Zmiana metod autoryzacji przelewów w Pekao S.A. 1


Bank Pekao S.A. zmienia metody autoryzacji przelewów, rezygnując ze starych. Czy spotka się to z aprobatą Klientów? Niestety zmiany są konieczne bez względu na ich opinie.

Wycofana zostanie między innymi karta z jednorazowymi kodami do autoryzacji przelewów, aplikacja PekaoToken oraz token w postaci osobnego urządzenia. Klienci będą musieli zadowolić się pozostawionymi im do użytku dwiema metodami autoryzacji dostępnymi w serwisie Pekao24. Pozostaną bezpłatna autoryzacja poprzez mobilną aplikację PeoPay oraz kody SMS.

Konieczność zmian wymusiła nowelizacja ustawy o usługach płatniczych. Są one podyktowane wymogiem zwiększenia poziomu bezpieczeństwa przy korzystaniu z bankowości elektronicznej. Dlatego wprowadzane jest tak zwane silne uwierzytelnianie klienta.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “Zmiana metod autoryzacji przelewów w Pekao S.A.