiastowym i pożyczka ratalna staje się natychmiast wymagalna.

Ile kosztuje szybka pożyczka ratalna Ratanaplus?

Reprezentatywny przykład:

 • kwota pożyczki: 10 000 zł,
 • czas spłaty: 12 miesięcy,
 • rata miesięczna: 1 333,98 zł (w tym: kapitał 795,83 zł; odsetki 83,32 zł; prowizja 454,83 zł),
 • całkowita kwota do spłaty: 16 007,76 zł,
 • koszty: 6 007,76 zł (w tym prowizja i odsetki kapitałowe),
 • oprocentowanie stopa stała: 10% w stosunku rocznym,
 • RRSO: 158,02%.

Stan na dzień 03.05.2019r.
Maksymalna rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 787,92%.

Tabela opłat i prowizji

Tabela opłat i prowizji pożyczki Ratanaplus

Wady i zalety pożyczki Ratanaplus

Pożyczka przez internet w Ratanaplus ma dosyć szeroki wachlarz zalet, ale też kilka wad, z których najważniejsze to wysoki koszt, wymóg posiadania stałego dochodu, sprawdzanie baz dłużników oraz ocena zdolności kredytowej. Warto jednak poznać wszystkie plusy i minusy, by je przeanalizować przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tej oferty.


Zalety:

 • dość wysoka maksymalna kwota, nawet do 10 000 zł,
 • Wnioskodawcy nie są sprawdzani w bazach BIK i BIG InfoMonitor, ,
 • niski minimalny wiek pożyczkobiorcy wynoszący 19 lat i dosyć wysoka górna granica wieku 73 lata,
 • akceptowane wiele źródeł dochodu, a w tym nawet alimenty,
 • dostępność również dla prowadzących działalność,
 • indywidualne podejście do każdego wniosku,
 • zaległości w spłacie innych zobowiązań nie przeszkadzają w uzyskaniu finansowania,
 • obsługa wniosków i wydawanie decyzji kredytowych przez całą dobę 7 dni w tygodniu,
 • brak wymogu dokonywania przelewu weryfikacyjnego (dostępna usługa Kontomatik),
 • błyskawiczna decyzja i wypłata w 15 minut,
 • możliwość otrzymania pieniędzy przelewem ekspresowym,
 • brak prowizji za wcześniejszą spłatę – wcześniejsza spłata obniża koszty,
 • możliwość otrzymania pożyczki refinansującej na spłatę zobowiązania (przedłużenie spłaty),
 • pożyczka w 100% przez internet bez wychodzenia z domu,
 • Biuro Obsługi Klienta pracujące również w soboty i niedziele,
 • pożyczka bez poręczeń i zabezpieczeń,
 • wzory dokumentów, umowy i formularza informacyjnego są udostępnione na stronie Pożyczkodawcy.

Wady:

 • firma sprawdza bazy dłużników ERIF, KRD, KBIG,
 • maksymalna kwota 10 000 zł dostępna dopiero za 2 razem – nowy Klient może pożyczyć do 5 000 zł,
 • krótki 12-miesięczny czas spłaty,
 • bardzo wysokie w stosunku do konkurencji RRSO wynoszące 158,02%,
 • wysoki koszt w stosunku do konkurencji,
 • wymóg posiadania stałego udokumentowanego dochodu,
 • konieczność dostarczenia dokumentu potwierdzającego dochód,
 • brak promocji dla stałych Klientów,
 • wymagana zdolność kredytowa.

Opinie Klientów o szybkiej pożyczce na raty w Ratanaplus

Zapewne zauważyliście powyżej, że szybka pożyczka ratalna w Ratanaplus ma ciut więcej plusów niż minusów. Atuty tej oferty są niepodważalne, ale kilka spośród jej negatywów może mieć kluczowe znaczenie dla wielu Klientów. Plusy i minusy oferty to jedno, ale o jej prawdziwej wartości mogą równie dużo powiedzieć opinie Klientów, którzy mieli okazję z niej korzystać. Dlatego gorąco zachęcam Klientów Ratanaplus do zaopiniowania tej pożyczki. Opiszcie jakość i sposób obsługi Klienta oraz swoje doświadczenia związane zarówno z pobraniem, jak i spłatą zobowiązania. Wasze subiektywne opinie będą najlepszym źródłem wiedzy dla Czytelników mojego bloga potencjalnie zainteresowanych tą ofertą.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.