Kategoria: Programy partnerskie-afiliacyjne

Programy partnerskie pod lupą — czyli jak zacząć zarabianie przez internet w praktyce.

Programy afiliacyjne to ciekawy i nietuzinkowy sposób na zarabianie przez internet bez wychodzenia z domu. Nie podam Ci tutaj gotowego cudownego przepisu, dzięki któremu zarobisz krocie, nie robiąc nic. W tym przypadku wszystko zależy od Ciebie, a ja wskaże Ci najciekawsze i najlepsze programy partnerskie, wezmę każdy z nich pod lupę, omówię oraz wskażę wady i zalety. Reszta zależy od Ciebie, gdyż jeśli chcesz zarobić w programach partnerskich, będzie to wymagało dużej cierpliwości i sporych nakładów pracy. Zysk może być znaczny, gdyż najlepsi zarabiają w ten sposób po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. W tym wpisie w telegraficznym skrócie poruszę tylko najważniejsze kwestie. Poniżej tego wpisu znajdziesz szereg artykułów, w których opiszę, na czym polega zarabianie na programach partnerskich. Powiem Ci, jak i od czego zacząć, na co zwracać uwagę i czego unikać, by osiągnąć sukces.

Programy partnerskie-afiliacyjne

Wytrwałość drogą do dochodu pasywnego

Jak już wspomniałem, ten sposób zarabiania wymaga wytrwałości, nie można zniechęcać się pierwszych tygodniach, nie widząc natychmiastowych efektów. Jeżeli Twoim celem jest szybki i łatwy zarobek, to z pewnością afiliacja nie jest ku temu sposobem. Na efekty Swojej pracy będziesz musiał poczekać nawet kilka miesięcy, cały czas pracując, ale pierwsze pieniądze wynagrodzą Ci ten trud. Co ciekawe w ten sposób można wypracować dochód pasywny tzn. po osiągnięciu pewnego pułapu, pieniądze będą zasilały Twoje konto, nawet jeżeli przestaniesz pracować.

Ile można zarobić?

Najlepsi zarabiają nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie, tylko na programach partnerskich. Programy afiliacyjne najczęściej rozliczane są na podstawie efektów, zatem Twoje wynagrodzenie będzie uzależnione od zaangażowania i najczęściej będzie to prowizja. Jako jeden z elementów marketingu internetowego programy partnerskie opierają się o kampanie reklamowe, których zadaniem jest skłonienie do podjęcia określonych działań. Działaniami tymi są najczęściej zakup produktu lub usługi, mogą to być np. produkty finansowe, książki, usługi itp. Przykładowo, jeżeli ktoś z Twojego polecenia weźmie kredyt mieszkaniowy, możesz otrzymać 1 do 1,5% prowizji od jego wysokości. To są już spore kwoty, gdyż mieszkania nie są tanie. Łatwo można obliczyć, że przy kredycie na kwotę 300 000 zł Twoja prowizja może wynieść nawet 4 500 zł, zatem jest o co się starać.

Dochód pasywny

W zależności od reklamodawcy możesz spotkać się z różnymi modelami naliczania prowizji. Najczęstszym są prowizja bezpośrednia (jednorazowa) i wieczna, ale są też prowizje łączone, gdzie otrzymasz określoną sumę lub procent za pierwszy zakup danego Klienta oraz określony procent, lub kwotę od jego kolejnych zakupów. Najczęściej Klient po dokonaniu pierwszego zakupu zostaje przypisany do Twojego konta na stałe i możesz liczyć na wynagrodzenie w przyszłości.

Czym są programy partnerskie?

Programy partnerskie są darmowe i nie poniesiesz żadnych kosztów, uczestnicząc w nich, a jedynie możesz ciekawie i nieźle zarobić. Ich istota opiera się na polecaniu produktów lub usług danego sklepu, strony, banku, czyli ogólnie mówiąc partnera. Za każdego Klienta, który dokona zakupu, Ty jako partner otrzymasz wynagrodzenie, czyli procent od wartości zakupionego towaru lub usługi. Modele rozliczeń z Partnerami są różne w każdym programie afiliacyjnym i możesz otrzymać proc. od sprzedaży, za rejestracje na stronie, czy nawet za wypełnienie formularza kontaktowego.

Na czym polega afiliacja?

Programy afiliacyjne są formą współpracy pomiędzy firmami zrzeszonymi w danym programie, a jego partnerami. Partnerzy, czyli osoby promujące dany produkt lub usługę otrzymują w zamian za to określoną prowizję, lub wynagrodzenie. Modele wynagrodzeń są różne, jednakże podstawowymi są:

  • pay-per-sale – gdzie otrzymujesz prowizję za sprzedaż, czyli za dostarczenie Klienta, który dokona zakupu,
  • pay-per-lead – w tym przypadku otrzymasz prowizję za klienta, który podjął konkretne działanie polegające na wypełnieniu formularza kontaktowego, ankiety, czy wniosku o kredyt,
  • pay-per-click – tutaj otrzymasz prowizję za to, że Klient kliknął baner, czy link umieszczony na Twojej stronie, który przekieruje go na stronę sprzedawcy.

Jako partner programu afiliacyjnego otrzymasz swój panel, w którym będziesz miał podane linki referencyjne, banery i kreacje reklamowe, z których będziesz mógł korzystać. Panel partnera zawiera również szereg informacji, wskazówek i porad, z których można korzystać.

Jak zacząć?

To bardzo proste na początek należy wybrać jeden lub kilka programów partnerskich i się w nich zarejestrować. Nie musisz posiadać swojej strony, czy bloga, gdyż do niektórych programów partnerskich możesz przystąpić, nie posiadając ich. Do celów promocji możesz na początek z powodzeniem wykorzystać media społecznościowe takie jak np. facebook, google+ oraz wiele innych. Jeżeli jednak chcesz i znasz się na tym, możesz założyć darmowego bloga np. na WordPress.com bądź Blogger.com.

Tyle tytułem wstępu

Poniżej w kolejnych wisach znajdziesz rozszerzenie powyżej poruszonych tematów oraz wiele innych mam nadzieję przydatnych informacji. Postaram się opisać najciekawsze moim zdaniem programy partnerskie, a z czasem może stworzyć ich ranking. Mam nadzieję, że materiały udostępnione w tej kategorii pomogą Ci rozpocząć przygodę z afiliacją.


Co to jest Program Partnerski - czym są Programy Partnerskie
Co to jest Program Partnerski? Dowiedz się czym są i jak działają Programy Partnerskie. Poznaj ich wady i zalety oraz korzyści jakie przynoszą dla Partnerów. Program Partnerski: kluczowe aspekty i korzyści współpracy W dobie dynamicznego rozwoju technologii i internetu, przedsiębiorstwa coraz częściej sięgają po innowacyjne metody promocji i sprzedaży swoich […]

Co to jest Program Partnerski? Poznaj wady, zalety oraz korzyści


Jak zarabiać na programach partnerskich
Jak zarabiać na programach partnerskich? Poznaj 10 kroków, dzięki którym zaczniesz zarabianie na afiliacji w sieci / przez Internet. Zarabianie na programach partnerskich w ostatnich latach bardzo zyskało na popularności. Powstaje coraz więcej tego typu programów ze wszystkich branż. Programy te skupiane są w tak zwanych sieciach afiliacyjnych i są […]

Jak zarabiać na programach partnerskich