Sesja giełdowa – definicja, pojęcie i jego wyjaśnienie


Czym jest sesja giełdowa? Jaka jest definicja sesji giełdowej? Znajdziesz tutaj wszystko, co musisz i co warto wiedzieć o sesji giełdowej – sprawdź pojęcie i jego wyjaśnienie.

Sesja giełdowa - definicja, pojęcie

Definicja sesji giełdowej

Sesja giełdowa to określony czas, podczas którego odbywa się handel instrumentami finansowymi na giełdzie. Jest to ustalony okres, w którym inwestorzy mogą kupować i sprzedawać akcje, obligacje, kontrakty terminowe lub inne instrumenty finansowe.

Typowo, sesje giełdowe mają określone godziny otwarcia i zamknięcia, w których inwestorzy mogą dokonywać transakcji. Na przykład, na giełdzie nowojorskiej (NYSE) sesja giełdowa rozpoczyna się o godzinie 9:30 rano i kończy o godzinie 16:00. Podobnie, na giełdzie londyńskiej (LSE) sesja giełdowa trwa od godziny 8:00 do godziny 16:30.

W czasie sesji giełdowej inwestorzy mogą śledzić bieżące notowania instrumentów finansowych, podejmować decyzje inwestycyjne oraz realizować transakcje. Ceny instrumentów finansowych na giełdzie są ustanawiane na podstawie popytu i podaży, a handel odbywa się za pośrednictwem maklerów giełdowych lub platform elektronicznych.

Sesje giełdowe różnią się w zależności od lokalizacji i typu instrumentów finansowych. Na przykład, niektóre giełdy mają sesje tylko w dni robocze, podczas gdy inne mogą działać również w weekendy. Ponadto niektóre instrumenty finansowe, takie jak kontrakty terminowe, mogą być przedmiotem sesji giełdowych o określonych godzinach, które różnią się od sesji dla akcji czy obligacji.

Warto zauważyć, że poza sesją giełdową, na rynkach finansowych istnieje również handel pozasesyjny, który odbywa się poza oficjalnymi godzinami sesji. Handel pozasesyjny może mieć ograniczoną płynność i wpływ na ceny instrumentów finansowych, gdyż jest dostępny tylko dla niektórych inwestorów i ma niższą aktywność handlową niż w trakcie sesji giełdowej.

Sprawdź wyjaśnienia innych pojęć:

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.