Upadłość konsumencka bez majątku i pieniędzy


 

Upadłość konsumencka bez majątku i pieniędzy

 

Upadłość konsumencka bez majątku i pieniędzy, oznacza tylko prostsze i szybsze oddłużenie!

Pytanie o to, czy możliwa jest upadłość konsumencka bez majątku i pieniędzy, zadaje niemal każda osoba zadłużona. Nie będę Cię trzymał w niepewności i od razu odpowiem, że  TAK! To otwiera zadłużonym drzwi do wolności finansowej, umożliwiając im proste i szybkie oddłużenie!

 

Po nowelizacji prawa upadłościowego w 2020 roku każda osoba fizyczna może złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Upadłość konsumencka bez majątku jest możliwa. A jak to zrobić? Oczywiście należy zacząć od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.

 

Upadłość konsumencka a brak majątku

 

W wielu przypadkach osoby będące w spirali długów starają się zaciągnąć kolejne zobowiązanie, by spłacić poprzednie. Nie muszę tutaj chyba nadmieniać, że jest to na wskroś błędne i złe rozwiązanie. W ten sposób jedynie roluje się dług jedynie, przesuwając w czasie jego spłatę. Jednocześnie przy takim działaniu dług ten jedynie się powiększa. Osoby te nie widzą rozwiązania, które umożliwiłoby im wyjście ze spirali długów. Takie myślenie zwykle jest spowodowane tym, że nie mają one pieniędzy ani żadnego majątku, który mogłyby spieniężyć, aby spłacić zobowiązania.

 

Upadłość konsumencka bez majątku jest jak najbardziej możliwa, ponieważ instytucja ta została powołana do życia przede wszystkim dla osób w takiej właśnie sytuacji. Upadłość konsumencka i brak majątku, z którego dokona się spłaty wierzycieli, w żaden sposób nie stoją ze sobą w sprzeczności.

 

Upadłość konsumencka a brak pieniędzy

 

Nawet jeżeli nie otrzymujesz wynagrodzenia, np. za pracę, to i tak masz możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej i oddłużenia się.

Upadłość konsumencka bez majątku i pieniędzy – warunki jakie należy spełnić

Wniosek o upadłość może złożyć każdy, jednakże nie każdy kwalifikuje się do jej ogłoszenia. Przede wszystkim trzeba spełniać dwie przesłanki, żeby móc liczyć na pozytywne postanowienie sądu w przedmiocie upadłości.

Przesłanki te to:

  • musisz być niewypłacalny – czyli od co najmniej 3 miesięcy nie opłacać przynajmniej 1 ze swoich zobowiązań,
  • nie możesz prowadzić działalności gospodarczej.

 

Jeżeli spełniasz powyższe wymogi, możesz złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości i liczyć na jego pozytywne rozpatrzenie.

 

Proste i szybkie oddłużenie – większe szanse na umorzenie wszystkich zobowiązań

 

Kiedy nie masz majątku ani pieniędzy, Twoje postępowanie upadłościowe będzie szybsze i prostsze. W tej sytuacji zostanie całkowicie pominięty etap likwidacji majątku.

 

Brak majątku i pieniędzy podnosi także szanse na umorzenie wszystkich zobowiązań bez konieczności spłacania planu spłaty wierzycieli. W tym przypadku sąd może automatycznie umorzyć wszystkie Twoje długi bez warunku spłaty choćby ich ułamka.

 

Oddłużenie zaczynasz od przygotowania i złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wniosek ten musi jednak spełniać odpowiednie wymogi (formalne i proceduralne). Dlatego jego przygotowanie nie jest prostą sprawą. Tutaj jednak przychodzi z pomocą mój kurs jak samodzielnie przygotować wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami. 👉 (zobacz kurs).

Wniosek ten musi być przygotowany bardzo skrupulatnie, ponieważ w dużym stopniu zwiększy to Twoje szanse na szybkie i bezproblemowe ogłoszenie przez sąd upadłości.

 

Brak majątku a koszty upadłości konsumenckiej

 

Opłata sądowa od wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej wynosi 30 złotych. Ponadto, jeżeli nie masz majątku lub nie wystarcza on na pokrycie kosztów postępowania, to koszty te pokrywa Skarb Państwa.

 

Dlatego jeżeli nie posiadasz majątku ani pieniędzy, nie będziesz musiał pokrywać kosztów postępowania upadłościowego.

Source: Upadłość konsumencka bez majątku i pieniędzy – Upadłość konsumencka


O Adam Marcinowski

Jestem doradcą restrukturyzacyjnym i finansowym. Na co dzień rozwiązuje między innymi problemy finansowe ludzi zadłużonych. Od przeszło 20 lat, zajmuje się szeroko pojętymi finansami i od kiedy były możliwe w Polsce upadłościami konsumenckimi. Codziennie z mojej wiedzy i pomocy, korzystają osoby, które wpadły w spiralę zadłużeń i nie radzą już sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Obecnie mieszkam w przepięknym Olsztynie, w otoczeniu tego, co kocham, czyli wody i lasów. Prowadzę firmę, udzielam się społecznie, a w wolnych chwilach bloguję. Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.