Zysk ekonomiczny – definicja


 

Czym jest zysk ekonomiczny? Jaka jest definicja zysku ekonomicznego? Wyjaśniam pojęcie!

Zysk ekonomiczny - definicja
Zysk ekonomiczny to nic innego jak kwota pozostająca po odjęciu od przychodów firmy wszystkich kosztów, łącznie z kosztem alternatywnym oraz kosztem ryzyka. Czyli w skrócie jest to kwota pozostała po odjęciu od przychodów firmy jej wszystkich kosztów. Z punktu widzenia ekonomisty zyskiem ekonomicznym będzie wynik finansowy (przychody ze sprzedaży) pomniejszony o szacunkowy koszt kapitału (całkowite koszty ekonomiczne).

Pojęcie zysku ekonomicznego w najszerszym ujęciu mówi, że jest on równy zyskowi księgowemu pomniejszonemu o wartość odsetek kapitałowych, jakie można by było pozyskać, lokując równowartość kosztów według przeciętnego oprocentowania kredytów w tym samym okresie.


O Adam Marcinowski

Jestem doradcą restrukturyzacyjnym i finansowym. Na co dzień rozwiązuje między innymi problemy finansowe ludzi zadłużonych. Od przeszło 20 lat, zajmuje się szeroko pojętymi finansami i od kiedy były możliwe w Polsce upadłościami konsumenckimi. Codziennie z mojej wiedzy i pomocy, korzystają osoby, które wpadły w spiralę zadłużeń i nie radzą już sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Obecnie mieszkam w przepięknym Olsztynie, w otoczeniu tego, co kocham, czyli wody i lasów. Prowadzę firmę, udzielam się społecznie, a w wolnych chwilach bloguję. Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.