Ubezpieczenie PZU Auto OC i AC


Poznaj ubezpieczenie PZU Auto OC i AC na pojazdy, np. samochód, czy motocykl. Przeczytaj recenzję poniższą ubezpieczenia PZU Auto oraz opinie Klientów o tych polisach. PZU Auto OC to obowiązkowe ubezpieczenie dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zapewnia ono między innymi bezpośrednią likwidację szkody, Zieloną Kartę oraz pomoc w drodze. Jest ono gwarancją realizacji roszczeń i wypłaty gotówki dla osób, którym kierowca ubezpieczonego pojazdu wyrządzi szkodę w wypadku bądź kolizji. Z kolei PZU Auto AC to dla Ciebie zabezpieczenie pieniężne w razie kradzieży, uszkodzenia bądź zniszczenia pojazdu. W przypadku polisy AC możesz uzyskać nawet 60% zniżki za jazdę bez wypadków, szybką naprawę, bezpłatny pakiet podstawowych usług assistance oraz ochronę od niemal wszystkich zdarzeń. Zarówno OC, jak i AC posiadają wiele opcji dodatkowych pozwalających dopasować ubezpieczenie do Swoich potrzeb.

Ubezpieczenie PZU Auto OC i AC


Ubezpieczenia PZU
Ubezpieczenie PZU Auto OC i AC:

 • OC – obowiązkowe ubezpieczenie posiadaczy pojazdów mechanicznych, bezpośrednia likwidacja szkody, Zielona Karta, Pomoc w Drodze Komfort.
 • gotówka dla osób, którym kierowca ubezpieczonego pojazdu wyrządzi szkodę w wypadku bądź kolizji,
 • AC – pieniądze w razie kradzieży, uszkodzenia bądź zniszczenia pojazdu, nawet 60% zniżki za jazdę bez wypadków szybka napraw, bezpłatny pakiet podstawowych usług assistance, ochrona od niemal wszystkich zdarzeń.
 • opcje dodatkowe – możliwość dopasowania ubezpieczenia do Swoich potrzeb.

Wypełnij wniosek


Przyjrzyjmy się zatem szczegółom tego, co PZU proponuje Swoim Klientom w ramach ubezpieczenia OC i AC.

I. Ubezpieczenie PZU Auto OC

Ubezpieczenie PZU Auto OCJest to ubezpieczenie obowiązkowe, które zgodnie z prawem musisz wykupić, jeżeli jesteś właścicielem samochodu, motocykla lub innego pojazdu mechanicznego. Obowiązek wykupienia polisy OC spoczywa na Tobie niezależnie, czy pojazdem się poruszasz, czy stoi on w garażu.

Kiedy działa polisa PZU Auto OC?

W sytuacji, kiedy będziesz sprawcą kolizji lub wypadku nie będziesz musiał sam naprawić wyrządzonej szkody, lub za nią zapłacić. PZU Auto OC wypłaci za Ciebie odszkodowanie poszkodowanym osobom.

Ubezpieczenie PZU Auto OC przejmie odpowiedzialność za szkody, które powstały podczas i w związku z:

 • ruchem pojazdu,
 • wsiadaniem do pojazdu bądź wysiadaniem z niego,bezpośrednim załadowywaniem lub rozładowywaniem pojazdu oraz zatrzymaniem, lub postojem pojazdu.

Polisa pokryje szkody do wysokości sum gwarancyjnych, które wynoszą:

 • 5 210 000 euro dla szkód na osobie (jeśli np. w wypadku ktoś zostanie ranny lub umrze),
 • 1 050 000 euro dla szkód w mieniu (np. za uszkodzenie samochodu, bariery drogowej, płotu lub innych).

Polisa PZU Auto OC obejmuje ubezpieczeniem szkody, które są następstwem śmierci, uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia bądź utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia. Pokrywa także koszty naprawy pojazdu, leczenia, renty lub odszkodowania za śmierć osób. OC jest ważne na terenie Polski oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej, Andorze, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Serbii i Szwajcarii.

Rozszerzenia zakresu ubezpieczenia PZU Auto OC

Razem z OC możesz skorzystać z kilku ciekawych rozszerzeń.

1. Bezpośrednia likwidacja szkody (BLS)

Jeśli ktoś uszkodzi Twój samochód w kolizji, to nie musisz zwracać się do jego ubezpieczyciela. Występujesz o odszkodowanie do PZU, które za Ciebie załatwi formalności z ubezpieczycielem sprawcy i wypłacimy Ci pieniądze. Ubezpieczyciel sprawcy zwróci pieniądze PZU. Ty nie masz kłopotu, oszczędzasz czas i możesz szybko naprawić uszkodzony samochód.

