Kategoria: Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka jest drogą wyjścia z pętli długów, których nie jesteś w stanie spłacić. Jakie korzyści płyną z upadłości konsumenckiej? Czym jest upadłość konsumencka? Jak się przygotować do ogłoszenia upadłości konsumenckiej? Jak ogłosić upadłość konsumencką? Ta kategoria wpisów to poradnik, w którym znajdziesz odpowiedzi na zarówno na powyższe pytania, jak i wiele innych. Będę tutaj sukcesywnie publikował szereg artykułów, w których znajdziesz wszystko, to co powinieneś wiedzieć o ogłoszeniu upadłość konsumenckiej. Wymagania, warunki, zasady, wzory pism, czyli kompendium wiedzy niezbędne do tego, by skutecznie umorzyć zobowiązania i pozbyć się długów.

Upadłość konsumencka od A do Z

Upadłość konsumencka od A do Z

Kiedy może zostać ogłoszona, jakie warunki należy spełnić, aby ją ogłosić, co powinien zawierać wniosek o jej ogłoszenie? Znajdziesz tutaj wszystko, to co trzeba wiedzieć, zanim złożysz wniosek do sądu. Przeczytaj cykl artykułów poniżej i dowiedz się więcej!

Wszystko to, co należy wiedzieć

Upadłości konsumenckiej nie powinieneś się bać. Jeżeli nie możesz spłacić zobowiązań, uregulować podjętych kredytów, jesteś nękany egzekucjami i opędzasz się od komorników, to jest to dla ciebie jedyna szansa na wyjście ze spirali długów. Upadłość to dla ciebie możliwość zawarcia układu z wierzycielami i szybkiego oddłużenia. Jednak nim zaczniesz działać i udasz się do sądu, by ją ogłosić, warto, żebyś wiedział więcej na ten temat. Oddłużanie osoby prywatnej i wyjście z długów ma swój przebieg i etapy, które powinieneś poznać. Dowiesz się tutaj nie tylko jak rozpocząć postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości i złożyć wniosek o jej ogłoszenie. Dowiesz się przede wszystkim jak się do tego przygotować, by przejść ten proces jak najłatwiej i bez zbędnych komplikacji.

Zapraszam do cyklu artykułów, które można ująć tytułem „upadłość konsumencka w pytaniach i odpowiedziach”.


Ustawa o upadłości konsumenckiej 1
 Tematem tego artykułu będzie ustawa o upadłości konsumenckiej z 1 stycznia 2015 r. Zrecenzuję ją tutaj w pierwotnym brzmieniu, gdyż w kolejnych latach, a szczególnie w roku 2016 i 2018 zaszły w niej istotne zmiany. Zmiany te były na tyle duże, że wymagają poświęcenia im odrębnych artykułów, do których odnośniki […]

Ustawa o upadłości konsumenckiej – trzy lata i po długach