Funeda pożyczka pozabankowa na dowód do 12 000 zł na 48 m-cy 1


Oferta spółki Funeda to ratalna pożyczka pozabankowa na dowód udzielana od 2 000 do 12 000 zł na czas nawet 48 m-cy. Potrzebujesz pieniędzy an dowolny cel? Chciałbyś wziąć pożyczkę bez zaświadczeń, wypełniając prosty wniosek i otrzymać szybko decyzję? Jeżeli tak to pieniądze w 15 minut mogą znaleźć się na Twoim koncie, gdyż są wypłacane przelewem natychmiastowym! Funeda reklamuje swoją pożyczkę jako najszybsze pieniądze w Internecie. Środki są wypłacane przelewem natychmiastowym. Ratalna pożyczka gotówkowa przez internet to dogodny i szybki sposób na sfinansowanie Twoich potrzeb. Do złożenia wniosku będziesz potrzebował jedynie konta w banku i telefonu komórkowego. Tyle tytułem wstępu. W dalszej części artykułu wezmę pod lupę pożyczkę Funeda i gruntownie ją Wam zrecenzuję. Szczegółowo omówię warunki i zasady, na jakich jest ona dostępna oraz wypunktuję jej wady i zalety. W komentarzach pod tą recenzją znajdziesz opinie Klientów o pożyczce oraz firmie Funeda Sp. z o.o..

Funeda pożyczka pozabankowa na dowód


Ratalna pożyczka gotówkowa przez internet
Ratalna pożyczka pozabankowa na dowód:

 • najszybsze pieniądze w internecie,
 • pożyczka pozabankowa na dowód nawet od 2000 zł do 25 000 zł,
 • otrzymasz ją bez zaświadczeń,
 • udzielana na czas od 12 do nawet 48 miesięcy,
 • wypłacana przelewem natychmiastowym,
 • dostępna dla osób w wieku od 20 do 70 lat,
 • cały proces przez internet,
 • negatywny BIK nie jest przeszkodą w uzyskaniu pożyczki,
 • RRSO przykładu reprezentatywnego 57,54%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu funeda.pl?

Właścicielem serwisu jest Funeda Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi, ul. Henryka Sienkiewicza 85/87, 90-057 Łódź, zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla miasta Warszawy XIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000701262, o numerze NIP 9512448406, REGON 368609397, kapitał zakładowy w pełni pokryty w wysokości 230 350 zł. Spółka działa w oparciu o przepisy prawa polskiego określone w Kodeksie cywilnym oraz ustawie o kredycie konsumenckim.

Kilka słów o firmie tytułem wstępu

Funeda jest firma pożyczkowa, którą stara się stworzyć taki produkt finansowy dostosowany do potrzeb pożyczkobiorców, który przy minimum formalności oferuje maksimum korzyści. Podkreślane atuty to możliwość spłaty całości pożyczki w dowolnym momencie, brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach, dołączania poręczycieli, czy dostarczania zabezpieczeń. Firma gwarantuje Klientom przejrzystą procedurę przyznawania pożyczki, bez żadnych kruczków i gwiazdek. Funeda proponuje również RRSO wynoszące 57,54%, które jest bardzo konkurencyjne w stosunku do chwilówek. Decydując się na tę ofertę, wszystkie formalności dopełniasz przez internet, ewentualnie telefonicznie bez wychodzenia z domu. Decyzję o przyznaniu pożyczki otrzymasz w ciągu kilkunastu minut, a pieniądze znajdą się na podanym przez Ciebie koncie bankowym niemal natychmiast, gdyż Funeda wypłaca je przelewami natychmiastowymi.

Dla kogo może zostać przyznana ratalna pożyczka gotówkowa przez internet w Funeda?

Każda pozabankowa firma pożyczkowa ma ściśle wyznaczone warunki kardynalne, które musi spełniać osoba chcąca złożyć wniosek i otrzymać pozytywną decyzję. Tak samo jest w przypadku Funeda. Z tą jednak różnicą, że tutaj nie musisz dostarczać żadnych dokumentów i dopełniać licznych formalności.
Pożyczka Funeda może zostać przyznana wnioskodawcy, który spełnia łącznie następujące warunki:

 • jest w wieku od dwudziestu do siedemdziesięciu lat,
 • ma polskie obywatelstwo,
 • posiada aktywny numer telefonu komórkowego,
 • ma swój rachunek bankowy w jednej z polskich instytucji bankowych wraz z dostępem do niego za pośrednictwem internetu.

Nie jest tego wiele prawda? Jak dotąd oferta ta przedstawia się dość interesująco.

