Dobro dłużnika przed dobrem wierzyciela


 

Dobro dłużnika przed dobrem wierzyciela

Świetna wiadomość dla osób zadłużonych, rozważających ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Sąd stawia dobro dłużnika przed dobrem wierzyciela przy upadłości konsumenckiej! Sąd prowadząc postępowanie upadłościowe, stawia Twoje dobro wyżej od dobra wierzycieli!

 

Sąd przyjazny dla upadającego dłużnika

 

Co do zasady sąd powinien okazać pomoc i wsparcie osobom samodzielnie występującym w postępowaniu upadłościowym. Tak było w przypadku mojego znajomego, którego dokumenty procesowe stanowiły podstawę do opracowania mojego kursu „Jak ogłosić upadłość konsumencką – upadłość konsumencka od A do Z”. Sąd bardzo dokładnie odpowiadał na jego pytania (można je zadawać sądowi) i robił to językiem zrozumiałym zwykłego Kowalskiego, a nie prawniczym. Takie podejście sądów potwierdzają również informacje napływające od osób, które po moim 👉 kursie samodzielnie ogłaszają upadłość.

 

Ponadto w jego przypadku syndyk wcielił się w rolę obrońcy i sam wskazywał dla sądu inne okoliczności przemawiające za całkowitym umorzeniem jego zobowiązań.

 

Obie sytuacje potwierdzają fakt, że sąd stawia dobro dłużnika przed dobrem wierzyciela.

 

Pamiętaj, że ze wszystkim możesz poradzić sobie sam bez pomocy kancelarii adwokackiej. Dlaczego warto samemu wstąpić przed sądem opisuję 👉 TUTAJ.

 

Zaspokojenie wierzycieli nie odbywa się kosztem upadłego dłużnika

 

W przypadku kiedy następuje likwidacja Twojego mieszkania (jego sprzedaż), to wówczas syndyk jest zobowiązany wydzielić z uzyskanych z tego tytułu środków określoną sumę. Stanowi ona równowartość 24-miesięcznych opłat z tytułu najmu mieszkania (według stawek rynkowych z Twojego miejsca zamieszkania). Środki te są należne Tobie jako upadającemu dłużnikowi nawet w sytuacji kiedy Twój majątek nie wystarczył na spłatę wierzycieli.

 

Umorzenie długów

 

Co kiedy Twój majątek nie wystarczył na zaspokojenie wierzycieli lub nie posiadasz żadnego majątku? Jeżeli nie było można w pełni zaspokoić wierzycieli z Twojego majątku i nie posiadasz wystarczających na to dochodów, to pozostała (niespłacona) część długów zostaje całkowicie umorzona. Koniec i kropka… nie musisz już nic spłacać i zaczynasz nowe życie.

 

Natomiast w sytuacji kiedy wcale nie posiadasz majątku, ani dochodów umożliwiających spłatę, to procedury będą skrócone. Pomijany jest etap likwidacji majątku poprzez jego sprzedaż. Możesz wtedy od razu złożyć wniosek o umorzenie długów bez wyznaczania planu spłaty wierzycieli. Twoje długi zostaną w całości umorzone bez konieczności spłaty choćby złotówki. Kurs jak przygotować taki wniosek znajdziesz 👉 TUTAJ.

 

Umorzenie kosztów postępowania upadłościowego

 

W obu wyżej wymienionych sytuacjach wszystkimi kosztami związanymi z przeprowadzeniem postępowania upadłościowego zostaje obciążony skarb państwa.

 

Już wiesz, że sąd prowadząc postępowanie upadłościowe, stawia Twoje dobro wyżej od dobra wierzycieli. Możesz zatem poczuć się w pewien sposób bezpiecznie. Pozostało Ci tylko podjąć jedną z najważniejszych decyzji w Twoim życiu o uwolnieniu się od wszystkich zadłużeń. Kupić jeden z moich kursów i zacząć działać! 👇

 

Source: Dobro dłużnika przed dobrem wierzyciela – Upadłość konsumencka


O Adam Marcinowski

Jestem doradcą restrukturyzacyjnym i finansowym. Na co dzień rozwiązuje między innymi problemy finansowe ludzi zadłużonych. Od przeszło 20 lat, zajmuje się szeroko pojętymi finansami i od kiedy były możliwe w Polsce upadłościami konsumenckimi. Codziennie z mojej wiedzy i pomocy, korzystają osoby, które wpadły w spiralę zadłużeń i nie radzą już sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Obecnie mieszkam w przepięknym Olsztynie, w otoczeniu tego, co kocham, czyli wody i lasów. Prowadzę firmę, udzielam się społecznie, a w wolnych chwilach bloguję. Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.