Dzięki BLS zyskasz pokrycie kosztów:

 • holowania,
 • parkowania,
 • naprawy pojazdu,
 • samochodu zastępczego bądź przejazdu innymi środkami transportu, jeśli będzie to konieczne,
 • badania technicznego, jeśli zgodnie z prawem będzie ono wymagane po wypadku i naprawie.

Z tego rozszerzenia możesz skorzystać, jeśli:

 • masz OC w PZU,
 • Twój pojazd zostanie uszkodzony w kolizji,
 • w zdarzeniu nikt nie zostanie ranny ani zabity,
 • zdarzenie ma miejsce w Polsce,
 • pojazd sprawcy jest ubezpieczony w firmie działającej w Polsce,
 • w wypadku wezmą udział tylko 2 pojazdy,
 • nie zgłosisz szkody u innego ubezpieczyciela.
2. Wykluczenie szkody z OC

Dzięki tej dodatkowej opcji pierwsza szkoda z OC nie powoduje podniesienia składki przy zawieraniu kolejnej umowy OC w PZU.

3. Zielona Karta

Zieloną Kartę, czyli tak zwany certyfikat OC musisz mieć wykupiony przed wyjazdem do niektórych krajów. Kraje, w których będziesz potrzebował Zielonej Karty, to: Albania, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia Północna, Maroko, Mołdawia, Rosja, Turcja, Tunezja, Ukraina. Ubezpieczenie PZU Auto OC oferuje Zieloną Kartę, otrzymasz w cenie polisy. Nie otrzymasz jej jednak z automatu, a przed wyjazdem musisz złożyć wniosek i zostanie ona wystawiona. Zielona Karta pokryje ewentualne szkody, które wyrządzisz osobom w innych krajach.

4. PZU Pomoc w Drodze Komfort

Razem z ubezpieczeniem PZU Auto OC jest oferowana podstawowa usługa assistance, która nosi nazwę PZU Pomoc w Drodze w wariancie Komfort.

Dzięki temu Tobie i osobie poszkodowanej przysługuje:

 • usprawnienie pojazdu na miejscu kolizji, aby nadawał się do jazdy i dotarcia do warsztatu,
 • holowanie do 150 km od miejsca wypadku,
 • parking do 3 dni w przypadku, kiedy warsztat jest nieczynny.

Zamów ubezpieczenie PZU Auto

II. Ubezpieczenie PZU Auto AC

Ubezpieczenie PZU Auto ACUbezpieczenie PZU Auto AC jak każde inne Autocacso nie jest obowiązkowe. Natomiast jeżeli masz samochód, motocykl lub inny pojazd to na drodze i poza nią może Cię spotkać wiele sytuacji. Może Ci się przydarzyć wypadek, kradzież, uszkodzenie w wyniku aktu wandalizmu i wiele innych zdarzeń w Polsce i za granicą. W takich sytuacja pomocna będzie polisa autocasco, dzięki której otrzymasz odszkodowanie za kradzież lub uszkodzenie pojazdu. Wypłata odszkodowania nie jest zależna od tego, czy zdarzenie nastąpiło z Twojej winy, czy też nie.

Kiedy działa ubezpieczenie PZU Auto AC?

Dzięki polisie otrzymasz pomoc w wielu sytuacjach – zarówno typowych, jak i nietypowych:

1. Kolizja lub wypadek – polisa pokryje koszty naprawy i części zamiennych, jeśli Twój samochód ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu. Pomoc otrzymasz w sytuacjach, kiedy np.:

 • będziesz miał stłuczkę lub wypadek,
 • ktoś uszkodzi Twój samochód lub jego wyposażenie,
 • gałąź lub inny przedmiot spadnie na Twoje auto i wgniecie karoserię,
 • grad lub inne zjawisko pogodowe dokonają uszkodzeń Twojego samochodu.

2. Kradzież – otrzymasz wypłatę odszkodowania, jeżeli ktoś:

 • ukradnie Twoje auto,
 • ukradnie część lub wyposażenie Twojego pojazdu, np. radio,
 • zniszczy pojazd w czasie włamania lub jego próby.

Standardowa polisa AC nie obejmuje kradzieży na Białorusi, w Rosji, na Ukrainie i w Mołdawii.

