Najtańszy kredyt gotówkowy? Jak i gdzie go znaleźć?


Skoro tutaj trafiłeś, to zapewne interesuje cię najtańszy kredyt gotówkowy. Chciałbyś się dowiedzieć, jak oraz gdzie znaleźć i wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Taki którego spłata nie będzie generowała niepotrzebnych kosztów? Masz rację, warto poświecić chwilę i dowiedzieć się jak tego dokonać.

Jak i gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Dlaczego warto poszukać?

Znalezienie dobrego i taniego źródła finansowania, a tym bardziej dopasowanego do indywidualnych potrzeb nie jest łatwe. Nie ty jeden masz z tym problem, bo niejeden gubi się w gąszczu ofert. Dokonanie właściwego wyboru jest bardzo ważne, gdyż kredyt wiąże cię z bankiem na kilka lat. Przez te lata będziesz ponosił konsekwencje wyboru, którego dokonałeś. Konsekwencjami tymi są odsetki, a te jak wiadomo najlepiej, żeby były jak najniższe. Równie ważne są koszty pozyskania kredytu takie, jak prowizja i ewentualne ubezpieczenie. Z reguły są one doliczane do kwoty kredytu i w efekcie podwyższają ratę. Dlatego, jeżeli dbasz o swój budżet domowy i nie chcesz go niepotrzebnie obciążać, to powinieneś znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Pozwoli ci to zaoszczędzić znaczną sumę w skali roku.

Najlepszy? Czyli jaki?

1. Zerknijmy na koszty.

To oczywiste, że najtańszy kredyt gotówkowy dla wielu osób kojarzy się z tym najlepszym. Trudno im nie przyznać racji. Dlatego kosztom pozyskania i obsługi zobowiązania trzeba się przyglądać szczególnie dokładnie. Koszty niestety są najczęstszym polem manipulacji specjalistów od sprzedaży i marketingu. Nie można zatem pozwolić się omamić niskimi kosztami ubezpieczenia, brakiem prowizji, czy obniżoną marżą. Zgadza się, że są one ważne, ale powinieneś przede wszystkim zwracać uwagę na wysokość raty. To rata jest podstawowym wyznacznikiem kosztów kredytu. Cóż z tego, że bank mami cię, wydawałoby się niskimi kosztami i atrakcyjnymi warunkami, jeżeli finalnie okazuje się, że wysokość raty jest wyższa niż w konkurencyjnym banku przy takiej samej wysokości finansowania i czasie spłaty.

2. Dopasowanie do potrzeb też jest ważne.

Koszty kosztami, ale przecież nie zadłużamy się dla przyjemności. To konkretna potrzeba sprawia, że udajemy się do banku. Potrzeby natomiast mamy różne, tzn. mniej i bardziej kosztowne. Nie będzie problemu przy niższym kredycie na zakup pralki czy lodówki. Powiedzmy 1000 zł na 12 miesięcy, powinno wystarczyć nam na zakup. W większości banków koszty są tym niższe, im niższa jest suma kredytu i im krótszy czas spłaty.
Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa, jeżeli chodzi o wyższe sumy. Tutaj już koszty rosną i musimy bardziej balansować, między tym ile potrzebujemy a tym na ile nas stać.

Najlepszym kredytem gotówkowym dla ciebie będzie ten zapewniający optymalny kompromis między niskimi kosztami a dopasowaniem do indywidualnych potrzeb.

Najtańszy kredyt gotówkowy powinien spełniać kilka dodatkowych warunków

Znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy to jedno, ale jest i druga strona medalu. Jest jeszcze kilka parametrów, na które należy zwrócić uwagę:

 • całkowita kwota do spłaty – na jej podstawie możesz dosyć precyzyjnie określić koszt kredytu. Dzięki temu parametrowi porównując poszczególne oferty, zorientujesz się co do ich całkowitych kosztów. Wiesz przecież, ile pieniędzy przelano ci na konto, a odejmując tą sumę od całkowitej kwoty do spłaty, dowiesz się ile wyniosły całkowite koszty.
 • RRSO – jest dość ważne, ale na całkowity koszt kredytu mają również wpływ dodatkowe opłaty doliczane do niego (np. za ubezpieczenie czy inne płatne opcje oferowane przy okazji zaciąganego zobowiązania). Niemniej jednak in niższe RRSO tym lepiej dla Ciebie.
 • wysokość prowizji – najlepiej, żebyś szukał oferty bez prowizji, ale te występują najczęściej przy okazji promocji danego produktu i są oferowane czasowo. Jeżeli szukasz akurat finansowania i natkniesz się na taką ofertę, to warto sprawdzić jej pozostałe parametry i z niej skorzystać. Jeżeli bank stosuje prowizję, to wiadomo, że trzeba szukać ofert z najniższą prowizją i oczywiście ratą.
 • koszt ewentualnego ubezpieczenia – najlepszy kredyt gotówkowy dla ciebie powinien być bezpieczny. Warto zabezpieczyć się od sytuacji mogących uniemożliwić spłatę zobowiązania takich jak np. utrata pracy. Nie musisz się decydować na ubezpieczenie, chociaż część banków wymaga go obligatoryjnie. To czy z niego skorzystasz, czy też nie, zależy od ciebie, gdyż ze względu na koszty możesz z niego zrezygnować. Decydując się na ubezpieczenie, powinieneś zwracać uwagę na jego koszt, oraz co bardzo ważne na to, od jakich sytuacji będziesz ubezpieczony.

Jak znaleźć, wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

 1. Żeby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, powinieneś porównać koszty kilku różnych ofert przy kilku okresach kredytowania.
  Oprócz wyżej wymienionych (całkowitej kwoty do spłaty, RRSO, wysokości prowizji, kosztów ubezpieczenie) warto zwrócić uwagę na koszt kredytu przy kilku okresach finansowania. Sprawdzić krótki od 1 do 2 lat, średni od 2 do 4 lat oraz długi od 4 do 8 lat i porównywać oferty dla kilku okresów finansowania. Jest to o tyle ważne, że banki często stosują różne koszty, marże i oprocentowanie przy różnych okresach spłaty. Z reguły przy krótkim czasie spłaty kredyt gotówkowy jest najtańszy. Koszt kredytu wzrasta wraz z wydłużeniem czasu spłaty. Zatem chcąc wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, warto porównywać oferty różnych banków przy tym samym czasie spłaty.
 2. Żeby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, nie polegaj tylko i wyłącznie na wynikach wyszukiwarek.
  Wiele osób dokonując wyboru ofert, kieruje się wynikiem z wyszukiwarki Google i nie dokonuje żadnej analizy porównawczej ofert. Osoby te wpisują w wyszukiwarkę frazę „najlepszy kredyt gotówkowy” lub „najtańszy kredyt gotówkowy” i opierają się wyłącznie na uzyskanych wynikach. Wchodzą w pierwszą ofertę, która pojawiła się najwyżej i składają wniosek. To wielki błąd.
  Jeżeli chcesz znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, to w twoim własnym interesie leży poświęcenie chwili czasu i przeanalizowanie oraz porównanie kilku ofert.

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Żeby znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, musisz przebrnąć przez gąszcz ofert. To nie będzie łatwe i z pewnością będzie ci trudno się w nim poruszać. Jednak nie musisz tracić czasu na żmudne poszukiwania i przetrząsanie internetu. Sprawdź porównanie kredytów gotówkowych, które przygotowałem. W ten sposób szybko znajdziesz ofertę najbardziej odpowiadająca twoim wymaganiom i potrzebom.

Nie przepłacaj! Poświęcona chwila czasu może dać ci oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych

Jak widać na powyższych przykładach, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę chcąc pożyczyć jak najtaniej. Trzeba pilnować kilku podstawowych parametrów i je porównać, aby się dowiedzieć, który to najtańszy kredyt gotówkowy, a zarazem najlepszy. Parametry ofert poszczególnych banków znacznie się różnią. Dlatego poświęcając jedynie odrobinę czasu na porównanie ofert, możesz naprawdę wiele zyskać. Przy wyższym kredycie oszczędność może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na zaspokojenie jakiejkolwiek przyjemności, zamiast zostawiać je w banku.

O czymś zapomniałem? Coś pominąłem? Zapraszam do komentowania

Jeśli stwierdzisz, że poruszając ten temat, pominąłem jakieś interesujące cię zagadnienie, to napisz do mnie o tym w komentarzu. Będę na bieżąco odpowiadać na wasze komentarze i jeżeli będzie to konieczne aktualizować ten artykuł o wasze sugestie. Jeżeli będzie to konieczne, napiszę kolejny artykuł, abyś uzyskał odpowiedź w kwestii, która cię interesuje.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.