Aasa – pożyczka lekkie raty do 10 000 zł na 24 m-ce 2


Aasa lekkie raty to szybka pożyczka online udzielana na dowód w wysokości od 2 000 do 10 000 zł. To pożyczka na raty, a ich spłatę można rozłożyć na czas od 12 do 24 miesięcy. Terminowa spłata zobowiązania umożliwia otrzymanie kolejnej pożyczki w trakcie spłaty poprzedniej. Proces ubiegania się o pożyczkę w Aasa odbywa się w całości przez internet. O szybką pożyczkę ratalną mogą się ubiegać osoby w wieku od 20 do 80 lat. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu wynosi 83,95%. Na tle konkurencji ofertę tą wyróżnia to, że jest dostępna również dla firm. Przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę w wysokości do 20 000 zł na 36 miesięcy. To tyle w telegraficznym skrócie tytułem wstępu. Zastanawiasz się na pewno, jakie wymagania są stawiane wobec Klientów, jakie są warunki pożyczki oraz ile kosztuje pożyczka w Aasa? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części tej recenzji Wezmę pod lupę pożyczkę Aasa, prześwietlę dokumenty, warunki, zasady, koszty i dokładnie je Wam zrecenzuję. Poszukam kruczków i gwiazdek oraz wad i zalet tej pożyczki, które wypunktuję pod koniec artykułu. W komentarzach pod tą recenzją znajdziesz opinie Klientów o pożyczce oraz firmie Aasa Polska S.A., która jest Pożyczkodawcą.

Aasa lekkie raty


Pożyczka Aasa
Szybka pożyczka pozabankowa online:

 • otrzymasz na dowód od 2 000 do 10 000 zł,
 • pożyczka gotówkowa udzielana nawet na 24 miesiące,
 • dostępna dla osób w wieku od 20 do 80 lat,
 • dostępne również pożyczki dla firm w wysokości do 20 000 zł na 36 miesięcy,
 • możliwa kolejna pożyczka w trakcie spłaty poprzedniej,
 • otrzymasz bez wychodzenia z domu 100% przez interenet,
 • atrakcyjne oprocentowanie 10% = lekkie raty,
 • możliwe kilka sposobów wypłaty pieniędzy: przelew na konto, wypłata czekiem GIRO, szybki przelew Blue Cash, przelew ekspresowy Bluecash,
 • udzielana w 100% przez internet, szybko i wygodnie,
 • wakacje od raty – możliwość miesięcznej przerwy w spłacie,
 • nie wymaga dokumentowania dochodu i zaświadczeń o zarobkach,
 • bez opłat za wcześniejszą spłatę,
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 78,86%.

Wypełnij wniosek o udzielenie pożyczki

Kto jest właścicielem serwisu aasapolska.pl?

Serwis jest marką należącą do Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon: 146017266, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939. Kapitał zakładowy wynosił 42 000 000 zł i został wpłacony w całości.

Co w trawie piszczy – czyli co Aasa pisze o sobie

Aasa przedstawia się jako technologiczna firma finansowa XXI wieku o skandynawskich korzeniach. Jest obecna na polskim rynku finansowym od 2012 roku. Spółka specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych dla Klientów indywidualnych oraz dla małego biznesu. Firma nie udziela pożyczek krótkoterminowych (chwilówek). Aasa Polska dąży do tego, by ich produkt łączył pozytywne cechy oferty banków z ofertą firm pożyczkowych, czyli szybkość, prostotę, transparentność i bezpieczeństwo. Fundamentem działalności firmy jest odpowiedzialność, dlatego dba o zasady odpowiedzialnego pożyczania i działa w oparciu o wieloetapowy proces oceny kredytowej. Aasa jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i współtworzyła Zasady Dobrych Praktyk Sprzedaży Produktów Kredytowych Przedsiębiorstw Zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Kilkukrotnie też uzyskała Certyfikat Etyczny KPF oraz otrzymała Certyfikat Odpowiedzialni w Biznesie, przyznawany przez ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A..

Jakie warunki należy spełniać, aby szybka pożyczka lekkie raty w Aasa mogła zostać przyznana?

Pożyczkodawca wyznacza kilka zasadniczych warunków, które musi łącznie spełniać osoba chcąca ubiegać się o pożyczkę.
Warunkami tymi są:

 • posiadanie polskiego obywatelstwa i mieszkanie na stałe w Polsce,
 • bycie w wieku od 20 do 80 lat,
 • posiadanie stałego źródła dochodu,
 • dysponowanie aktywnym rachunkiem bankowym,
 • posiadanie zdolności do spłaty zaciągniętej pożyczki,
 • uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej,
 • nieposiadanie negatywnej historii kredytowej w BIK,
 • nieposiadanie wpisów w rejestrach dłużników (BIG InfoMonitor, KBIG, ERIF, KRD) naruszających obowiązki terminowego regulowania aktualnych należności finansowych.

