Super Rata – szybka pożyczka na raty do 6 000 zł na 30 m-cy 2


Super Rata to szybka pożyczka na raty udzielana w 100% przez internet szybko i wygodnie. Można ją otrzymać na dowolny cel od 1 000 zł do 6 000 zł na czas od 12 do 30 miesięcy. Ofertę tą cechuje prosty formularz wniosku i minimum formalności, a decyzja jest podejmowana nawet w 1 minutę. Pożyczka Super Rata jest dostępna dla osób w wieku od 21 bez górnej granicy wieku. Spośród konkurencji wyróżnia ją to, że można otrzymać kolejną pożyczkę po spłacie 3 rat poprzedniej. Ponadto otrzymasz ją na dowód, bez zaświadczeń o dochodach, a w przypadku przedterminowej spłaty firma nie naliczy opłat za wcześniejszą spłatę. RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 117,04%. Tyle tytułem wstępu. Zastanawiasz się na pewno, jakie są warunki i wymagania oraz ile kosztuje pożyczka w Super Rata? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Wezmę pod lupę pożyczkę Super Rata, prześwietlę dokumenty, warunki, zasady, koszty i gruntownie ją Wam zrecenzuję. Poszukam kruczków i gwiazdek oraz wad i zalet, które wypunktuję. W komentarzach pod tą recenzją znajdziesz opinie Klientów o pożyczce oraz firmie Aiqlabs Sp. z o.o., która jest Pożyczkodawcą.

Super Rata szybka pożyczka na raty


Super Rata
Szybka pożyczka na raty:

 • wysokość pożyczki od 1 000 zł do 6 000 zł,
 • udzielana na czas od 12 do 30 miesięcy,
 • możliwa kolejna pożyczka po spłacie 3 rat,
 • prosty formularz i minimum formalności,
 • rejestrujesz się bez przelewu weryfikacyjnego,
 • decyzja nawet w 1 minutę,
 • dostępna dla osób w wieku od 21 bez górnej granicy wieku,
 • udzielana w 100% przez internet, szybko i wygodnie,
 • oferuje wygodne raty dopasowane do Twoich możliwości,
 • otrzymasz ją na dowód, bez zaświadczeń o dochodach,
 • bez opłat za wcześniejszą spłatę,
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 96,84%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu superrata.pl?

Serwis jest marką należącą do firmy Aiqlabs Sp. z o.o. będącej instytucją pożyczkową działającą w oparciu o przepisy prawa polskiego określone w Kodeksie cywilnym oraz ustawie o kredycie konsumenckim. Aiqlabs Sp. z o.o. ma siedzibę w Warszawie, przy ul. Inflancka 11/27, 00-189 Warszawa. Jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000551150, NIP: 5252607460, REGON: 360301004, kapitał zakładowy w wysokości 300000 zł. Spółka jest również właścicielem serwisu Supergrosz.pl, za pośrednictwem którego oferuje wyższe pożyczki na dłuższy czas.

Co w trawie piszczy – czyli tytułem wstępu kilka słów o ofercie Super Rata

Co o sobie piszą? Według Super Rata ich oferta jest doskonałym sposobem na szybkie i wygodne pożyczanie. To alternatywa dla chwilówek, gdyż nie narzuca konieczności jednorazowej spłaty. To komfortowa pożyczka ratalna, którą można elastycznie dopasować do Swoich możliwości finansowych i spłacać dopasowane do Siebie raty. Super Rata gwarantuje wnioskodawcom łatwy, szybki i komfortowy proces pożyczania pieniędzy, bez zamartwiania się zaświadczeniami i innymi dokumentami. Procedury pożyczkowe odbywają się całkowicie przez internet na podstawie podstawowych informacji. Rejestrując się, nie musisz wykonywać przelewów weryfikacyjnych, a Twój wniosek zostanie błyskawicznie przeanalizowany i w 1 minutę otrzymasz decyzję pożyczkową. Firma podkreśla, że sprawna i bezproblemowa pożyczka jest jej dewiza.

Super Rata – dlaczego warto?

