SWIFT – definicja, pojęcie i jego wyjaśnienie


Czym jest SWIFT? Jaka jest definicja SWIFT? Znajdziesz tutaj wszystko, co musisz i co warto wiedzieć o SWIFT – sprawdź pojęcie i jego wyjaśnienie.

SWIFT - definicja, pojęcie
SWIFT to skrót od Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (Towarzystwo Telekomunikacji Bankowej Międzynarodowej). Jest to międzynarodowa organizacja działająca jako dostawca usług telekomunikacyjnych dla sektora finansowego.

SWIFT zapewnia globalną infrastrukturę telekomunikacyjną, która umożliwia bezpieczne i niezawodne przekazywanie informacji finansowych i komunikatów między bankami, instytucjami finansowymi i innymi podmiotami w różnych częściach świata. Jest powszechnie stosowana w międzynarodowych operacjach finansowych, takich jak przelewy międzynarodowe, rozliczenia transakcji, wymiana informacji handlowych i inne.

Głównym produktem oferowanym przez Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication jest standardowa platforma komunikacyjna o nazwie SWIFTNet, która umożliwia bezpieczną i szybką wymianę danych i komunikatów między uczestnikami. Platforma ta wykorzystuje unikalne identyfikatory i protokoły, które zapewniają poufność, integralność i autentyczność przesyłanych informacji.

SWIFT obsługuje również standardy komunikacyjne, takie jak standard wiadomości FIN (Financial Information Network), które określają formaty i struktury przekazywanych danych finansowych. Dzięki temu banki i instytucje finansowe mogą skutecznie komunikować się między sobą, wymieniać informacje i przeprowadzać transakcje na całym świecie.

Należy zauważyć, że Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication nie przetwarza pieniędzy ani nie jest związane z procesem rozliczeń finansowych. Jest to jedynie platforma telekomunikacyjna, która umożliwia bezpieczną wymianę danych między uczestnikami transakcji finansowych.

W skrócie SWIFT to międzynarodowa organizacja i platforma telekomunikacyjna, która umożliwia bezpieczną i niezawodną wymianę informacji finansowych między bankami i instytucjami finansowymi na całym świecie.

Sprawdź wyjaśnienia innych pojęć:

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.