Tkwij dalej w długach… i narzekaj nic nie robiąc…


Tkwij dalej w długach… i narzekaj nic nie robiąc… lub podejmij walkę ze swoimi długami i odzyskaj wolność finansową.
Tkwij dalej w długach

Jedni siedzą i płaczą nas swym losem zadłużonego wciąż nic nie robiąc. Inni podejmują walkę ze swoimi długami. Do której grupy Ty należysz?

Jesteś kowalem własnego losu!

Ty podejmujesz decyzje i Ty za nie odpowiadasz, bo to twoje życie. To samo dotyczy twoich długów. Sprawa się jednak komplikuje w sytuacji kiedy masz rodzinę. Wówczas podejmowane przez ciebie decyzje mają na nią bezpośredni wpływ. Reperkusje twoich błędnych decyzji uderzają w was wszystkich.

Nie radzisz Sobie ze spłatą zobowiązań lub przestałeś je całkiem spłacać?

Można walczyć z długami w różny sposób. Można spróbować negocjacji z komornikiem. Jeżeli dług jest niewielki, można zacisnąć pasa i powoli go spłacić. Co natomiast zrobić w sytuacji kiedy pomimo wszelkich starań nie spłaca się nawet odsetek? W tej sytuacji twoje walka z długami staje się nie dość, że syzyfowa, to ponadto bezcelowa.

Zamiast walki z długami przypominającej walkę z wiatrakami, pomyśl o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

Czy wiesz, że dzięki niej możesz skutecznie się oddłużyć i wierz mi, że dasz radę!

Musisz dojrzeć do decyzji o podjęciu walki z długami

Tkwienie w długach, to jak życie z alkoholikiem. Po pewnym czasie stajesz się współuzależnionym. Tak jak dojrzewasz do decyzji o odejściu od alkoholika, tak musisz dojrzeć do decyzji o odejściu od długów. Kiedy jesteś zadłużonym od dłuższego czasu, to przyzwyczajasz się do tego stanu. Wykonujesz tylko drobne ruchy obronne przed komornikiem. Poza tym tkwisz w stanie niewiary w możliwość pozbycia się wszystkich zadłużeń. Musi się zdarzyć coś, co pchnie Cię do działania. Taka drobna iskra, która zapali lont.

Następnie musisz tę walkę podjąć

Walka jest jak najbardziej potrzebna, jednakże powinieneś:

  • walczyć z długami mądrze, a nie ciężko,
  • nie walczyć z długami na oślep,
  • nie szukać cudownych pożyczek oddłużeniowych (w ten sposób tylko powiększysz dług i jedynie przesuniesz w czasie konieczność jego spłaty,
  • zapomnieć o darmowych rozwiązaniach, jak np. darmowa pomoc prawna świadczona w odpowiednich punktach, najczęściej przez studentów prawa, którzy o upadłości mają blade pojęcie.

Co powinieneś zrobić?

Przede wszystkim powinieneś uwierzyć we własne siły. Powinieneś też wiedzieć, że sądy są bardzo przychylne osobom ogłaszającym upadłość (więcej o tym dowiesz się TUTAJ).

Skorzystaj z najbardziej rozsądnego rozwiązania, które Ci proponuję

Chciałbyś wiedzieć jak przejść postępowanie upadłościowe? Nurtuje Cię wiele pytań i wątpliwości z nim związanych? Szukasz pomocy i odpowiedzi na nie? Tutaj znajdziesz potrzebną wiedzę dosłownie na tacy. Wykorzystaj to! Zawalcz o przyszłość Swoją i bliskich! Ogłoś upadłość konsumencką, stań się wolnym człowiekiem i rozpocznij nowe życie bez długów z czystą kartą.

To będzie dla Ciebie łatwiejsza, niż myślisz. Nie tkwij dalej w długach, Zacznij walkę z nimi i zawalcz o lepsze jutro dla Siebie i Swoich bliskich!

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.