Jakie dokumenty będą potrzebne do otrzymania pożyczki gotówkowej w Funeda?

Chcąc wziąć pożyczkę gotówkową w Funeda, jedynym dokumentem, który będzie Ci potrzebny, to dowód osobisty. Będziesz potrzebował danych z niego, by poprawnie wypełnić formularz wniosku. Jak widać wymogi dokumentacyjne, nie są wygórowane.

Jak otrzymać pożyczkę pozabankową na dowód?

Otrzymanie pożyczki online na konto jest bardzo proste. Wymaga to tylko kilku podstawowych czynności bez konieczności wykonywania zbędnych formalności.

Wystarczy złożyć wniosek i zweryfikować swój rachunek bankowy poprzez usługę Instantor. Składając wniosek, należy podać dane zgodne ze stanem faktycznym. We wniosku należy też podać nazwę pracodawcy (Funeda nie dzwoni do pracodawców). Nie ma wymogu dołączania do wniosku zaświadczeń o dochodach. Po wypełnieniu wniosku należy zweryfikować Swoje dane i rachunek bankowy poprzez usługę Instantor. Usługa ta pozwala natychmiast potwierdzić, do kogo należy konto. Ten sposób weryfikacji zapobiega próbom oszustwa i znacznie przyśpiesza wydanie decyzji. Po zweryfikowaniu danych rozpoczyna się proces rozpatrywania wniosku. O jego wyniku zostaniesz poinformowany telefoniczne przez analityka firmy. Cały proces od złożenia wniosku przez jego weryfikację do wpłynięcie pieniędzy na konto trwa niewiele ponad 15 minut. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, pieniądze niemal natychmiast znajdą się na Twoim rachunku bankowym. Otrzymasz też dostęp do Strefy Klienta, w której będziesz mógł sprawdzać wszystkie swoje zobowiązania i terminy spłat rat. Wnioski są rozpatrywane w godzinach 9-19 od poniedziałku do piątku. Wniosek złożony w nocy lub w święta zostanie rozpatrzony w następny dzień roboczy.

Jak zwiększyć szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji?

Dla zwiększenia szansy na pozytywne rozpatrzenie wniosku o przyznanie pożyczki w Funeda możesz dodać Swoją kartę płatniczą do konta Klienta oraz ustawić cykliczne opłacanie rat.

Jaki może być powód odmowy udzielenia pożyczki w Funeda?

Pożyczka w Funeda może nie zostać Ci przyznana z kilku przyczyn.
Najczęstsze i najważniejsze z nich to:

 1. Negatywna ocena zdolności kredytowej. Dane wnioskodawców są sprawdzane w bazach dłużników. Jednakże nie wszystkie zadłużenia powodują wydanie odmowy. Może się tak stać, jeśli są zbyt duże lub jest ich zbyt wiele.
 2. Pomimo że firma nie wymaga dokumentów, to jeżeli zostaniesz o nie poproszony i nie doślesz ich skanem, wówczas pożyczka może nie zostać przyznana. O dostarczenie dodatkowych dokumentów możesz zostać poproszony w wyjątkowych sytuacjach.
 3. Posiadanie niespłaconych zobowiązań w innych firmach pozabankowych.
 4. Dane właściciela konta bankowego nie zgadzają się z danymi podanymi we wniosku.

Jakie rejestry dłużników sprawdza Funeda?

Przed wydaniem decyzji kredytowej wnioskodawcy są sprawdzani w bazach:

 1. Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
 2. Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 3. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 4. Biuro Informacji Kredytowej S.A.
 5. Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

Czy ratalna pożyczka gotówkowa przez internet jest osiągalna dla znajdujących się w BIK?

Możesz się starać o pożyczkę pozabankową na dowód w Funeda, nawet jeżeli figurujesz w Biurze Informacji Kredytowej. Nie przekreśla to możliwości jej otrzymania. Informacje na temat Klienta znajdujące się w bazie BIK nie oznaczają od razu odmowy przyznania pożyczki. Poza historią kredytową firma sprawdza, jak wygląda aktualne sytuacja Klienta. Decyzja zależy też od sumy, jaką chcesz pożyczyć.

Zasady spłaty pożyczki Funeda

Pożyczka przez internet na konto może zostać spłacona na kilka sposobów. Może to być szybki darmowy przelew lub przez ustawienie płatności cyklicznych ze swojego konta bankowego.