Szybkie pożyczki pozabankowe w Super Rata to między innymi:

 1. Wygoda i prostota – pożyczka ratalna Super Rata gwarantuje minimum formalności oraz prostotę wnioskowania. Wybierz kwotę pożyczki oraz okres kredytowania, a przelejemy pożyczkę na Twoje konto nawet w 15 minut.
 2. Wszystko online – pożyczki są udostępniane wyłącznie przez internet, bez potrzeby wykonywania przelewów, dostarczania dokumentów, czy odsyłania umowy kurierem. Wszystkie formalności załatwisz w kilka minut przy użyciu komputera, telefonu lub tabletu.
 3. Bezpieczeństwo i zaufanie – firma stosuje zaawansowane metody weryfikacji tożsamości i ochrony danych. Dzięki temu masz gwarancję, że Twoje dane są przechowywane i przetwarzane w zgodzie z przepisami prawa i z zachowaniem surowych zasad bezpieczeństwa.
 4. Brak zabezpieczeń – Pożyczkodawca nie wymaga żadnych zabezpieczeń w postaci zastawów, czy poręczeń. Niewymagane też jest zawarcie umowy dodatkowej jak na przykład umowy ubezpieczenia spłaty pożyczki.

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczce w Super Rata?

Zanim przejdziemy do dalszej części recenzji, przeczytajcie kilka ważnych informacji o pożyczce Super Rata. O te kwestie najczęściej pytają Klienci firmy.

 1. Możliwość otrzymania drugiej pożyczki przed spłatą obecnej? Tak. Firma dopuszcza możliwość pobrania kolejnej pożyczki, jeżeli spłaciłeś terminowo co najmniej 3 pierwsze raty aktywnej pożyczki.
 2. Wydłużenie terminu spłaty pożyczki. Niestety w tym przypadku nie jest to możliwe i firma nie oferuje takiego rozwiązania.
 3. Pożyczka Super Rata, a posiadanie kredytu w banku. Posiadanie kredytu lub kredytów w banku nie stanowi przeszkody w uzyskaniu pożyczki w Super Rata pod warunkiem, że zachowana jest zdolność kredytowa. Przed podjęciem decyzji kredytowej wnioskodawca jest sprawdzany w rejestrach dłużników m.in. BIK, BIG InfoMonitor, ERIF oraz KRD w celu ocenienia zdolności kredytowej. Jeżeli pożyczka w Super Rata pomimo posiadania innych zobowiązań nie zaburzy Twojej zdolności kredytowej, to nie będzie przeciwwskazań, abyś ją otrzymał.
 4. Odmowa udzielenia pożyczki, a kolejny wniosek. W przypadku odmowy udzielenia pożyczki kolejny wniosek możesz złożyć dopiero po upływie 30 dni.

Dla kogo może zostać przyznana szybka pożyczka na raty w Super Rata?

Pożyczkodawca wyznacza ścisłe warunki kardynalne, które musi łącznie spełniać osoba chcąca ubiegać się o pożyczkę.
Warunkami tymi są:

 • bycie w wieku 21 i więcej lat,
 • posiadanie numeru PESEL,
 • posiadanie stałego źródła dochodu,
 • posiadanie stałego miejsca zamieszkania,
 • nieposiadanie negatywnej historii kredytowej w BIK, BIG InfoMonitor, KRD, ERIF i innych rejestrach.

Ratalna pożyczka gotówkowa na dowolny cel konsumpcyjny nie może być przeznaczona na cel związany z działalnością gospodarczą.

Dokumenty konieczne do otrzymania pożyczki w Super Rata

Szybkość obsługi wymaga maksymalnego uproszczenia procedur i ograniczenia wymagań dokumentacyjnych. Dlatego jedynym dokumentem, który będzie Ci potrzebny, jest dowód osobisty. Nie musisz nawet przesyłać skanu dowodu, a będziesz potrzebował tylko danych z niego, by poprawnie wypełnić formularz wniosku. Zaświadczenie o dochodach także nie jest wymagane, ani też nie trzeba dokumentować dochodu w żaden inny sposób.

Pożyczka na raty w 3 krokach

Szybka pożyczka na raty jest osiągalna dosłownie w 3 krokach. Wykonasz je w niecałe 15 minut i tylko tyle dzieli Cię od odebrania środków.

