Zysk ekonomiczny – definicja


Czym jest zysk ekonomiczny? Jaka jest definicja zysku ekonomicznego? Wyjaśniam pojęcie!

Zysk ekonomiczny - definicja
Zysk ekonomiczny to nic innego jak kwota pozostająca po odjęciu od przychodów firmy wszystkich kosztów, łącznie z kosztem alternatywnym oraz kosztem ryzyka. Czyli w skrócie jest to kwota pozostała po odjęciu od przychodów firmy jej wszystkich kosztów. Z punktu widzenia ekonomisty zyskiem ekonomicznym będzie wynik finansowy (przychody ze sprzedaży) pomniejszony o szacunkowy koszt kapitału (całkowite koszty ekonomiczne).

Pojęcie zysku ekonomicznego w najszerszym ujęciu mówi, że jest on równy zyskowi księgowemu pomniejszonemu o wartość odsetek kapitałowych, jakie można by było pozyskać, lokując równowartość kosztów według przeciętnego oprocentowania kredytów w tym samym okresie.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.