Kategoria: Inwestycje alternatywne

Inwestycje alternatywne od A do Z, czyli przewodnik po alternatywnych formach inwestowania

Nim zainwestujesz gotówkę, zainwestuj w wiedzę, która pomoże Ci poruszać się po rynku inwestycji alternatywnych. Pomogę Ci ją zdobyć i postawić pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym. W tej kategorii wpisów poznasz wszystkie rodzaje inwestycji alternatywnych, w złoto, brylanty, wino, whisky, nieruchomości, innowacje, dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie. Znajdziesz tutaj szereg propozycji dla początkujących inwestorów ze skromniejszym portfelem oraz bardziej zaawansowanych dysponujących znacznymi środkami. Scharakteryzuję stopy zwrotu oraz ryzyko inwestycyjne dla różnych klas inwestycji. Znajdziesz tutaj podstawowe informacje na temat inwestowania samodzielnego i przez pośredników.
Inwestycje alternatywne - alternatywne formy inwestowania pieniędzy

Pojawiające się cyklicznie kryzysy wywierające wpływ na rentowność inwestycji finansowych sprawiają, że inwestowanie w akcje często przynosi straty. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje alternatywne, które nie są zależne od zawirowań światowych gospodarek, czy spekulacji giełdowych. Są one z reguły nisko skorelowane z rynkiem akcji, przez co dla wielu inwestorów stają się metodą lokowania kapitału w czasie kryzysu bądź bessy na rynku. Jednocześnie są na tyle atrakcyjne, że wielu inwestorów sięga po nie z chęci dywersyfikacji portfela.

Czym są inwestycje alternatywne?

Inwestycje alternatywne to wszystkie rodzaje inwestycji poza obrotem giełdowym, czyli poza tymi o akcje, obligacje, czy fundusze inwestycyjne. Są to proste i przejrzyste produkty o dużym zróżnicowaniu, jako że zamykają się w niej zarówno inwestycje w metale szlachetne, nieruchomości, antyki, obrazy, samochody, zbiory filatelistyczne, jak i innowacje. Czyli są to najczęściej dobra materialne, które w miarę upływu czasu zyskują na wartości. Większość inwestycji tego typu ma charakter długoterminowy, co oznacza, że na ewentualne profity nierzadko trzeba poczekać nawet kilka lat.

Nieograniczone możliwości pomnażania kapitału

Siłą inwestycji alternatywnych jest potencjał do generowania wysokiej stopy zwrotu z inwestycji, niezależnie od koniunktury panującej na rynku. Ceny alternatywnych aktywów inwestycyjnych są w dużej mierze odporne na koniunktury na rynkach finansowych, kryzysy, błędy ekonomistów czy panikę na giełdzie. Popularność takich inwestycji z roku na roku wzrasta, gdyż kupując je, można zabezpieczyć się przed stratami wynikającymi z dekoniunktury na rynkach finansowych.

Alternatywa dla giełdy

Znudziło Cię inwestowanie w tradycyjne produkty bankowe lub obawiasz się kryzysu finansowego i zamrożenia gotówki w akcjach? W takim razie, jeżeli dysponujesz odpowiednim kapitałem inwestycyjnym, to masz możliwość wypróbowania swoich sił na polu alternatywnych form inwestowania oraz pomnożenia swoich pieniędzy. W przeciwieństwie do rynku kapitałowego w przypadku alternatywnych formach inwestowania masz do wyboru wiele możliwości, które znajdziesz poniżej. Jednakże, by z nich skorzystać, potrzebna jest wiedza, o ile chcesz inwestować samodzielnie bez pośredników, osobiście podejmując decyzje. Zapoznaj się z zawartością tej kategorii, by sprawnie poruszać się wśród różnych klas inwestycji alternatywnych.


NetLeaders i kryptowaluta DasCoin pod lupą UOKiK 1
 Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że system promocyjny NetLeaders wprowadzającego na rynek krypytowalutę DasCoin może być piramidą finansową. Prezes UOKiK prowadzi postępowanie w tej sprawie oraz złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez przedsiębiorstwo. W ten sposób NetLeaders i kryptowaluta DasCoin znalazły się nie tylko pod lupą […]

NetLeaders i kryptowaluta DasCoin pod lupą UOKiK