Na co może być przeznaczona pożyczka ratalna z Aasa Polska?

Pożyczkę możesz przeznaczyć na dowolny cel: na remont, na zdrowie, na naukę na mechanika, na wakacje, na co tylko dusza zapragnie. Ponadto w odróżnieniu od konkurencji Aasa oferuje specjalną pożyczkę dla małych firm. Można ją przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Jakie dokumenty są wymagane do otrzymania pożyczki Aasa

Celem zmaksymalizowania szybkości obsługi wszelkie formalności ograniczono do minimum. To samo dotyczy wymagań dokumentacyjnych. Dlatego wystarczy mieć ważny dowód osobisty. Jest on niezbędny, tylko w celu wypełnia wniosku i nie ma potrzeby przesyłania jego kopii, czy skanu. Dokument potwierdzający dochód (zaświadczenie) nie jest wymagany, aczkolwiek Aasa zastrzega, że może o takowy dokument poprosić w wyjątkowych sytuacjach. Firma nie wymaga poręczeń ani zabezpieczeń. Proces ubiegania się o pożyczkę w Aasa Polska jest bardzo prosty i szybki i w całości odbywa się przez Internet.

Pożyczka na dowód w 3 krokach

Pożyczka lekkie raty w Aasa jest dostępna dosłownie w 3 krokach.
Jak otrzymać pożyczkę w Aasa?

Procedury związane ze złożeniem wniosku o przyznanie pożyczki przez internet
 1. Krok. Dopasujesz pożyczkę do swoich potrzeb, za pomocą suwaków wybierasz kwotę i liczbę rat, a następnie klikasz odnośnik „Złóż Wniosek”.
 2. Krok. Wypełniasz krótki wniosek– możesz go złożyć każdego dnia tygodnia, 24 godziny na dobę. Po złożeniu wniosku zostanie oceniona Twoja zdolność kredytowa i na tej podstawie będzie wydana decyzja. Jeżeli podałeś we wniosku poprawne dane, nie zalegasz ze spłatą swoich aktualnych zobowiązań, nie widniejesz w żadnym rejestrze dłużników i uzyskujesz stały dochód, to powinieneś otrzymać decyzję pozytywną.
 3. Krok. Czekasz na wydanie decyzji kredytowej. Pozytywna decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie wysłana do Ciebie przez SMS oraz mailem wraz z Umową. Zapoznajesz się z umową i podpisujesz ją, wygodnie (elektronicznie) po zalogowaniu na swoim Profilu.
 4. Krok. Odbierasz pieniądze. Po podpisaniu umowy pieniądze zostaną niezwłocznie wysłane do Ciebie. Wypłata będzie zrealizowana w sposób zgodny z tym, jaki wybrałeś podczas składania wniosku (standardowym przelewem, szybkim przelewem Blue Cash lub przy pomocy czeku GIRO).

Pożyczka pozabankowa w Aasa oferuje 3 sposoby wypłaty środków

Szybka pożyczka Aasa może zostać ci wypłacona w jednej z 3 form, które możesz wybrać podczas składania wniosku:

 1. Przelew na konto – jest bezpłatny i realizowany w systemie ELIXIR banku BZWBK. W tym przypadku czas oczekiwania na środki jest uzależniony od sesji bankowych.
 2. Szybki przelew Blue Cash – w tym przypadku środki trafią na Twoje konto do 3 godzin od podpisania umowy. Koszt usługi wynosi 3 zł i jest pobierany z pierwszą ratą pożyczki.
 3. Przelew ekspresowy Bluecash – w tym przypadku wypłata środków następuje w godzinach pracy Aasa w ciągu 3 godzin od podpisania umowy a jednorazowy koszt wypłaty wynosi 3 zł i jest pobierany wraz z pierwszą ratą pożyczki. Wypłata możliwa na konto odbiorcy wyłącznie jeżeli ma on je w jednym z banków (sprawdź listę).
 4. Wypłata pożyczki czekiem GIRO – jest realizowana poprzez Bank Pocztowy w oddziałach Poczty Polskiej. Czek ten otrzymasz w momencie podpisania umowy i będzie on gotowy do wypłaty po 30 minutach. Ważność czeku wynosi 7 dni. Koszt wypłaty za pomocą czeku wynosi 13 zł i jest przekazywany do Banku Pocztowego na pokrycie kosztów wypłaty pożyczki. Owe 13 zł zostanie pobrane wraz z pierwszą ratą pożyczki.