3. Inne zdarzenia – polisa działa w wielu sytuacjach, zabezpieczając Cię od niemal wszystkich zagrożeń. Twój samochód zostanie naprawiony nie tylko po stłuczce, ale również, kiedy np.:

 • gryzonie pogryzą kable lub dokonają innych szkód w Twoim aucie,
 • auto wpadnie do przerębla,
 • dzik wyskoczy pod samochód i zniszczy zderzak i chłodnicę,
 • obiekt latający np. dron spadnie na Twój pojazd.
Jakie są warianty ubezpieczenia PZU Auto AC?

Polisa PZU Auto AC oferuje trzy warianty:

1. Wariant serwisowy – dla osób korzystających głównie z autoryzowanych stacji obsługi. Przy tym wariancie wszystkie naprawy będą wykonywane z użyciem części oryginalnych.

2. Wariant optymalny – dla ceniących wysoką jakość za rozsądną cenę. W wariancie tym naprawy są dokonywane z użyciem części alternatywnych (nieoryginalnych) o jakości porównywalnej z jakością części oryginalnych.

3. Wariant partnerski – dla szukających taniego AC. Zapewnia naprawę na częściach oryginalnych, bez pomniejszenia ich cen o tzw. amortyzację, jednakże pod warunkiem naprawy w jednym z warsztatów partnerskich PZU.

Rozszerzenia zakresu ubezpieczenia PZU Auto AC

Polisa ta oferuje kilkanaście bardzo atrakcyjnych rozszerzeń, które naprawdę warto rozważyć. Nie musisz od razu korzystać ze wszystkich, ale na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Za dodatkową opłatą możesz rozszerzyć zakres ochrony AC, np. o wykorzystywanie niestandardowe lub gwarancję wartości pojazdu. Tak duża ilość rozszerzeń pozwala w optymalny sposób dostosować polisę do indywidualnych potrzeb.

1. Auto Non Stop

Rozszerzenie to zapewni Ci samochód osobowy zastępczy na cały czas naprawy oraz organizację naprawy Twojego pojazdu w Sieci Naprawczej PZU. Twój uszkodzony pojazd zostanie odholowany na koszt Ubezpieczyciela. Samochód zastępczy zostanie podstawiony w umówione miejsce i będziesz mógł z niego korzystać przez cały czas naprawy. Samochód zastępczy oddasz, odbierając Swój naprawiony pojazd z warsztatu.

2. Gwarancja wartości pojazdu – Auto Wartość 100%

Twój samochód będzie dla Ubezpieczyciela wart tyle samo przez cały rok. Spadek wartości samochodu (szczególnie nowego) może sięgnąć kilkudziesięciu procent. Dzięki temu rozszerzeniu możesz wykluczyć utratę wartości. W przypadku szkody dzięki opcji Auto Wartość 100% odszkodowanie będzie wyliczone na podstawie wartości Twojego auta z dnia zawarcia umowy, a nie z dnia, w którym doszło do szkody.

3. Auto Ochrona Sumy Ubezpieczenia

To rozszerzenie ubezpieczenie PZU Auto OC AC gwarantuje nieredukcyjną sumę ubezpieczenia. Dzięki niemu nawet po paru stłuczkach dostaniesz pełne odszkodowanie za swój samochód. Jeżeli nie wykupisz tego rozszerzenia, to każda wypłata odszkodowania z AC będzie zmniejszała maksymalną sumę ubezpieczenia, jaką będziesz mógł otrzymać w razie szkody. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota, jaką możemy wypłacić w razie szkody. Kwota ta zmniejsza się po każdej wypłacie odszkodowania z AC.

4. Ubezpieczenie bagażu

Dzięki niemu otrzymasz odszkodowanie za Twoje rzeczy zniszczone w wypadku lub skradzione z auta. Jako bagaż rozumiane są Tworze przedmioty, które przewozisz w samochodzie lub w bagażniku zewnętrznym. Najwyższa suma, którą możesz otrzymać z ubezpieczenia za bagaż to 5 000 zł.

5. Auto zastępcze

Sam wynajmujesz dowolny pojazd zastępczy, a ubezpieczyciel zwraca Ci koszty do kwoty wspólnie ustalonego limitu, który wybierasz przy zawieraniu umowy. Wynajmujesz przy tym dowolny samochód, jaki potrzebujesz. Może to być bus, autobus, czy nawet koparka. W tej opcji ustalany jest limit kosztów, który jest odpowiednio pomniejszany po każdym wynajmie.