 1. Krok. Dopasujesz pożyczkę do swoich potrzeb, wybierając za pomocą suwaków kwotę i liczbę rat, a następnie klikasz odnośnik „Weź Pożyczkę”.
 2. Krok. Wypełniasz formularz rejestracyjny, podając podstawowe informacje o sobie. Nie musisz przy tym dokonywać żadnych opłat rejestracyjnych.
 3. Krok. Czekasz na ocenę wniosku i wydanie decyzji kredytowej. Po zatwierdzeniu wniosku i pozytywnej decyzji kredytowej pieniądze są niemal natychmiast przelewane na Twoje konto bankowe (lub odbierasz je w inny sposób, o czym poniżej).

Szybka pożyczka Super Rata oferuje 3 sposoby weryfikacji danych wnioskodawcy, a zarazem wypłaty środków

W celu przeprowadzenia weryfikacji tożsamości i potwierdzenia rejestracji można wybrać jedną z trzech metod:

 1. Logowanie do konta bankowego wnioskodawcy, na które ma zostać przelana kwota pożyczki poprzez aplikację GroszConnect. W tym przypadku dochodzi do darmowego kilkusekundowego połączenia z kontem bankowym pożyczkobiorcy za pomocą zaszyfrowanego połączenia SSL. W czasie połączenia porównywane są dane z konta z danymi podanymi we wniosku o udzielnie pożyczki, bez zapisu żadnych danych. Ten sposób weryfikacji bardzo przyśpiesza procedury i pozwala na niezwłoczne przekazanie pieniędzy.
 2. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 zł z konta bankowego wnioskodawcy tytułem opłaty rejestracyjnej. Przelew ten można wykonać bezpośrednio z konta Pożyczkobiorcy lub z wykorzystaniem systemu „BlueCash”. Po weryfikacji 1 zł jest niezwłocznie zwracany Klientowi.
 3. Wypłata pożyczki ratalnej w postaci czeku Giro. Jeżeli wybierzesz tę formę wypłaty środków, to Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana przy realizacji czeku Giro za okazaniem dowodu osobistego w dowolnej placówce Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej podczas wypłaty pieniędzy.

Z jakich powodów szybka pożyczka na raty może nie zostać przyznana?

Przyczyn wydania negatywnej decyzji kredytowej może być tyle ilu wnioskodawców i sytuacji, czyli dużo. Jednakże do najczęstszych należą:

 • jesteś odnotowany w rejestrze dłużników BIK, BIG InfoMonitor, ERIF lub KRD,
 • na podstawie zebranych informacji negatywnie oceniono Twoją zdolność kredytową, jako niosącą duże ryzyko niespłacenia pożyczki,
 • zakończone niepowodzeniem wielokrotne próby nawiązania kontaktu telefonicznego w sprawie informacji zawartych we wniosku.

W jakich rejestrach dłużników jest sprawdzana szybka pożyczka Super Rata?

Między innymi celem oceny zdolności kredytowej przed udzieleniem pożyczka na raty Wnioskodawcy są sprawdzani w bazach danych:

 • Biuro Informacji Kredytowej,
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej,
 • Krajowy Rejestr Długów,
 • Rejestr Dłużników ERIF,
 • Wewnętrzna baza danych Pożyczkodawcy,
 • Bazy danych uczestników Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej.

Ile kosztuje i czy jest możliwe odstąpienie od umowy pożyczki?

Masz prawo do odstąpienia od umowy pożyczki ratalnej w terminie 14 dni od daty jej zawarcia. Należy w tym celu przesłać na adres Pożyczkodawcy oświadczenia o odstąpieniu (stanowi załącznik do umowy). Przy odstąpieniu masz obowiązek zwrócić wypłaconą pożyczkę wraz z odsetkami ustawowymi nie później niż w terminie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu. Odstąpienie od udzielonej pożyczki niestety skutkuje zablokowaniem możliwości wnioskowania o kolejne pożyczki w przyszłości.

Wcześniejsza spłata pożyczki Super Rata

Jesteś uprawniony do częściowej lub całkowitej spłaty pożyczki ratalnej w Super Rata przed ostatecznym terminem spłaty określonym w umowie. W takim wypadku całkowity koszt pożyczki ulegnie obniżeniu o odsetki za okres, o który skrócono czas kredytowania oraz prowizję administracyjną (o ile była naliczona). Nie ulegnie natomiast obniżeniu prowizja przygotowawcza, jako poza odsetkowy jednorazowy koszt pożyczki niezależny od okresu kredytowania.

Co kiedy pożyczka na raty nie będzie terminowo spłacana?

