Nowa fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Stalowej Woli 2


Najciekawszym wydarzeniem gospodarczym w Polsce w listopadzie 2023 roku było podpisanie przez rząd umowy z koncernem Volkswagen. Powstanie nowa fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Stalowej Woli. Fabryka ma powstać do 2027 roku i będzie kosztować około 2 mld euro. Powstanie jej stworzy około 3 tys. nowych miejsc pracy.

Nowa fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Stalowej Woli

Nowa fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Stalowej Woli

Podpisanie tej umowy jest dużym sukcesem dla polskiego rządu, który od kilku lat prowadzi politykę zachęcania do inwestycji w sektorze motoryzacji elektrycznej. Fabryka Volkswagena będzie pierwszą dużą fabryką baterii do samochodów elektrycznych w Polsce. Jej powstanie będzie miało pozytywny wpływ na rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego i przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki.

Nowa fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Stalowej Woli będzie produkować baterie do samochodów elektrycznych Volkswagena, Audi, Skoda i Seata. Będzie to jedna z największych fabryk baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Jej powstanie pozwoli Volkswagenowi zwiększyć produkcję samochodów elektrycznych w Polsce.

Fabryka Volkswagena będzie zlokalizowana w Stalowej Woli, w województwie podkarpackim. Miasto to ma dobre położenie komunikacyjne i dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Podpisanie umowy z Volkswagenem to kolejny dowód na to, że Polska jest atrakcyjnym miejscem dla inwestycji zagranicznych. Polska rząd kładzie duży nacisk na rozwój sektora motoryzacji elektrycznej. Fabryka Volkswagena jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

Jakie korzyści przyniesie budowa fabryki Volkswagena?

Oto kilka korzyści, jakie przyniesie polskiej gospodarce budowa fabryki Volkswagena:

 • Stworzenie nowych miejsc pracy.
 • Zwiększenie eksportu.
 • Rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego.
 • Wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki.

Podsumowując, podpisanie umowy z Volkswagenem to ważne wydarzenie gospodarcze dla Polski. Fabryka Volkswagena będzie miała pozytywny wpływ na rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego i przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy do “Nowa fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Stalowej Woli

 • Andrzej

  Dzień dobry Panie Adamie,

  Prośba o potwierdzenie czy to pewna informacja ?
  Poza Pańskim wpisem, nie potrafię znaleźć żadnych szczegółów pod kątem tej inwestycji ?

  Pozdrawiam,
  Andrzej

   
  • Adam Marcinowski Autor wpisu

   Panie Andrzeju, to pewna informacja. Proszę skopiować tytuł artykułu i wkleić go w wyszukiwarkę Google, a zwrotnie otrzyma Pan więcej materiałów na ten temat.
   Pozdrawiam.