Szybka pożyczka online w Aasa nie została Ci przyznana?

Przyczyn wydania negatywnej decyzji kredytowej jest wiele, jednakże do najczęstszych należą:

 • Podanie we wniosku danych niezgodnych ze stanem faktycznym.
 • Konto do przelewu środków podane we wniosku nie należy do wnioskodawcy.
 • Twoje dane są umieszczone w Biurze Informacji Kredytowej S.A. (BIK) z tytułu niespłaconych zobowiązań.
 • Widniejesz w rejestrach dłużników (BIG InfoMonitor, KRD, ERIF, KBIG) z tytułu nieterminowego regulowania aktualnych należności finansowych.
 • Brak zdolności kredytowej – po weryfikacji w powyższych bazach okazało się, że kolejne zobowiązanie przekroczyłoby Twoje możliwości finansowe.

W przypadku odmowy udzielenia pożyczki Aasa podaje tego powód, wysyłając wiadomość SMS-em oraz mailem.

W jakich rejestrach dłużników jest sprawdzana pożyczka pozabankowa Aasa?

Między innymi celem oceny zdolności kredytowej Wnioskodawcy są sprawdzani w rejestrach dłużników:

 • Biuro Informacji Gospodarczej Info Monitor S.A. ,
 • Krajowy Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczych S.A.,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A..

Czy jest możliwe odstąpienie od umowy pożyczki Aasa? Ile to kosztuje?

Jesteś uprawniony do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni, licząc od daty wypłaty pożyczki. W tym celu należy wysłać na adres Pożyczkodawcy własnoręcznie podpisane oświadczenie o odstąpieniu od umowy (stanowi załącznik do umowy). Jeżeli odstąpisz od umowy, będziesz zobowiązany do zwrotu kwoty wypłaconej pożyczki w terminie 30 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Ponadto będziesz zobowiązany do zapłaty na rzecz Aasa odsetek w wysokości 0,41 zł w stosunku dziennym, za okres od daty wypłaty pożyczki do dnia zwrotu kwoty pożyczki na rachunek Pożyczkodawcy. Jeżeli nie dokonasz zwrotu zobowiązania w terminie 30 dni, wówczas będziesz zobowiązany do zwrotu kwoty wypłaconej i niezwróconej pożyczki wraz z odsetkami wyliczonymi według stopy zadłużenia przeterminowanego za każdy dzień opóźnienia.

Wcześniejsza spłata pożyczki Aasa

Masz prawo do spłaty przed terminem określonym w umowie całości lub części pożyczki w dowolnym momencie. Wcześniejsza spłata jest możliwa bez dodatkowych kosztów. Aasa jest zobowiązany do rozliczenia pożyczki z Klientem w terminie 14 dni od dnia dokonania jej wcześniejszej spłaty w całości. Przy wcześniejszej spłacie Pożyczkodawca nie jest zobligowany do zwrotu opłaty przygotowawczej i prowizji.

Co kiedy pożyczka ratalna nie będzie terminowo spłacana?

Przy braku płatności raty lub jej opóźnieniu możesz zostać obciążona/y odsetkami maksymalnymi za opóźnienie, o których mowa w art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego w wysokości dwu krotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie. Aktualna stopa odsetek maksymalnych za opóźnienie wynosi 14%.
Ponadto w przypadku opóźnienia w spłacie rat pożyczki w stosunku do dłużnika mogą zostać podjęte działania upominawcze i windykacyjne, których koszt każdorazowo ponosi dłużnik.
Możliwe działania i ich koszt to:

 1. Wysłanie monitu – koszt wysyłki pierwszego 2,60 zł,
 2. Wezwanie do zapłaty – koszt wysyłki 2,60 zł,
 3. Ostateczne wezwanie do zapłaty – koszt wysyłki 5,20 zł.

W przypadku bezskuteczność powyższych możliwe jest też podjęcie kolejnych działań windykacyjnych. Pożyczkodawca może także rozwiązać umowę z Klientem z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia w przypadku kiedy opóźnienia ze spłatą zadłużenia przekroczą 60 dni.

Ile kosztuje szybka pożyczka Aasa?