W przypadku opóźnienia w płatności lub jego całkowitego braku możesz zostać obciążony odsetkami za opóźnienie. Są one naliczane w wysokości odsetek maksymalnych, określonych art. 481 § 2(1) Kodeksu cywilnego, tj. równymi dwu krotności sumy aktualnej stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych (w stosunku rocznym). Na dzień 02.04.2019r odsetki maksymalne za opóźnienie wynoszą 14% w stosunku rocznym. Zmiana stopy odsetek maksymalnych za opóźnienie następuje w przypadku zmiany stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego, odpowiednio do zmiany tej stopy. Wobec dłużnika mogą zostać również podjęte działania mające na celu odzyskanie wierzytelności. Odzyskanie długu może też zostać przekazane do obsługi przez zewnętrzny podmiot. Ponadto w przypadku bezskuteczności działań windykacyjnych dochodzenie zwrotu pożyczki może być przeprowadzone na drodze postępowania sądowego. W sytuacji, kiedy zaległość przekroczy 200 zł, Pożyczkodawca ma prawo przekazać informacje o zaległych zobowiązaniach do Biur Informacji Gospodarczej.

Ile kosztuje szybka pożyczka na raty Super Rata?

Reprezentatywny przykład:

 • kwota pożyczki: 6 000 zł,
 • czas spłaty: 30 miesięcy,
 • rata: 426,87 zł na miesiąc,
 • całkowita kwota do zapłaty: 12 806,05 zł, (w tym: prowizja 3 300,00 zł, odsetki 3 506,05 zł),
 • zmienna stopa oprocentowania 10,00 % w stosunku rocznym,
 • RRSO: 96,84%.

Stan na dzień 02.04.2019r.

Wady i zalety pożyczki Super Rata

Pożyczka Super Rata ma sporo zalet, ale też niemało wad, dlatego przyjrzyj się im dokładnie, zanim podejmiesz decyzję.


Zalety:

 • dość wysoka kwota pożyczki, nawet do 6 000 zł dostępna za pierwszym razem,
 • długi 30-miesięczny czas spłaty,
 • niski minimalny wiek pożyczkobiorcy wynoszący 21 lat,
 • brak górnej granicy wieku wnioskodawcy,
 • mało formalności,
 • udzielana na dowód, bez dokumentów i zaświadczeń o dochodach,
 • błyskawiczna decyzja nawet w 1 minutę,
 • możliwość wypłaty pieniędzy przelewem lub czekiem GIRO,
 • brak prowizji za wcześniejszą spłatę,
 • pożyczka całkowicie przez internet,
 • długie godziny pracy Biura Obsługi Klienta,
 • pożyczki są udzielane również w soboty.

Wady:

 • firma sprawdza wszystkie bazy dłużników typu BIK, ERIF, KRD i BIG InfoMonitor, KBIG i inne,
 • wysokie RRSO wynoszące najmniej 96,84%,
 • wymóg posiadania stałych dochodów,
 • brak możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki,
 • brak promocji dla stałych Klientów,
 • zmienne oprocentowanie w czasie trwania umowy,
 • rezygnacja z pożyczki blokuje możliwość otrzymania kolejnej,
 • wysoki koszt pożyczki w stosunku do konkurencji.

Opinie Klientów o pożyczce Super Rata

Szybka pożyczka na raty w Super Rata jak zapewne zauważyliście powyżej, ma równie liczne zalety, co wady. Dlatego myślę, że o jej wartości również sporo powiedzą opinie Klientów, którzy mieli okazję z niej korzystać. Dlatego zachęcam Klientów firmy do zaopiniowania pożyczki Super Rata oraz opisania jakości i sposobu obsługi Klienta, czy swoich doświadczeń. Wasze subiektywne opinie będą najlepszym źródłem wiedzy dla innych Czytelników mojego bloga potencjalnie zainteresowanych tą ofertą.

Nie możesz się zdecydować?:

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy do “Super Rata – szybka pożyczka na raty do 6 000 zł na 30 m-cy

 • Anonim

  Świetny opis pożyczki. Zastanawiałem się czy wziąć ale po przeczytaniu odpuściłem. Stały dochód mam jak najbardziej ale jestem w BIK więc sobie odpuściłem. RRSO prawie 100% i sprawdzają wszystkie rejestry dłużników? Powodzenia! Poszukam taniej.