Zasady komentowania


Poniżej znajdziesz zasady komentowania, jakich musisz przestrzegać, chcąc być aktywnym komentatorem bloga AdFinanse. Zapraszam do zapoznania się, a przede wszystkim przestrzegania obowiązujących zasad.

Zasady komentowania

Zasady komentowania

Zasady komentowania

Drogi Użytkowniku z przyjemnością oddaję Ci możliwość dodawania komentarzy, jednakże zaznaczam, że są one moderowane. Aby dodać komentarz, trzeba podać Swoje imię lub nick, poprawny e-mail (nie bój się, nie będzie on opublikowany, ani widoczny) oraz odpowiedzieć na pytanie antyspamowe jako zabezpieczenie przed sieciowymi robotami spamującymi automatycznym dodawaniem komentarzy na wszystkich serwisach.

Przed opublikowaniem Twojego komentarza moderuję go, sprawdzając, czy zawiera on merytoryczną treść związaną z tematyką wpisu, pod którym jest umieszczany oraz, czy spełnia kilka innych kryteriów, o których przeczytasz poniżej.

Komentując, możesz zadawać pytania dotyczące tematu poruszanego we wpisie, wyrazić opinię o danej usłudze lub opisywanym produkcie. Jest to najlepszy sposób, by na pytanie, które Cię interesuje uzyskać odpowiedź ode mnie lub innych Użytkowników Serwisu. Jestem otwarty na wszelkie pytania i sugestie, czy dzielenie się Swoimi doświadczeniami, ale chciałbym, żeby to odbywało się grzecznie i kulturalnie. Dlatego też z pewnością nie zostanie zaakceptowany komentarz, w którym w dyskusji użyto słów obraźliwych zamiast argumentów.

Zrozumiałe i jasno opisane zasady komentowania są stworzone po to, by zachować kulturę wypowiedzi, zagwarantować utrzymanie dyskusji na odpowiednim poziomie, a zarazem trzymanie się tematyki wpisu, którego dyskusja dotyczy.

Przejdźmy do meritum, czyli głównych zasad komentowania na blogu AdFinanse:
 • możesz pisać komentarze jako użytkownik anonimowy,
 • możesz rozpocząć nowy wątek lub odnieść się do komentarza opublikowanego uprzednio wykorzystując dostępną pod nim opcję „odpowiedz”,
 • jeżeli dodany komentarz nie pojawia się od razu, zachowaj cierpliwość, gdyż wymaga on moderowania i akceptacji do publikacji, co nie zawsze jest możliwe natychmiastowo,
 • zawsze komentuj zgodnie z tematem wpisu, odnosząc się do poruszanego w nim zagadnienia,
 • komentarze, w których podany jest link do zewnętrznej strony internetowej, nie będą akceptowane, gdyż nie chcę brać na siebie odpowiedzialności za treści tam publikowane.
Ze względu na zawartość nie zostaną opublikowane komentarze:
 • zawierające treści agresywne, wulgarne, nawołujące do nienawiści, znieważające osoby, grupy, społeczności oraz inne,
 • drwiące lub obrażające autora postów bądź innych komentujących,
 • które zostały napisane w celu promocji osób trzecich, produktów, usług, firm lub stron,
 • z prywatnymi danymi osobistymi adresami e-mail, telefonami kontaktowymi,
 • z obietnicami zysku np. z programu poleceń,
 • z linkami do stron internetowych, za których treść i wiarygodność nie odpowiadam,
 • napisane wielkimi literami,
 • nie merytoryczne, odbiegające treścią od tematu wpisu, którego dotyczą.

Nie chciałbym, żebyście te zasady traktowali jako ograniczenie, ale środek do celu, jakim jest merytoryczna dyskusja czytelników bloga i wymiana doświadczeń.

Z góry dziękuję za stosowanie się do powyższych zasad oraz jednocześnie życzę przyjemności z czytania wpisów i komentarzy, jak również ich tworzenia.

Zapraszam do czytania i komentowania.
Pozdrawiam, Adam.

Korzystając z Serwisu, oświadczasz, że zgadzasz się na powyższe zasady korzystania z Serwisu, Politykę prywatnościPolitykę CookiesRegulamin oraz Zasady komentowania.