 1. Spłata pożyczki poprzez szybki przelew jest możliwa przez Strefę Klienta. Jest w niej dostępny przycisk „spłać”. Jest on umieszczony na harmonogramie spłaty przy bieżącej racie. Po kliknięciu go zostaniesz przekierowany na stronę swojego banku, gdzie wystarczy się zalogować i potwierdź wykonanie przelewu na poczet rat. Dane niezbędne do wykonania przelewu zostaną automatycznie uzupełnione.
 2. Spłata przez ustawienie płatności cyklicznych jest możliwa po dodaniu Swojej karty płatniczej. Służy do tego przycisk „rejestracja karty płatniczej” znajdujący się w Twojej Strefie Klienta.

Odstąpienie od umowy – w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy masz prawo do odstąpienia od umowy:

Wcześniejsza spłata bez dodatkowej prowizji.

Jakie są konsekwencje nieterminowej spłaty?

W przypadku opóźnienia w spłacie Pożyczki, Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość naliczenia odsetek w wysokości dwu krotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki maksymalne za opóźnienie). Odsetki ustawowe za opóźnienie stanowią wysokość równą sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych. Ponadto Pożyczkobiorca może zostać zobowiązany do pokrycia kosztów dochodzenia zwrotu Pożyczki na drodze postępowania sądowego.

Jeżeli wiesz, że nie będziesz mógł terminowo spłacać rat, warto wówczas skontaktować się z Funeda. Można dojść do porozumienia w kwestii spłaty zobowiązania. Jeżeli nie podejmiesz żadnych działań, to musisz liczyć się z tym, że podjęte zostaną działania windykacyjne. Wiąże się z naliczeniem dodatkowych odsetek za każdy kolejny dzień zwłoki ze spłatą. Ponadto zostaniesz wpisany do Biura Informacji Kredytowej jako nierzetelny klient, co w znacznym stopniu wpłynie na Twoją historię kredytową i wiarygodność finansowa. Może też dojść do wypowiedzenia umowy, wskutek czego będziesz zmuszony zwrócić niezwłocznie całość pożyczonej kwoty. Dalsza zwłoka w spłacie spowoduje wszczęcie postępowania sądowego i w konsekwencji na zajęcie komornicze Twojego konta bankowego.

Ile kosztuje pożyczka Funeda?

Reprezentatywny przykład:

 • kwota pożyczki: 12 000 zł,
 • czas spłaty: 48 miesięcy,
 • rata: 554,00 zł na miesiąc,
 • całkowita kwota do zapłaty: 26 592,00 zł, w tym prowizja: 11 980,80 zł oraz odsetki: 2 601,60 zł,
 • całkowity koszt pożyczki: 14 592,00 zł,
 • zmienna stopa oprocentowania: 10%,
 • RRSO: 57,54%.

Stan na dzień 25.03.2019r.

Pożyczka pozabankowa Funeda – jej wady i zalety

Pożyczka Funeda ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, dzięki czemu może się wydać interesującą propozycją. Pomimo tego przyjrzyj się im dokładnie, zanim skorzystasz.


Zalety:

 • wysoka kwota pożyczki, nawet do 12 000 zł,
 • długi 48-miesięczny czas spłaty,
 • relatywnie niskie RRSO 57,54%,
 • mało formalności,
 • udzielana bez dokumentów i zaświadczeń o dochodacg,
 • szybka weryfikacja dzięki usłudze Instatntor,
 • szybka wypłata pieniędzy przelewem natychmiastowym,
 • brak prowizji za wcześniejszą spłatę,
 • pożyczka całkowicie przez internet,
 • negatywny BIK nie jest przeszkodą w uzyskaniu pożyczki.

Wady:

 • firma sprawdza bazy danych BIK, ERIF, KRD i BIG InfoMonitor oraz KBIG,
 • brak możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki,
 • brak promocji dla stałych Klientów,
 • infolinia działa od poniedziałku do piątku,
 • niski górny wiek pożyczkobiorcy.

Opinie Klientów o pożyczce Funeda

Pomimo wypunktowanych wad i zalet pożyczki Funeda o jej prawdziwej wartości najwięcej powiedzą opinie Klientów, którzy już z niej korzystali. Dlatego zachęcam Klientów firmy do zaopiniowania tej oferty oraz opisania swoich doświadczeń, oraz jakości i sposobu obsługi Klienta. Wasze subiektywne opinie będą najlepszym źródłem wiedzy dla innych czytelników mojego bloga potencjalnie zainteresowanych tą ofertą.

Nie możesz się zdecydować?:

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Funeda pożyczka pozabankowa na dowód do 12 000 zł na 48 m-cy

 • Baska

  Sprawdziłam osobiście i złożyłam wniosek. Dość szybko zadzwonili, że decyzja jest pozytywna i sprawnie wypłacono pieniądze. Spłaciłam przed terminem i mogę śmiało polecić.