Reprezentatywny przykład:

 • kwota pożyczki: 10 000 zł,
 • czas spłaty: 24 miesiące,
 • rata miesięczna: 723,12 zł,
 • opłata przygotowawcza: 300 zł,
 • odsetki pożyczki do spłaty: 1078,12 zł
 • prowizja: 5 980,00 zł,
 • oprocentowanie stopa stałą: 10%,
 • prowizja: 5 980,00 zł,
 • łącznie do spłaty: 17 358,12 zł.
 • RRSO: 78,86%.

Stan na dzień 04.04.2019r.

Wady i zalety pożyczki Aasa lekka rata

Pożyczka Aasa lekka rata ma sporo zalet, ale też niemało wad, z których najważniejsze to rygorystyczne sprawdzanie wszystkich baz dłużników i niska przyznawalność. Jednakże poznaj wszystkie za i przeciw i przeanalizuj je, zanim podejmiesz decyzję.


Zalety:

 • dość wysoka kwota pożyczki, nawet do 10 000 zł dostępna za pierwszym razem,
 • długi 24-miesięczny czas spłaty,
 • dostępna również pożyczka dla małych firm,
 • niski minimalny wiek pożyczkobiorcy wynoszący 20 lat i wysoki maksymalny 80 lat,
 • możliwa kolejna pożyczka w trakcie spłaty bieżącej,
 • mało formalności,
 • udzielana na dowód, bez dokumentów i zaświadczeń o dochodach,
 • błyskawiczna decyzja nawet w 1 minutę,
 • możliwość wypłaty pieniędzy przelewem lub czekiem GIRO,
 • brak prowizji za wcześniejszą spłatę,
 • pożyczka całkowicie przez internet,
 • długie godziny pracy Biura Obsługi Klienta,
 • pożyczka bez poręczeń i zabezpieczeń,
 • wakacje od raty – możliwość miesięcznej przerwy w spłacie.

Wady:

 • firma sprawdza rygorystycznie wszystkie bazy dłużników typu BIK, ERIF, KRD, BIG InfoMonitor, KBIG,
 • wysokie RRSO wynoszące 78,86%,
 • wymóg posiadania stałych dochodów,
 • niska przyznawalność,
 • brak możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki,
 • brak promocji dla stałych Klientów,
 • wysoki koszt pożyczki w stosunku do konkurencji.

Opinie Klientów o pożyczce ratalnej Aasa

Szybka pożyczka ratalna w Aasa jak zapewne zauważyliście powyżej, ma niemal równie liczne wad, co zalet. W tej sytuacji myślę, że o jej wartości sporo powiedzą opinie Klientów, którzy mieli okazję korzystać z tej oferty. Dlatego zachęcam Klientów Aasa Polska do zaopiniowania pożyczki lekka rata. Opiszcie jakość i sposób obsługi Klienta oraz swoje doświadczenia. Wasze subiektywne opinie będą najlepszym źródłem wiedzy dla innych Czytelników mojego bloga potencjalnie zainteresowanych tą ofertą.

 

O Adam Marcinowski

Szeroko rozumiane finanse i prawo, to moja pasja. Tematyką związaną z finansami zajmuję się od 2001, kiedy to tworzyłem ogólnopolską firmę pośrednictwa finansowego KredytPolska. Obsługiwała ona Klientów z terenu całego kraju oraz tworzyła sieć ponad 160 agentów finansowych na terenie całego kraju. Agentów tych rekrutowałem i szkoliłem. Pasją do finansów zaraziłem się w pracy, która pozwoliła mi zdobyć poza szeroką wiedzą również rozeznanie w problemach Klientów, a zarazem sposobach i możliwościach ich rozwiązania. Poznając problemy Klientów i pomagając im w wyjściu z długów na prostą... Więcej o mnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy do “Aasa – pożyczka lekkie raty do 10 000 zł na 24 m-ce

 • Anonim

  Dobra recenzja tylko firma lipna. Ostatnio było o nich głośno, że nie oddają klientom pieniędzy po wcześniejszej spłacie pożyczki. Teraz chyba nikt u nich już nie weźmie pożyczki. Przynajmniej dopóki sprawa nie ucichnie albo zmienią nazwę i zrobią nową stronę internetową. Ja na pewno u nich grosza nie pożyczę.

   
  • admin Autor wpisu

   Bardzo dobrze słyszałaś 😉 UOKIK prowadził postępowanie wobec Aasa za nierozliczanie się z Klientami, którzy wcześniej spłacili pożyczkę z kosztów. UOKIK nakazał im powiadomienie Klientów o możliwości złożenia reklamacji. Dla Klientów oznacza to możliwość odzyskania części kosztów, które ponieśli Opisuję to dokładnie tutaj.