6. Wykluczenie szkody z AC

Ta dodatkowa opcja pozwala na to, że pierwsza szkoda z AC nie wpłynie na składkę przy zawieraniu kolejnej umowy AC w PZU.

7. Auto Holowanie

Zyskujesz dzięki niemu zwrot kosztów holowania Twojego auta, jeżeli przekroczą one kwotę pokrywaną w ramach sumy ubezpieczenia AC. Koszty te są zwracane do limitu, który ustalasz sam przy zawarciu umowy. Holowanie organizujesz we własnym zakresie, a ubezpieczyciel zwraca Ci jego koszt po przedstawieniu faktury lub imiennego rachunku.

8. Wykorzystanie niestandardowe

Ta opcja ubezpieczenia PZU Auto AC zabezpieczy Twój samochód od szkód, które wystąpią w trakcie jego niestandardowego wykorzystywania, np. jako taksówka lub do nauki jazdy. Opcja ta rozszerza zakres AC o szkody w związku z ruchem i używaniem pojazdów przeznaczonych do:

 • zarobkowego transportu osób, w tym taksówek. Jednakże muszą to być wyłącznie samochody osobowe, ciężarowe w nadwoziu osobowego i ciężarowe o ładowności do 750 kg,
 • wynajmu zarobkowego,
 • użyczania jako zastępcze na zasadach innych niż wynajem,
 • przewozu przesyłek kurierskich – dotyczy wyłącznie samochodów osobowych, ciężarowych w nadwoziu osobowego lub innych ciężarowych o ładowności do 2 ton,
 • jazd interwencyjnych lub patrolowych w ramach działalności gospodarczej polegającej na ochronie osób, lub mienia,
 • nauki jazdy.
9. Kradzież w BRUM

Przy standardowym AC niektóre kraje są wyłączone z ochrony (duże ryzyko kradzieży). Kupując to rozszerzenie, sprawisz, że ubezpieczenie PZU Auto AC będzie działało także na terytorium Białorusi, Rosji, Ukrainy i Mołdawii, jeśli ktoś ukradnie Twoje auto, jego część lub element wyposażenia.

Zmniejszenia zakresu ubezpieczenia

Poniżej znajdziesz opcje, które ograniczą zakres ubezpieczenia, dzięki czemu obniżysz składkę i dostosujesz ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb.

1. Udział własny stały

Odszkodowanie zawsze będzie pomniejszane o tę samą kwotę. Jeżeli zawrzesz umowę z udziałem własnym 500 zł, to nie zmieni się on niezależnie od wysokości i kosztów naprawy. Niezależnie czy naprawa będzie kosztowała 3000 zł, 5000 zł czy 8000 zł Twój udział własny będzie wynosił zawsze 500 zł.

2. Udział własny 25%

Kwotę odszkodowania pomniejszamy o 25% wartości szkody.

3. AC Mini

Jest to tańsze ubezpieczenie, aczkolwiek z mniejszym zakresem ochrony niż pełne ubezpieczenie PZU Auto AC. W tym przypadku nie będą objęte ochroną uszkodzenia Twojego samochodu przez inny pojazd oraz uszkodzenia przez przedmiot (jeżeli w tym czasie Twoje auto było w ruchu). W AC Mini jest stosowany udział własny w wysokości 20%, ale nie mniej niż 500 zł. To znaczy, że w razie szkody część jej kosztów zapłacisz z własnej kieszeni. Jednakże udział własny możesz znieść, dokupując odpowiednią opcję.

Opinie Klientów o ubezpieczeniu PZU Auto

Jeżeli zainteresowała Cię propozycja PZU i masz w związku z nią jakieś pytania, to zadaj je swobodnie w komentarzu. Tak jak w przypadku każdej innej oferty sporo o niej powiedzą opinie Klientów, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Tym samym zachęcam Klientów, którzy korzystali z ubezpieczenia PZU Auto do wystawienia mu opinii. Zachęcam do przedstawienia Własnych wrażeń związanych nie tylko z korzystaniem z polisy, ale także związanych ze sposobem obsługi Klienta. Wszystkie Wasze opnie zarówno te pozytywne, jak i negatywne, będą pierwszorzędnym źródłem informacji dla innych Czytelników bloga.
Zamów ubezpieczenie PZU Auto

Jeżeli ta oferta Cię nie zainteresowała, to sprawdź:

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.